Gönderen Konu: saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır YARDIM!!!  (Okunma sayısı 6782 defa)

sema333

• Yeni üye
  • *
SELAM ARKADAŞLAR.
erkek arkadaşım 3 gün önce saç ektirdi arkadaşlar , şu an kafası acaip şiş ve inmiyor .netten araştırırken bu siteye denk geldim ve çok bilgili arkadaşlar görüyorum saç ekimi ile ilgili , yardımcı olacak olan varsa çok memnun oluruz.
ekim yapılan yere danıştık yazdığımız ilaca devam etsin dediler ama ödemde az bir miktar bile inme olmadı.
prednol diye bir ilaç kullanıyor ve bu ilaç çarpıntı ve mide bulantısı yapıyor kendisinde.şu an çok çaresiz durumda alnındaki ödem gözlerine vurdu resmen açamıyor gözlerini kafasıda aynı şekilde aşırı şiş.
saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır arkadaşlar bunun varmıdır farklı bir çaresi ilaç kesinlikle fayda etmiyor .

Siddhartha

• Hero Member
Ynt: saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır YARDIM!!!
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2021, 23:38:52 »
Bol bol su icsin. Odem atici ilaclar var alabilir. Hic olmazsa agri kesicilerin ozellikle Mazejik odem atmaya yardimci oldugu biliniyor, onlardan alabilir birkac gun.
Ve son olarak dik durmamasi gerekir, dursukca sislik gozlerine iner. Sirt ustu yatmasi gerekir ilk hafta.
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

tanyelkanatan1

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2021, 17:32:52 »
Prednol kesinlikle işe yarıyor, bol bol sıvı tüketsin.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2021, 17:36:14 »
Kafasını öne eğmesin , genelde telefona bakmak İçin kafayı öne eğdikçe sıvı ön kısıma doğru iner, sizin de dediğiniz gibi gözleri şişer.
Uzansın kafasını arkaya doğru yatırsın zamanla iner.

Ayrıca avuç içleriniz ile suratınıza bastırın yavaş yavaş. Sıvının tekrar arkaya geçişi hızlanacaktır.
Arkadaşların da dediği gibi bol bol su içsin.
Ama dediğim gibi kafayı öne eğmemeye dikkat etsin ve avuç içleri ile suratına baskı uygulasın sıvıyı geriye atmak İçin.

merlin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Ocak 2021, 21:30:49 »
saç ekimi sonrası ödem nasıl atılır:
1: yastığınızı yükselterek uyuyun ,kan dolaşımının kafanıza hücum etmesini istemezsiniz,gerekirse çift yastık kullanın.
2:size verilen ödem atıcı ilaçları erken dönemde kullanmaya başlayın ve en az üç gün devam edin.
3:bol bol sıvı tüketin ,bol su içmek ödemin kısa sürede atılmasına yardımcı olur.
4:saç ekimi işleminizin bitimini takiben buzla soğuk kompres yapın,özellikle alın kısmınızı buzla çok sık olmamak kaydıyla ilk gün kısa aralarla uygulamanız ödemi azaltacaktır.
5:ödemin çok fazla yüzünüze inmesini önlemek için işlemden sonra ilk gün yarı yatar pozisyonda istirahat ediniz ve ayrıca kafa bandı kullanmayınız.

metinN1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2021, 15:50:59 »
Merkez işini düzgün yaptımı ödem fazla olmuyor ama nerde düzensiz iş yapan saç ekimi merkezi var hep orda ektirenlerin kafaları davul gibi oluyor çevremde ektiren çok arkadaşım oldu ordan hep gözlemledim bu durumu.
Uzak durun arkadaşlar kasap gibi çalışan yerlerden.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 07 Şubat 2021, 10:11:11 »
Merkez işini düzgün yaptımı ödem fazla olmuyor ama nerde düzensiz iş yapan saç ekimi merkezi var hep orda ektirenlerin kafaları davul gibi oluyor çevremde ektiren çok arkadaşım oldu ordan hep gözlemledim bu durumu.
Uzak durun arkadaşlar kasap gibi çalışan yerlerden.

Bunun pek alakası yok yediğin anestezi miktarı ile ilgili
Global Moderator

Hürnuri

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 07 Mart 2021, 18:18:11 »
maydonaz sapı ve kiraz sapı kaynatıp içmek güzel ödem attırır  :)

Fikret Öztürk

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 10 Mart 2021, 04:02:01 »
Sis olması daha icin ağrı sızı cekmiyor ekimden sonra

Münir

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 15 Mart 2021, 00:03:40 »
en güzeli düzgün yerde ektirip hiç ödemle karşılaşmamak.nerde gereksiz ekim merkezi var hep onların yaptığı ekimlerden sonra kafa ve yüz balon gibi şişiyor.

Facebook Twitter Instagram