Gönderen Konu: DUTASTERİD MI FINASTERIDMI  (Okunma sayısı 6613 defa)

Neuro

• Yeni üye
  • *
DUTASTERİD MI FINASTERIDMI
« : 11 Ocak 2021, 16:11:05 »
Herkeze selamlar forumda ve diğer kaynaklardan okuduğum kadariyla dutasteridin finasteriddden cok daha etkili olduğunun kanaatina vardım sizin bu konu hakkinda gorusleriniz nedir ekim sonrasi takviye olarak dutasterid kullanmayi düşünüyorum.
Yorumlarinizi bekliyorum teşekkürler

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: DUTASTERİD MI FINASTERIDMI
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2021, 16:30:35 »
Evet dudasterid daha etkili ama finasterid e göre daha agır
Global Moderator

Neuro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2021, 16:35:01 »
Evet dudasterid daha etkili ama finasterid e göre daha agır
Siz hangisini onerirsiniz?
Birde hangi yönden ağır uzun sureli kullanimda ne gibi bi etkileri olur?

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2021, 16:39:30 »
Siz hangisini onerirsiniz?
Birde hangi yönden ağır uzun sureli kullanimda ne gibi bi etkileri olur?
  Yorumlarımı okursan orada bulursun bulmanda kolaylık saglayayım konularım kısmın da daha ayrıntılı sekilde yazmısım  saca finasteridten daha etkili ama ileriye yonelik dahada zararlı...
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Neuro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2021, 18:52:26 »
  Yorumlarımı okursan orada bulursun bulmanda kolaylık saglayayım konularım kısmın da daha ayrıntılı sekilde yazmısım  saca finasteridten daha etkili ama ileriye yonelik dahada zararlı...
Forumda yeniyim dedigin yeri tam anliyamadim rica etsem burdan daha detayli bi sekilde aciklarmisin

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2021, 19:19:19 »
  3 gunde bir dutastaride alıyorlar bence  gunluk finasterid kullanımı daha etkili ve dutastarideye gore yan etkisiz.finasterid kullan
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Neuro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 12 Ocak 2021, 18:52:02 »
  3 gunde bir dutastaride alıyorlar bence  gunluk finasterid kullanımı daha etkili ve dutastarideye gore yan etkisiz.finasterid kullan
Peki ekimden sonra belli bi bekleme suresi olmasi gerekirmi 15 gun vs falan?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 12 Ocak 2021, 19:12:31 »
 gerek yok
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 12 Ocak 2021, 19:50:33 »
Herkeze selamlar forumda ve diğer kaynaklardan okuduğum kadariyla dutasteridin finasteriddden cok daha etkili olduğunun kanaatina vardım sizin bu konu hakkinda gorusleriniz nedir ekim sonrasi takviye olarak dutasterid kullanmayi düşünüyorum.
Yorumlarinizi bekliyorum teşekkürler

Kullanmadan önce;

Proscar prospektüs
Propecia prospektüs
Avodart prospektüs

yukarı da belirttiğim ilaçların prospektüslerini okuyun mutlaka. Ayrıca finasterid ve dutasterid yan etkilerini araştırın derim. Saç içinse fda onaylı ilaç finasterid etken maddeli Propecia'dır.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Neuro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 13 Ocak 2021, 17:13:01 »
Kullanmadan önce;

Proscar prospektüs
Propecia prospektüs
Avodart prospektüs

yukarı da belirttiğim ilaçların prospektüslerini okuyun mutlaka. Ayrıca finasterid ve dutasterid yan etkilerini araştırın derim. Saç içinse fda onaylı ilaç finasterid etken maddeli Propecia'dır.
Yan etkilerini arastirdim okudugum kadariyla proscar ve propecia ayni tabi ama propecia cok pahali yıllık kullanima böldüğünüz zaman cok ucuk bi fiyat geliyor arada kaldım. illa propecia mi olmasi lazım?
Teşekkürler

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 13 Ocak 2021, 17:16:23 »
Yan etkilerini arastirdim okudugum kadariyla proscar ve propecia ayni tabi ama propecia cok pahali yıllık kullanima böldüğünüz zaman cok ucuk bi fiyat geliyor arada kaldım. illa propecia mi olmasi lazım?
Teşekkürler

yok herkes proscarı 4 e bölüyor zaten

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 13 Ocak 2021, 17:33:42 »
Teşekkürler

Hayır önemli olan etken madde içeren finasterid olması. Bende en son proscar kullanıyordum. İlaçlar hakkında bilgi amaçlı olsun diye yazdım o mesajımı ben. Hangi ilacı kullanıp/kullanmama insiyatifi size kalmış.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Neuro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 13 Ocak 2021, 19:11:52 »
Hayır önemli olan etken madde içeren finasterid olması. Bende en son proscar kullanıyordum. İlaçlar hakkında bilgi amaçlı olsun diye yazdım o mesajımı ben. Hangi ilacı kullanıp/kullanmama insiyatifi size kalmış.
Ne kadar süre kullandiniz?
Yan etki gordunuzmu?
Jinekomanastri yada prostat kanseri olaylari gercekten bu kadar anlatildigi kadar yuksekmi?
Ekim sonrasi kullanmak doğru mu ?
Kullanan biri olarak tecrubelerini aktarirsan cok makbule gecer

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 13 Ocak 2021, 21:22:46 »
Ne kadar süre kullandiniz?
Yan etki gordunuzmu?
Jinekomanastri yada prostat kanseri olaylari gercekten bu kadar anlatildigi kadar yuksekmi?
Ekim sonrasi kullanmak doğru mu ?
Kullanan biri olarak tecrubelerini aktarirsan cok makbule gecer

3 sene kulandım. Ben ilaç olduğu için kullanma ile ilgili tavsiye veremem ama benim dökülme dönemimde saçlarıma etkisi çok fazla oldu. Jinekomasti hafif vardı bende son yıllarda çok az daha arttıdı gibi. Ama öyle can sıkıcı seviyelerde değil birazda son zamanlarda fazla kilolar almıştım onunla da ilgisi olabilir. Yan etkilerini hafif yaşadım, hayatımı etkileyecek kadar yan etki görseydim hiç kullanmazdım.

Neuro

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 13 Ocak 2021, 22:32:06 »
3 sene kulandım. Ben ilaç olduğu için kullanma ile ilgili tavsiye veremem ama benim dökülme dönemimde saçlarıma etkisi çok fazla oldu. Jinekomasti hafif vardı bende son yıllarda çok az daha arttıdı gibi. Ama öyle can sıkıcı seviyelerde değil birazda son zamanlarda fazla kilolar almıştım onunla da ilgisi olabilir. Yan etkilerini hafif yaşadım, hayatımı etkileyecek kadar yan etki görseydim hiç kullanmazdım.
Biraktiginiz zaman saclariniz ne duruma geldi?
Birde okuduklarima gore jinakomastri sadece ameliyatla tedavi edilebiliyormus heralde sizdede oyle bi durum soz konusu oldumu ilaci birakinca etkiler gectimi?

Facebook Twitter Instagram