Anket

Saçlar düzelmişmi?

Evet
7 (58.3%)
Hayır
5 (41.7%)

Toplam Oy Verenler: 12

Oylama kapandı: 28 Şubat 2021, 16:59:20

Gönderen Konu: Genetik dökülmem ve şuan uyguladığım tedavim  (Okunma sayısı 6974 defa)

MortalStroke

• Full Member
Genetik dökülmem ve şuan uyguladığım tedavim
« : 16 Şubat 2021, 17:24:51 »
Arkadaşlar merhaba, Foruma yeni üye oldum yaşım 18 ailede genetik dökülme var babamda bir nebze saç var ama önler şakak kısmı dökülmüş yaşı var tabi .Geçen yaza kadar dökülme ile ilgili seyreklik ile ilgili bir problemim olmadı ama eylül gibi güneş ışığı olsun normal ışıktan olsun saç derimi görüyordum tabi beni üzmemek icin yakınımdakiler hiç kötü vs demediler cildiye doktoruna gittim genetik olduğunu söyledi minoxil ve propecia verdi propeciayi haftada 3 gün araliklarla kullanmamı söyelmişti neyse minoxili aldim ayrica alpecin şampuan da aldırdı saçlarımı yıkarken sebamed ile önce 1kere daha sonrada son defada alpecin ile yikiyorum 3 aydır .propeciayi bulamadik eczanede muadilini aldık ama yaşımin küçük olmasindan dolayı ailem pek kullanmamı istemedi babam sağlıkçı oldugu icin hastanedeki doktorlara sormuş uzun lafın kısası ilaca basladim minoxile 12 kasımda ve uzun süreler kullanmayi düşünüyorum minoxile baslayali 3 ay oldu kendim 2 kutu perfectil aldim işe yarayacagindan degil ama kullandim son 1 aydırda xpecia kullanıyorum ilaca başlamadan önce saçlari kestirmiştim ve bu arada bende 10 tel filan dokuluyordu yikamada vs dogdugumdan beri saçım ince tellidir ama dökülmeden nasıl böyle açıldı saçım inanin anlayamadık minoxil hiç başlarda dökülme yapmadı hatta 10 teli de artik gormuyorum şuanda dökülme yok ilk baslarkenki fotograflari ve şuanki forografimi atacagim sizden değerlendirme bekliyorum abilerim kardeşlerim ve dönör bölgemide ekleyeceğim ileride ekim için uygunmu diye yardımcı olursanız sevinirim :)

siyabentqxqx

• Sr. Member
Ynt: Genetik dökülmem ve şuan uyguladığım tedavim
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2021, 19:01:02 »
genetik dokulme ile birlikte teligen eflivium oldugunu dusunuyorum kan testi yapipdimi hic

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2021, 19:07:28 »
Abi normal testler yapıldı sağlik ocağında yapılanlar ama normaldi geçen sene çok stres vardı bende senin dedigin şeyi arastirdim stresten sonra 3 4 ay sonra oluyor yaziyordu inşallah bitmiştir sence ümit varmı abi bu saçta
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss
Alpecin c1 caffein shampoo

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2021, 19:59:39 »
Donor bolgesi olarak bana bir doktor tepe noktasında saçın döner oldugu nokta var ya eğer dökülücekse ordan 5-6cm asagisina kadar dokulur genelde demisti ordan kendin hesap edebilirsin

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2021, 20:05:58 »
Donör için dediğin doğru üstdeki arkadaşın dediği kafama yattı telogen effluvium . Arkadaşlar ömrümde saçım dökülmedi desem yeridir geçen sene çok stres yaşadım tabi genetik yatkinliğimda var ama ne bileyim şakak dokulur sadece yada tepe acilir benimki çok garip değilmi saçim bir anda inceldi ve gitti şuan yine iyi gibi ama bu yazıyı gören arkadaşlar lütfen fikrini yazsın boşluktayım resmen
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 16 Şubat 2021, 20:18:06 »
Donör için dediğin doğru üstdeki arkadaşın dediği kafama yattı telogen effluvium . Arkadaşlar ömrümde saçım dökülmedi desem yeridir geçen sene çok stres yaşadım tabi genetik yatkinliğimda var ama ne bileyim şakak dokulur sadece yada tepe acilir benimki çok garip değilmi saçim bir anda inceldi ve gitti şuan yine iyi gibi ama bu yazıyı gören arkadaşlar lütfen fikrini yazsın boşluktayım resmen
hocam genetik yatkınlık varsa ister istemez süreç hızlanıyor, sen elinden geldiğince tedavini uygula. geç kalmış değilsin erkenden farkedip müdahale etmen güzel.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2021, 20:20:57 »
 genetik diffüse tarzında.genel bir seyrelmedir.saçı bu tarz olup uzun donem mucadele verenler var onlarla temasa gec.finasterid verilmesini hayretle karşıladım.bu yasta.stres dokulmeyi hızlandırır stres yapma
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #7 : 16 Şubat 2021, 20:49:07 »
Şu ana kadar yorum yapan görüşünü bildiren arkadaşlara çok tesekkür ederim . Sitede yeni olduğum için nasil cevap verilir vs yeni yeni öğreniyorum ben tedavimi sürekli uygulayacağım inşallah ben ve saç sorunu olan herkes sonuca ulaşır :)
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 16 Şubat 2021, 20:59:06 »
 bir arkadasın vardı bu tarz dokulmesi dermoller denedi minoxidilden daha çok memnun kaldı.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #9 : 16 Şubat 2021, 21:02:22 »
Evde dermaroller var ama heryere kullandik o yüzden mikrop kapma ihtimali var yarin eczaneden alayim birde birşey sorabilirmiyim şuanki halini atmiştim konuyu açarken o saça aralarını açarak uygulasam olan saça zarar verirmi?
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 16 Şubat 2021, 21:05:30 »
 dermollerde temizlik çok onemlidir tuzlu suda tut su kirlendikçe değiştir.normal uygula

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #11 : 16 Şubat 2021, 21:16:36 »
Saç döküldügü zamanlar kaşlarımda dökülüyordu saç dökülmem durdu kaşta durdu alakası varmıdır?
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 16 Şubat 2021, 22:30:50 »
 bir ara bilim adamları saç dokulurken kirpik neden dokulmuyor diye arastırcaklardı.genel kıl dokulmesi olabilir senin dokulme tarzınla ilgili pek bilgi sahibi değilim.ama aynı sorundan muzdarip kişilerle temasa gec

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 17 Şubat 2021, 01:17:50 »
Minoxil ve xpecia ikilisiyle belki saçlarını kurtarırsın fakat bence minoxilw bu yaşta bulaşma geçici etki yapar minoxil döngü tamamlandığında eski haline geri dönersin bence onun yerine procapil sprey kullan.
Ama procapildede şöyle bir şey var deri emilimi zor oluyor bu yüzden dermaroller sonrası kullanmak daha etkili oluyor yada dermastamp kullanabilirsin saçların uzun olduğu için.

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #14 : 18 Şubat 2021, 13:37:30 »
Son durum bu arkadaşlar sizce 3 ayda ilk resimden  kıyaslayarak sonuç elde etmişmiyimgörüşlerinizi bekliyorum
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss

Facebook Twitter Instagram