Gönderen Konu: Miracle losyon gerçekten işe yarıyor mu ?  (Okunma sayısı 4270 defa)

takıntılı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Miracle losyon gerçekten işe yarıyor mu ?
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2021, 23:17:02 »
İşe yaramaz  bunu yapan adamda zaten üçkağıtçı milletin parasını yoluyor

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2021, 23:26:37 »
oral spiro kullanıp mükemmel sonuç alan kişiler var. eğer deriden emiliyorsa etkili olur

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

NoBald

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2021, 23:28:38 »
oral spiro kullanıp mükemmel sonuç alan kişiler var. eğer deriden emiliyorsa etkili olur
Peki herhangi bir losyonun içine finasterid atıp saça uygulasak işe yarar mı sizce?

takıntılı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2021, 23:31:24 »
İşe yarıyor ben denedim hatta hapı yitmakdan 10 kat daha cok ise yaroyor ama yan etkiler aşırı fazla oluyor yani içtiğin 1 mg hap kafaya sürdüğun belki 10 mg ve hepsi vücuda yayılıyor ne yazıkki  çok bariz belli oluyor vücuda yayıldığı

NoBald

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2021, 23:35:51 »
İşe yarıyor ben denedim hatta hapı yitmakdan 10 kat daha cok ise yaroyor ama yan etkiler aşırı fazla oluyor yani içtiğin 1 mg hap kafaya sürdüğun belki 10 mg ve hepsi vücuda yayılıyor ne yazıkki  çok bariz belli oluyor vücuda yayıldığı
Tamam ama atıyorum 50 mg finasteridi yani 1o adet proscar ı bir losyonun içine atıp eriticem ve her gün kafama uygulayacağım diyelim. Bu şekilde bi anda 10 mg sürmüş olmam ki kafama.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2021, 23:38:57 »
Peki herhangi bir losyonun içine finasterid atıp saça uygulasak işe yarar mı sizce?

finasterid olmaz öyle emilmiyor özel şekilde çözüp jel yapıyorlar yurt dışında.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 04 Ocak 2021, 23:41:24 »

spiro için diyorsun galiba ne kadar çözücüye ne kadar koydun , ne ile çözdün

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 04 Ocak 2021, 23:57:48 »

Dostum oral yolla alınanın 10 katınnı kafaya sürersen tabi yanetki görürsün. Misal 1mg finas oral almak yerine, losyon yapıp 10mglık losyon sürersen, evet elbette aynı oranda yanetki görebilirsin.

Burada bence dozaj 1mg topikal ile başlayıp, birer ikişer haftalık aralarla dozajı yükseltmek.

Tabi burda deriden emilimi, kişiden kişiye bu emilim oranlarının değişebileceğini, scalp sağlığının değişebileceğini göz önünde tutmak gerek. Ayrıca topikalin negatif yanlarından birisi sisteme karışan miktarı, deriden emilen miktarı vs ölçememek sanırım.

takıntılı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 05 Ocak 2021, 11:08:30 »
Kafaya sürdüğünüz zaman dozu ayarlıyamıyorsunuz  illa 10 mg emilmesi gerekmez 2 mg bile emilse yine yan etki oral yolla alınan finastan fazla olur  ben tresan saç losyonu dmso finas karışımı yaptım yan etki cok fazla gorunca sadece  saçımın belirli noktalarına az birşey sürdüm yine çok yan etki yaptı yani finas losyon işi yaş hqp yutmak daha mantıklı isteyen deneyip görebilir 1 kereden birşey olmaz

takıntılı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 05 Ocak 2021, 11:12:08 »
spiro için diyorsun galiba ne kadar çözücüye ne kadar koydun , ne ile çözdün
  finas için dedim dmso ile çözdüm   1 paket proscar  tresan saç losyonu ile karıştırdım  losyonun en az %70 i tresandı

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 05 Ocak 2021, 11:14:41 »
Kafaya sürdüğünüz zaman dozu ayarlıyamıyorsunuz  illa 10 mg emilmesi gerekmez 2 mg bile emilse yine yan etki oral yolla alınan finastan fazla olur  ben tresan saç losyonu dmso finas karışımı yaptım yan etki cok fazla gorunca sadece  saçımın belirli noktalarına az birşey sürdüm yine çok yan etki yaptı yani finas losyon işi yaş hqp yutmak daha mantıklı isteyen deneyip görebilir 1 kereden birşey olmaz

dmso emilimi çok arttırıyor galiba bunların dozlamasını kafamıza göre yapmamalıyız. zaten topikal uyguladığımız için oran az olmalı

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 05 Ocak 2021, 16:34:19 »
Ya kardeşim, bir paket proscar, 28*5 =140 mg yapar. Bunu 1 ay kullansan yine kafaya 5 mg losyon sürmüş oluyorsun. Yüzde 10 geçse yine0,5 mg finas etkisinde kalırsın ki, bu da 1mg kullanıma göre çok farklı değil dht baskılama oranı açısından.

Topikal için günlük 1-2 mg uygulayacak şekilde başla, sonra arttırırsın gerekirse.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 05 Ocak 2021, 16:55:48 »
Doz ayarlamak konusunda ayarlama için günlük hazırlanabilir. Bir tableti 4 e bölüp 2 ml losyona karıştır max uygulayacağın 1,25 mg olur. Miracle losyon işe yarıyor gerçekten ama riskli topikal de olsa emiliyo

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 06 Ocak 2021, 15:44:25 »
kadınlarda daha çok işe yarıyor.

Facebook Twitter Instagram