Gönderen Konu: Kafamdaki garip kemik olusumu?  (Okunma sayısı 2213 defa)

Snowly12

• Hero Member
Kafamdaki garip kemik olusumu?
« : 01 Mart 2021, 13:06:35 »
Webcamden cektim ancak orda belli oluyor fotografta. Sac cizgisinde degil sakak-alin bolgesinde. Sol sac cizgim, sagdan daha gerideydi. Simdi sagda bu kemige benzer olusumla bielikte sol ile esitlendi. Bilen varmi bunun sebebini?

O dikey damar gibi gozuken sey kemik. Kalsifikasyonmu oluyor bu?

Design

• Full Member
Ynt: Kafamdaki garip kemik olusumu?
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2021, 14:10:04 »
Benim de çok ilgimi çeken bir konu kafamız resmen şekil değiştiriyor bu dökülme başlangıcından itibaren.
  • Medikal Tedavi .

Zeljzko_60

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Mart 2021, 20:17:54 »
Hocam sizin alnınızdaki kemik yapısıyla ilgili net bir bilgim yok ama benim de tam kaşlarımın üstünde zaman içinde kemik belirginleşti ve net belli olmasa da alnımın ortasında sanki çukur oluşmuş gibi bir görüntü var. Bunu araştırdığımda testesteronla alakalı olduğunu öğrendim. Tam aynı bölge değil ama nedeni aynı olabilir.

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 01 Mart 2021, 20:47:33 »
Hocam sizin alnınızdaki kemik yapısıyla ilgili net bir bilgim yok ama benim de tam kaşlarımın üstünde zaman içinde kemik belirginleşti ve net belli olmasa da alnımın ortasında sanki çukur oluşmuş gibi bir görüntü var. Bunu araştırdığımda testesteronla alakalı olduğunu öğrendim. Tam aynı bölge değil ama nedeni aynı olabilir.

hocam kaç yaşında oluştugunu farkettiniz? acaba gelişimle alakalı birşeymi.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 01 Mart 2021, 20:58:19 »
 sahsi gorusum gelişimle alakalı.bir prof kitap yazmış değişen kafa kemikleri demiş kellikte etken.aslında 10 saçlı 10 kel dazlak yapsak daha iyi anlarız
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2021, 22:01:17 »
evet, kalsifikasyon.

L0WE

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 01 Mart 2021, 23:30:52 »
Değişmeyen bir kafatası kalmıştı o da tamam
evrim geçiriyor insan herhalde bu yediklerimiz  yüzünden GDO lu oldu herşey kimyasallar hazır yemekler say sayabildiğin kadar bir haberde duydum yapay et üretiliyormuş.Eskilerden örnek vereyim
Rahmetli dedem 75 yaşında saçları fırça gibiydi hergün 10 km yürüyerek bahçeye gider gelirdi herşeyi yer dokunmazdı bunun yanında hiç hazır tavuk yani donmuş piliç yemez ve cola içmezdi hep doğal beslenirdi  eminimki sizin büyüklerinizde öyleydi yada çoğunluğu birde bize bakın
  • Yaşınız 32

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Mart 2021, 06:28:20 »
Değişmeyen bir kafatası kalmıştı o da tamam
evrim geçiriyor insan herhalde bu yediklerimiz  yüzünden GDO lu oldu herşey kimyasallar hazır yemekler say sayabildiğin kadar bir haberde duydum yapay et üretiliyormuş.Eskilerden örnek vereyim
Rahmetli dedem 75 yaşında saçları fırça gibiydi hergün 10 km yürüyerek bahçeye gider gelirdi herşeyi yer dokunmazdı bunun yanında hiç hazır tavuk yani donmuş piliç yemez ve cola içmezdi hep doğal beslenirdi  eminimki sizin büyüklerinizde öyleydi yada çoğunluğu birde bize bakın

Kellik zaten eski nesilde genelde yaslaninca gorulen birsey degilmiydi? Benim dedemden falan duyduklarim bu sekilde oldugunu gosteriyor. Tamam bizde kellik geni var ama cok genc aktiflesiyor nedense. Muhtemelen hayat sartlarindan. Suan 17 de bile kellesen var.

Ben koyde yasiyorum suan hocam. Koy tavugu ve yumurtasi tuketiyorum ve hazir gida yemiyorum. Sekeri, unuda tamamen kestim. İllaki fark yaratacagini dusunuyorum.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 02 Mart 2021, 09:33:35 »
 konular açmıştım uzun vadede beslenme şu bu ne yaparsak saçımız daha geç dökülür veya ne yaparsak dokulme hızlanır diye.göç edenlere bakıom saçlılar batı tarafına gelince saçları cabuk dokuluyor.bakıcan eski zamanla yeni zaman arasındaki farka.urunler tazeydi hava temizdi stres yoktu jole biryantin bu kadar yoktu.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

L0WE

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 02 Mart 2021, 10:44:34 »
konular açmıştım uzun vadede beslenme şu bu ne yaparsak saçımız daha geç dökülür veya ne yaparsak dokulme hızlanır diye.göç edenlere bakıom saçlılar batı tarafına gelince saçları cabuk dokuluyor.bakıcan eski zamanla yeni zaman arasındaki farka.urunler tazeydi hava temizdi stres yoktu jole biryantin bu kadar yoktu.
Üstat Forumdaki en iyi tecrübe edinmiş kişilerden birisiniz yazdıklarınızın çoğunu okudum yakında konu açacakmısınız  şöyle başlangıçtan şu ana kadarki zamanı çok iyi örnek olur foruma merakla bekliyorum şahsen
  • Yaşınız 32

L0WE

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 02 Mart 2021, 10:50:33 »
Kellik zaten eski nesilde genelde yaslaninca gorulen birsey degilmiydi? Benim dedemden falan duyduklarim bu sekilde oldugunu gosteriyor. Tamam bizde kellik geni var ama cok genc aktiflesiyor nedense. Muhtemelen hayat sartlarindan. Suan 17 de bile kellesen var.

Ben koyde yasiyorum suan hocam. Koy tavugu ve yumurtasi tuketiyorum ve hazir gida yemiyorum. Sekeri, unuda tamamen kestim. İllaki fark yaratacagini dusunuyorum.
Fark olur doğal beslenme vücut İçin büyük fayda
Örnek vereyim 1 ay önce doğal beslenmeye başladım şimdi 9/10 kilo vermişim o vücuttaki birikmiş zararlı yağlarım hızla eriyor kendimi çok iyi hissediyorum
  • Yaşınız 32

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 02 Mart 2021, 10:57:59 »
 açarım hocam üşenmemek gerek fazla ertelememek gerek genc arkadaslara moral olur.

L0WE

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 02 Mart 2021, 11:20:54 »
açarım hocam üşenmemek gerek fazla ertelememek gerek genc arkadaslara moral olur.
Üstat minnettar kalırım kendi adıma korkularımı bu sayede yenerim belki
  • Yaşınız 32

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 02 Mart 2021, 11:24:32 »
 genel her olayda boyle basarı oyküleri lazım.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 02 Mart 2021, 11:55:41 »
kemik değil o kireç zamanla yok oluyor

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU