Gönderen Konu: Hasan Akıl 4800 greft tecrübem  (Okunma sayısı 9626 defa)

Bora A

• Yeni üye
  • *
Hasan Akıl 4800 greft tecrübem
« : 13 Ocak 2021, 23:16:15 »
Arkdaşlar merhaba, yaklaşık 1,5 yıldır forumu dikkatlice takip eden birisi olarak artık kararımı verip bugün operasyona girdim.

Öncelikle süreç içerisinde Hasan bey in ilgisi ve yaklaşımı açıkçası beni mutlu etti. Ekim sürecine gelirsek, öncelikle Hasan bey ön çizgimi belirledi ve diğer ekip arkadaşları tarafından donör bölgemden alım başladı. Akabinde Hasan bey terkrar gelerek 4800 kanalın tamamını kendisi açtı. Sonrasında ekip açılan kanallara uygun kökleri yerleştirmeye başladı, periyodik olarak Hasan bey takibe geldi.

Şuanda çok taze olduğu için sorularınız olursa yanıtlayacak şekilde konuyu açıyorum. Bu arada uyuşturma aşamasında muhtemelen acı eşiğimin çok düşük olması sebebiyle inanılmaz bir acı yaşadım, akabinde ekim tamamlanma aşamasında tepe bölgesinde son ekimler yapılırken benzer bir acıyı tekrar yaşadım. Şu anda hala inanılmaz bir ağrı ve sızı çekiyorum. 2 tane aralıklı arveles ağrı kesici almama rağmen malesef bir yararı olmadı. Bu geceyi nasıl geçireceğim hiç bilemiyorum.

Ayrıca 1-2 saat önce kendiliğinden bir kaç ekim noktasından lokal kanama oldu klinik ile görüştüğümde bu durumun güncel olarak bir sorun teşkil etmediği ve normal olduğu bilgisi paylaşılınca açıkçası rahatladım.

Süreç ile ilgili elimden geldiğince paylaşım yapmaya çalışacağım.

phantom

• Hero Member
Ynt: Hasan Akıl 4800 greft tecrübem
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2021, 23:55:32 »
hayırlı olsun hasan hocamız kanalları açtıysa ve bu kadar ilgilendiyse yüksek olasılıkla güzel bir sonuç alacaksınız demektir. kabuk dökümü sonrasını merakla takipteyiz umarım düzenli bir süreç paylaşımı yaparsınız.

Deathboy

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2021, 00:08:07 »
Hayırlı olsun. Ben de aynı yere 40 gün önce yaptırdım. Umarım iyi sonuç alırız.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2021, 00:18:21 »
Hasan akıl saç ekiminiz Hayırlı olsun üstten gayet sık güzel bir ekim ön çizgide güzel duruyor ama ön profil resmi çok dik çekilmiş biraz önden hafif açılı çekerseniz ön çizginizi daha net görmüş olacağız inşallah güzel sonuç olur
Global Moderator

Cihandoğan

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2021, 01:13:45 »
Hayırlı olsun hocam güzel temiz ekim inşallah güzel sonuç alırsın

Bora A

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 14 Ocak 2021, 12:49:51 »
Arkadaşlar herkese çok teşekkür ediyorum, dün gece gerçekten çok zor oldu benim için, uyku pozisyonu sorunu ve acı birleşince ciddi yıpratıcı oldu :) Bu sabah kliniğe giderek ilk yıkama ve bandajların alımı gerçekleştirildi.

Acı ve sızı düne göre biraz daha azaldı ama yine ben buradayım diyor.

Ekte donör bölgenin resimleride paylaşıyorum.

Ayrıca ilk 10 gün boyunca kliniğin kendi verdiği vitamin ve takviyelerde dahil olmak üzere kullanmamamı tavsiye ettiler. 10. Günden sonra sette yer alan vitaminlerin yeterli olacağını söylediler. Eğer istersem proscar ı 4 e bölüp şu anda kullanabileceğimi ama çok önermediklerini de ifade ettiler. Ben yine de alıp başlama taraftarıyım. Sizin önerileriniz varmı acaba bu 10 günlük süreç açısından acaba?

Daha yolun çok başındayım ama bakalım önümüzde ki 1 yıl bana bu süreçde neler sunacak.

Herkese tekrar teşekkür ediyorum iyi dilekleri için.
  • Ekim Tarihi: 13.01.2021
  • Ekim Merkezi ismi Akl Hasan Akıl
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Proscar

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 14 Ocak 2021, 12:57:03 »
Geçmiş olsun, uyumakda zorlanıyorsanız benim taktiği uygulayın çok rahat edersiniz, konumun ilk sayfasında en aşşağıda fotosu mevcut. :)

Bora A

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 14 Ocak 2021, 13:42:28 »
Çok teşekkürler, akşama bu yöntemi deneyeceğim 🙏🙏 umarım sızı ve acı da akiama biraz daha azalırda en azından o açıdan bir rahatlama yaşarım :)
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Proscar

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2021, 13:56:55 »
Hayırlı olsun umarım hayal ettiğiniz saçlara kavuşursunuz hocam.
Yaş kaçtı acaba ?
Ve takviye ne önerildi ben o kısımları gözden kaçırmış olabilirim eğer yazdıysanız.

Bora A

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 14 Ocak 2021, 14:12:39 »
Çok teşekkürler, yaşım 39,5 :) klinikden kendi setlerini vereceklerdi ama henüz teslim almadım. Booster tarzında bir ismi vardı setin sanırım. Ben belki proscar a başlamayı düşünüyorum ama henüz karar veremedim :))
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Proscar

gurbetCİİ

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 14 Ocak 2021, 15:07:55 »
Bence proscara başlayın ekim ve planlamanız çok güzel çizgi de harika olmuş bursa jimer hastanesi biraz bu merkezden ders alsın ön çizgi tasarımı olarak.

Bora A

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 15 Ocak 2021, 18:00:06 »
Evet bugün evde kendim ikinci yıkama işlemimi gerçekleştirdim. Ağrım kalmadı diyebilirim ama donör bölgelerimde bazen hafif sızılar oluyor ama çok rahatsız edici seviyede değil. Donör bölgemde ki kızarıklıklar hala devam ediyor umarım bir kaç gün içinde o bölgelerde de normalleşme göreceğim. Ayrıca klinikden donör bölge ve ekim bölgesi için Actolind sprey almıştım, düzenli olarak 3-4 saatte bir onu sıkıyorum bir rahatlatma sağlıyor.

Kafamda hem donör hem de ekim bölgelerinde kısmi kaşıntılar başladı dün geceden itibaren, şu anda çok rahatsız edici ve uzun süreli değil ama sanırım bu da iyiye işaret diye düşünüyorum.

Dün itibariyle, 3 e bölüp proscar almaya başladım fakat niye 3 e bölüyorsun derseniz tamamen içgüdü diyebilirim :) farklı bir önerisi olan olursa okumaktan memnun olurum.

Kanaatimce ve yıllardır forumdan takip ettiğim gözlemlerime istinaden sanırım sürecim fena gitmiyor. Görsellerimi paylaşma amacım herkesin gün ve gün gelişimi görmesine ve karar verme aşamasında fayda sağlayabilmek. Zaten ilk 10 gün sonrasında 2 haftalık paylaşım yapmak daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

• Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Proscar

Bora A

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 15 Ocak 2021, 18:01:02 »
3. gün yıkama sonrası resimlerim
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Proscar

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 15 Ocak 2021, 19:27:03 »
ekim alanı gayet sağlıklı planlamanda daha güzel duruyor şimdi hayırlısı olsun
Global Moderator

Bora A

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 15 Ocak 2021, 19:32:28 »
Çok teşekkürler hintell, umarım kafamda ki ödem de kısa sürede normale döner, kafamda yarı kask varmış gibi hissediyorum:)
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Proscar

Facebook Twitter Instagram