Gönderen Konu: Minoksil + finisterid  (Okunma sayısı 1311 defa)

Atınçsen

• Yeni üye
  • *
Minoksil + finisterid
« : 17 Şubat 2021, 12:29:51 »
Yaşım 33 Daha önce minoksil kullanıp bırakmıstım 2 yıldır hiç kullanmıyorum. Doktora gittim minoksil karışımı kendi formülünü ve 2 ay propecia yazdı başalasam tedaviye saçlarım toparlarmı? bide minoksil döngüsü oluyormuş korkuyorum ondan değerli görüşlerinizi bekliyorum ürünleri aldım ama hala kararsız oldugumdam başlayamadım

Bruce Wayne

• Sr. Member
Ynt: Minoksil + finisterid
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2021, 17:24:52 »
Hocam finasterid'e gözünüz kapalı başlayın bence ve kendinizi test edin yan etki olup olmadığı konusunda, ilk zamanlar yan etkiler olacaktır muhtemelen ama kafanıza takmayın ve psikolojinizi yüksek tutun. Minoxil konusunda ise kullanmadığım için bir şey diyemiyorum.

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2021, 17:40:32 »
Bu tarz konular da fotoğraf koymak durumu görmek adına daha faydalı olur.

Atınçsen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2021, 14:56:52 »
Buyru. Resim

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2021, 21:53:33 »
Bro, ters ışık amk :) yeterince anlaşılmıyor.

Aka sağ öndeki seyrekliğe bakınca, minox ve finas iyi toparlayabilir.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 19 Şubat 2021, 22:07:59 »
 proceciaya boşuna para vermene gerek yok al proscar böl iç ucuza gelir hapın atası proscar oradan bulundu.proscar dermoller minoxidil ilerleyebilirsin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Atınçsen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 20 Şubat 2021, 11:26:04 »
Bro, ters ışık amk :) yeterince anlaşılmıyor.

Aka sağ öndeki seyrekliğe bakınca, minox ve finas iyi toparlayabilir.

Peki bu minoksil döngüsü korkutuyor beni o olursa ne yapmalıyım?

Atınçsen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2021, 11:28:27 »
proceciaya boşuna para vermene gerek yok al proscar böl iç ucuza gelir hapın atası proscar oradan bulundu.proscar dermoller minoxidil ilerleyebilirsin
Doktorum 2 ay kullan sonra bırak dedi proprcia açıksası korkuyorum nette bi sürü sey yazıyorlar iktidarsizlıktan penis boyu küçülmesine kadar  dermoller yapamıyorum fazla saçımda hafif egzema ağrı var buna çözümün bilgin varmı?

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2021, 13:29:29 »
Doktorum 2 ay kullan sonra bırak dedi proprcia açıksası korkuyorum nette bi sürü sey yazıyorlar iktidarsizlıktan penis boyu küçülmesine kadar  dermoller yapamıyorum fazla saçımda hafif egzema ağrı var buna çözümün bilgin varmı?

Hocam ergenlik döneminii geçireli 15 yıl olmuş penis küçülmesi flan yapacağını hiç düşünmüyorum sizde dth ergenlik döneminde penis boyu uzamasını sağlıyor diye biliyorum denemeyip kel gezmektense deneyip yan etki görürseniz bırakmanız daha faydalı bence kel olmaktan daha iyidir denemek diye düşünüyorum
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 20 Şubat 2021, 14:26:44 »
 finas basla bırak yapılmaz drun amacı neki.vichynin sampuanları etkili oluyormuş egzamada falan
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 20 Şubat 2021, 17:26:10 »
Egzama varsa, rogaine köpük veya türevleri dışındaki, sıvı formdaki minoksidilleri kullanman pek olası değil. Egzamayı kötüleştirecektir diye düşünüyorum.

Finasterid i dene, sıkıntı olursa bırakırsın. Yaş itibariyle 20 yaşındaki birinin riskine göre daha az. Ben de 32 yaşında, yani geçen sene başlamıştım. Neredeyse bir sene oluyor gözle görülür bir gelişme yok ama bu bana has birşey olabilir. Brnim saçlar seninkiyle kıyaslanamayacak derecede kötüvdurumda. Sende işe yaraması çok daha olası. Ama 8-10 aydan hatta bir sene beklemek gerekebilir deniyor sonuç görmeye başlamak için. İki ayda ancak dünyanın en şanslı adamıysan belki birşey görürsün.

Minoksil başlanıp bırakılacak bir etken değildir, hatta listenin en başında gelir. Bütün ilaçlar bırakılınca etkisini yitirir. Ona göre değerlendirin.

Atınçsen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 22 Şubat 2021, 12:58:10 »
Egzama varsa, rogaine köpük veya türevleri dışındaki, sıvı formdaki minoksidilleri kullanman pek olası değil. Egzamayı kötüleştirecektir diye düşünüyorum.

Finasterid i dene, sıkıntı olursa bırakırsın. Yaş itibariyle 20 yaşındaki birinin riskine göre daha az. Ben de 32 yaşında, yani geçen sene başlamıştım. Neredeyse bir sene oluyor gözle görülür bir gelişme yok ama bu bana has birşey olabilir. Brnim saçlar seninkiyle kıyaslanamayacak derecede kötüvdurumda. Sende işe yaraması çok daha olası. Ama 8-10 aydan hatta bir sene beklemek gerekebilir deniyor sonuç görmeye başlamak için. İki ayda ancak dünyanın en şanslı adamıysan belki birşey görürsün.

Minoksil başlanıp bırakılacak bir etken değildir, hatta listenin en başında gelir. Bütün ilaçlar bırakılınca etkisini yitirir. Ona göre değerlendirin.

benimki sıvı ama doktor 4-5 madde karıstırıyor az miktarda da  kortizonda var.  Lauri belli senin bilgin var bu konularda bu tedavide sadece minoksile baslasam arada mezoterapi yapsam ekimi ne kadar erteleyebilirim sence ?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 23 Şubat 2021, 00:12:44 »
benimki sıvı ama doktor 4-5 madde karıstırıyor az miktarda da  kortizonda var.  Lauri belli senin bilgin var bu konularda bu tedavide sadece minoksile baslasam arada mezoterapi yapsam ekimi ne kadar erteleyebilirim sence ?

Hafız saç foton değerlendirme yapmak için çok yetersiz.

Ben fotoda biraz seyrelmesi olan bir kafa görüyorum ancak. O da önlerde birz.

Ekime ihtiyacın olmayabilir.

Ama net foto at, insanlar öyle yorumlasınlar.

Facebook Twitter Instagram