Gönderen Konu: Tavsiye  (Okunma sayısı 1231 defa)

İnceTellii

• Sr. Member
Tavsiye
« : 02 Şubat 2021, 21:04:35 »
Herkese merhabalar daha öncede konu açmıştım saç dökülmesi sorunu yaşıyorum bir kaç fotoğraf atmıştım ancak saçlarım uzun oldugundan ve ışıktan ötürü çok farkedilmedı arkadaşlar tarafından o yüzden fotoğraf eklemiyorum bugün tedavi için vermiş oldugum xpecia tablet ve balen kabak çekirdeği yağı geldi günde 3 bardak bazen 4 yeşil çay içiyorum hergün 4 er dakikadan 2 kere sabah akşam masaj uyguluyorum birde duştan sonra lavanta kürü uyguluyorum saçıma sizce bunlara ek birşeyler eklemelimiyim yorumlarınızı beklıyorum

Dionx

• Full Member
Ynt: Tavsiye
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2021, 23:18:40 »
Dermastamp Ekle reis
  • Yaşınız 30

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2021, 23:57:17 »
Dermastamp Ekle reis

Dermadtampı sade mi kullanmalıyım yoksa dermastamptan sonra başka birşeylerle bakım yapmalımıyım sizce
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2021, 09:52:26 »
Big 4'dan kullandıkların var mı ? Minox finas dutas spiro ?
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2021, 09:57:55 »
Big 4'dan kullandıkların var mı ? Minox finas dutas spiro ?

Minox kullanmayı düşünmüyorum ama fin kullanmayı düşünüyorum ancak beyin sisi denen yan etkiler yaşayanlar varmış bende sınav hazırlıgında oldugum için öyle bir yane etkiyi şuan kaldırabilecek durumda değilim açıkçası ağustostan sonra tatmin edici olmazsa tedavi fine başlarım diye düşünüyorum
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2021, 21:38:35 »
Minox kullanmayı düşünmüyorum ama fin kullanmayı düşünüyorum ancak beyin sisi denen yan etkiler yaşayanlar varmış bende sınav hazırlıgında oldugum için öyle bir yane etkiyi şuan kaldırabilecek durumda değilim açıkçası ağustostan sonra tatmin edici olmazsa tedavi fine başlarım diye düşünüyorum

Sınav mınav riske atma. Sonra bakarsın.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2021, 21:46:25 »
 5mg biotin .tırmıkta ekle
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2021, 21:49:26 »
Sınav mınav riske atma. Sonra bakarsın.
aynen bende öyle düşünüyorum
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 04 Şubat 2021, 18:32:47 »
5mg biotin .tırmıkta ekle

Hocam tırmık dedığınız dermastamp mı oluyor bide xpecianın içinde sanırım biotin var ekstra biotin biraz israf olmazmı zaten b vitamini zaten vücütta depo edilmiyor
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2021, 18:56:48 »
biotine gerek yok

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

DmitriAhmedov

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 22 Şubat 2021, 02:58:34 »
biotine gerek yok
Aga şöyleki mesela normal bir insan günde  60 70 gr protein alır sporcular ise bunun 2 3 katı alır çünkü kas yaparlar biz ise kafaya sürekli masaj yapıyoruz sürekli igneliyoruz fazla biotin bence hem dökülmeyen saçlarımıza hemde henüz dökülmemiş saölara bir canlılık getiriyor bunu bizzat kuzenimde denedim 3 ay süreyle aman aman bişey beklemesin zaten kimse ama gereksiz diyorsun sürekli herkes günlük salata yemiyor veyada biotin içerikli beslenemiyor bazılarında işe yaraya bilir  ha sokaktaki adamların vitamin eksikligimi var diyecek olursan  onlar düzenli beslense normal bir hayatları olsa zaten çogunun saçı keçe gibi yamuk yumuk kırılmış saçlar bence isteyen alıp denesin belki işlerine yarar gereksiz diye belki o kişiye yarayacak şeyden alı koyuyoruz
  • Yaşınız 25

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 22 Şubat 2021, 18:35:28 »
Aga şöyleki mesela normal bir insan günde  60 70 gr protein alır sporcular ise bunun 2 3 katı alır çünkü kas yaparlar biz ise kafaya sürekli masaj yapıyoruz sürekli igneliyoruz fazla biotin bence hem dökülmeyen saçlarımıza hemde henüz dökülmemiş saölara bir canlılık getiriyor bunu bizzat kuzenimde denedim 3 ay süreyle aman aman bişey beklemesin zaten kimse ama gereksiz diyorsun sürekli herkes günlük salata yemiyor veyada biotin içerikli beslenemiyor bazılarında işe yaraya bilir  ha sokaktaki adamların vitamin eksikligimi var diyecek olursan  onlar düzenli beslense normal bir hayatları olsa zaten çogunun saçı keçe gibi yamuk yumuk kırılmış saçlar bence isteyen alıp denesin belki işlerine yarar gereksiz diye belki o kişiye yarayacak şeyden alı koyuyoruz

Hocam yorumun için teşekkürler ben günde 2x xpecia tablet kullanıyorum ve her gün kahvaltıda 1-2 yumurta yemeye özen gösteriyorum xpecia içinde biotin olduğu için ve beslenmemi düzenli hale getirdiğim için sormuştum ekstra biotin gerekiyormu diye ki bencede gerekmiyor bunlar varken
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 22 Şubat 2021, 20:44:40 »
 2 kere kullanıosan sorun yok günlük 2.5 mgden fazlasını vucut atar ama biz saç için kullanıoz gozlemim 5 mgnin daha iyi kalınlaştırdığı.evet tırmık o
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram