Gönderen Konu: Kadin sac problemi  (Okunma sayısı 4637 defa)

Bayanhemsire

• Yeni üye
  • *
Kadin sac problemi
« : 03 Ocak 2021, 21:56:56 »
Merhaba arkadaslar, ben 23 yasinda bir bayanim. Sacimda acikliklar var ve bu yillar gectikce dahada cok acildi. Bana yardimci olur musunuz. Iyi bir dermatolog veya tedavisi veya sac ekimi yapan varsa buraya yazar misiniz? Dr yasar aykan sac asisi yapiyormus yaptiranlar var mi?

mehmet95

• Full Member
Ynt: Kadin sac problemi
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2021, 22:28:23 »
Geçmiş olsun öncelikle bu ayıp birşey değil herhangi dermatolog kan tahlillerinizi alıp yardımcı olacaktır

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2021, 22:54:30 »
Merhaba benim genetik dökülmem var kadınlarda az da olsa olabiliyo ama sizin genetik gibi gelmedi bence ilk once dermatolaga gidin kan degerlerinize baksinlar kadınlarda sac dokulmesine bir cok sebep var ama sebep bulundumu tedavileride basit oluyo bizim gibi genetik :/ daha az oluyo o yuzden en kısa zamanda doktora gidin ozelikle tiroid hormonlarınada bakmasını isteyin zaten bakarlarda ben soylim dedim tiroid saç dökülmesi çok yaygın

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2021, 23:08:06 »
Merhaba arkadaslar, ben 23 yasinda bir bayanim. Sacimda acikliklar var ve bu yillar gectikce dahada cok acildi. Bana yardimci olur musunuz. Iyi bir dermatolog veya tedavisi veya sac ekimi yapan varsa buraya yazar misiniz? Dr yasar aykan sac asisi yapiyormus yaptiranlar var mi?

İyi aksamlar hanım efendi    hastalıgınız polistik over sendromu ek olarak  tirod hastalıgınız var bu donem donem doker ama en onemlisi polistik over sendromu genetikte  erkek tipi kellige yatkın oldugunuz icin  bu hastalıkla beraber erken yasta yasamaya baslamıssınız   normalde kadınlarda    en erken 30 lu yasların baslarında baslar genetik dokulme kadınlarda  sizin bu hastalıklarda daha erken yasamanıza sebep olmustur  ilk oncelikle adet oldugunuz donemlerde   demir eksikligi yasıyor kadınlar   ozamanlar bol bol kan yapıcı yiyecekler yiyin    ve bir doktora gorunerek   size yazılan ilacları kullanın neyseki cok sanslısınız kadınlar erkek tipi kelligi daha kısa surede duzeltebiliyorlar sabırlı olun doktorunuzun onerdigi ilacları kullanın ve en az 1 yıl  bir iyilesme beklemeden tedavinzi devam ettirin  erken zamanda sifalar diliyorum ( doktor degilim erkek  tipi kellikle ilgili ( kadın erkek ) arastırma yapan  arastırma gorevlisiyim ....
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 03 Ocak 2021, 23:10:59 »

İyi aksamlar hanım efendi    hastalıgınız polistik over sendromu ek olarak  tirod hastalıgınız var bu donem donem doker ama en onemlisi polistik over sendromu genetikte  erkek tipi kellige yatkın oldugunuz icin  bu hastalıkla beraber erken yasta yasamaya baslamıssınız   normalde kadınlarda    en erken 30 lu yasların baslarında baslar genetik dokulme kadınlarda  sizin bu hastalıklarda daha erken yasamanıza sebep olmustur  ilk oncelikle adet oldugunuz donemlerde   demir eksikligi yasıyor kadınlar   ozamanlar bol bol kan yapıcı yiyecekler yiyin    ve bir doktora gorunerek   size yazılan ilacları kullanın neyseki cok sanslısınız kadınlar erkek tipi kelligi daha kısa surede duzeltebiliyorlar sabırlı olun doktorunuzun onerdigi ilacları kullanın ve en az 1 yıl  bir iyilesme beklemeden tedavinzi devam ettirin  erken zamanda sifalar diliyorum ( doktor degilim erkek  tipi kellikle ilgili ( kadın erkek ) arastırma yapan  arastırma gorevlisiyim ....

reis sadece saça bakarak  pcos ve tiroid tanısını nasıl yaptın

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Bayanhemsire

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Ocak 2021, 23:12:53 »
Pcos ve tiroid hastaligim yok 
  • Ekim Tarihi: X
  • Ekim Merkezi ismi X
  • Greft Miktarı X
  • Yaşınız X
  • Medikal Tedavi X

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Ocak 2021, 23:14:05 »

alabildiğin kadar demir al hem takviye olarak ferrozinc hem de beslenme olarak karadut pekmezi gibi

