Gönderen Konu: Olgunluk saç çizgisimi oluşuyor ?  (Okunma sayısı 1466 defa)

Nekatu

• Yeni üye
  • *
Olgunluk saç çizgisimi oluşuyor ?
« : 02 Ocak 2021, 00:22:28 »
Merhabalar 19 yaşımdayım 6 ay sonra 20ye gireceğim saçımda 3 senedir egzema var ve saçlarıma çok ciddi hasarlar verdi saçlarımın önünü çok açtı etkisini tedavilerle çok azalttım ama yinede zararı verdi bir kere o bölgedeki saçlarım aşırı yavaş uzuyor neredeyse ayda 0.1cm bile değil ama geriye kalan saçlarım gayet normal herhangi bir sıkıntı yok.Şimdi,ben şakaklarımdaki açılmayı 2 3 gün önce fark ettim yine vardı egzemadan dolayı ama böyle değildi sanki.Agrasif bir açılma olmuş gibi.Tepem de veye başka bir yerimde zayıflama açılma yok çok gür hatta kafa derim bile gözükmüyor saçtan.Babam 46 yaşında norwood 2 tepesinde felan hiç açıklık yok.Bir dayım norwood 3 diğer dayımsa norwood 1.Bende galiba norwood 1 sınıfına giriyorum.Saçım babamın saçının klonu birebir aynı.Fotoğrafı paylaşacağım saçım hakkında bilgi verebilir misiniz ? Not:Saçımın en ön ortasını küçükken yolmuşum bir daha çıkmadı orası egzema veya testosteron kaynaklı değil.
https://hizliresim.com/4NQAJk
Buda biraz yukarıdan çekilmiş hali:
https://hizliresim.com/GjJmFN

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
Ynt: Olgunluk saç çizgisimi oluşuyor ?
« Yanıtla #1 : 02 Ocak 2021, 01:07:08 »
umursama olgunluk cizgisi cıkmıs  evet  o seyreklik dedigim tedvileri uygula duzelecek yorumlarımı oku
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2021, 02:00:57 »
Olgunluk değil bunlar olgunluk sakaklardan one dogru olur senin ön tarafın iki parmak genişliğinde minyatürleşmiş saçını geriye doğru aldığında en ondekilerinde gelmesi gerekirdi zaten gelse de incelmiş onler benim başlangıcta boyledi sonradan kabullenmeye basladım erkenden onlemini al bence

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2021, 13:22:16 »
Erkek tipi kellik bu olgunluk değil.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2021, 16:55:59 »
ön bölge ve arkası incelmiş saçını yolsan bile yine çıkardı emin ol çünkü deri altındaki köklere o şekilde zarar veremezsin baya genetik saç dökülmesi bu. tedaviyle kurtarabilirsin
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2021, 20:51:06 »
Nekatu tedaviye devamm  kardesimm elbet bir duzelme olurr..
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Nekatu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2021, 21:49:00 »
Peki ben bir şeyi merak ediyorum abilerim.Egzema çok şiddetlenmeden önce saçımda hiç böyle bir minyatürleşme ya da açılma oluşmamıştı egzemanın en şiddetli hali 8 9 ay önceydi ondan sonra saçlarım bir türlü toparlayamadı.Tepemde en ufak açıklık yok hatta dediğim gibi saç derim gözükmüyor neredeyse.Saçlarımı uzatıyorum bu aralar ve saçlarım 7 8 cm civarındalar ama önler hiç uzamıyor neredeyse bu egzemadan sonra oldu.İnternette araştırdım saç küsmesi denen bir şey varmış.Saç bir sorun yaşadığında küsüp uzamayı kesebiliyormuş  acaba o tarzda bir şey midir?Tedavi olarakta bilgim 0 hiçbir şey bilmiyorum ne önerirsiniz.Testosteron önleyici kullanamam hem yaşımdan dolayı hem de vücut geliştirme ile uğraşıyorum başka önerilerinizi bekliyorum.

Facebook Twitter Instagram