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 03 Ocak 2021, 23:14:36 »
reis sadece saça bakarak  pcos ve tiroid tanısını nasıl yaptın

acıklayayım aynısını amcamn kız yasadı kendi aildeden tecrubeliyim  kendisi evli doktor bu tanıyı koymusstu  ve onun dokulmesine cok benziyor birde  genellikle kadınlarda bu ikisi olusuyor hastalık olarak dokulmeye bende ikisini soyledim genetik haric tabi buyuk ihtimallede dogrudur hem aileden tecrube olarak hemde genel kadın sac sorunu olarak
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 03 Ocak 2021, 23:20:54 »

acıklayayım aynısını amcamn kız yasadı kendi aildeden tecrubeliyim  kendisi evli doktor bu tanıyı koymusstu  ve onun dokulmesine cok benziyor birde  genellikle kadınlarda bu ikisi olusuyor hastalık olarak dokulmeye bende ikisini soyledim genetik haric tabi buyuk ihtimallede dogrudur hem aileden tecrube olarak hemde genel kadın sac sorunu olarak

kadınlarda telogen effluvium, kronik telogen effluvium ve kadın tipi genetik dökülme neredeyse aynı şekilde oluyor tanısını bakarak koymak imkansız gibi bir şey

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 03 Ocak 2021, 23:23:35 »

Demir degerleri dusuk olsa bile kadınların hormonları sacı korumaya cok yatkındır ve  bu kadar sac seyreltmez 23 yasında   dedigim hastalıklar yoksa sizin daha buyuk hastalıgınız var o  zaman  sactan baslayıp butun vucudunuzu tetkiklerden gecirin daha kotu olmadan            erken zamanda sifalar diliyorum ...
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 03 Ocak 2021, 23:28:15 »

Demir degerleri dusuk olsa bile kadınların hormonları sacı korumaya cok yatkındır ve  bu kadar sac seyreltmez 23 yasında   dedigim hastalıklar yoksa sizin daha buyuk hastalıgınız var o  zaman  sactan baslayıp butun vucudunuzu tetkiklerden gecirin daha kotu olmadan            erken zamanda sifalar diliyorum ...

demir eksikliği çok çok etkiliyor kafasında saç kalmayan kadınlar var ,  stress demir eksikliği ve tiroid sorunu aynı anda vurmuş   olabilir dermatologtan detaylı bir tahlil isteyin . vücutta kıllanma artışı da seyrediyorsa spironolacton verebilir. yüzde 90 demir eksikliğinizi giderince düzelir

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 03 Ocak 2021, 23:30:17 »
kadınlarda telogen effluvium, kronik telogen effluvium ve kadın tipi genetik dökülme neredeyse aynı şekilde oluyor tanısını bakarak koymak imkansız gibi bir şey

Kahvemi yudumluyorum guzel guzel makaleler okuyorum bana kalsa sac kellik sorunuda cozumlemek imkansız gibi bir sey ama sen hep diyorsun cozecegiim tedavisi var kel kalmazsınız diye               bende tek kelimeyle haklısın guzel kardesim hayırlı calısmalar diliyorum sana ....
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 04 Ocak 2021, 01:28:33 »
size şidetle miracle losyon kullanmaya başlamanızı öneririm büyük ihtimalle saçlarınız geri döner artı olarak dermaroller kullanırsanız etkisi artar ayrıca yüzde 2 minoxilde tedaviye ekleyebilirsiniz.
İletiyi düzenle

Bayanhemsire

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 04 Ocak 2021, 01:31:42 »
size şidetle miracle losyon kullanmaya başlamanızı öneririm büyük ihtimalle saçlarınız geri döner artı olarak dermaroller kullanırsanız etkisi artar ayrıca yüzde 2 minoxilde tedaviye ekleyebilirsiniz.
İletiyi düzenle
Nerden alabilirim veya nasil yapiliyor
  • Ekim Merkezi ismi X
  • Greft Miktarı X
  • Yaşınız X
  • Medikal Tedavi X

Bayanhemsire

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 06 Ocak 2021, 12:38:40 »
Bugun dermatolog’a gittim ve alopesi androgenetik var dedi. Ferritin 12 olmasina ragmen ona birsey demedi. Ilk onerim minoxidil dedi, 6 ay kullanman lazim ona gore sonuclarina bakalim dedi. Ondan sonra omur boyu galiba.. Diane hapi var ama yan etkisi oldugu icin onermiyorum dedi. Ne yapacagimi sasirdim..
Instagramda otolog mikro greft denen teknik var onu yapan var mi aranizda?
Ve akademisacterapi var ona giden oldumu biriniz? Guzel sonuclar goruyorum..
  • Ekim Merkezi ismi X
  • Greft Miktarı X
  • Yaşınız X
  • Medikal Tedavi X

Facebook Twitter Instagram