Gönderen Konu: Yüksek ezan sesi yardım !  (Okunma sayısı 1212 defa)

Keltoş63

• Jr. Member
  • **
Yüksek ezan sesi yardım !
« : 04 Mart 2021, 14:43:13 »
Hayırlı günler arkadaşlar bu konuyu açıp açmamak  konusunda tereddütte kaldım  hassas bir konu malumunuz. Yaklaşık dört ay önce farklı bir yere taşındık taşındığımız evin 50 metre ilerisi cami ezan sesi öyle yüksekki sanki odamın içersinde hoparlör var gibi haşa ezandan rahatsızlık duyduğumuz yok bilakis huzur verir bana ama cami imamı galiba olması gereken frekansın üstünde açıyo sesi hoparlörden cızıltılı ses geliyor artık özellikle sabah ezanlarında yapıyor bunu ezan sesine uyanıp bir daha uyuyamıyorum  nasıl halledebilirim bu konuyu nereye şikayet etmemiz gerekiyor şikayet etsem sonuç alabilirmiyim sizce

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yüksek ezan sesi yardım !
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2021, 15:25:39 »
Hayırlı günler arkadaşlar bu konuyu açıp açmamak  konusunda tereddütte kaldım  hassas bir konu malumunuz. Yaklaşık dört ay önce farklı bir yere taşındık taşındığımız evin 50 metre ilerisi cami ezan sesi öyle yüksekki sanki odamın içersinde hoparlör var gibi haşa ezandan rahatsızlık duyduğumuz yok bilakis huzur verir bana ama cami imamı galiba olması gereken frekansın üstünde açıyo sesi hoparlörden cızıltılı ses geliyor artık özellikle sabah ezanlarında yapıyor bunu ezan sesine uyanıp bir daha uyuyamıyorum  nasıl halledebilirim bu konuyu nereye şikayet etmemiz gerekiyor şikayet etsem sonuç alabilirmiyim sizce

4 aya alışmış olman gerekirdi.. ilginç.. imamdan rica ediver..

Keltoş63

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2021, 16:02:26 »
4 aya alışmış olman gerekirdi.. ilginç.. imamdan rica ediver..
Yok abi alışılacak gibi değil daha önce 25 yıldır oturduğumuz evin dibinde cami vardı bundan daha yakındaydı hiç rahatsz etmedi bizi her sabah lanet ederek uyanıyorum valla imam efendi hakka giriyor haberi yok kendince uyandırmaya çalışıyor heralde

LOTR

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2021, 18:51:52 »
Bu konuyu ülke gündemi diye malum siyaset konuşulan yerde yada Konu dışı diye adlandırılan yerde aç bence

Oralarda Cami falan çok fazla sevmeyen kesim var sana yardımcı olabilirler belki bilmiyorum :D

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2021, 23:32:27 »
Siyasal islam rejimi ile yönetilen bir ülkede nereye şikayet ediyorsun ya😂 valla din düşmanı chpli fetöcü pkklı ypgli jpgli pngli pdfli olarak mahkemede bulursun kendini

L0WE

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 05 Mart 2021, 01:36:52 »
O çevredeki Diyanet işl.görevlisine (imam vb yada direk diyanet işleri müd.)gidip anlatmanız daha yararlı ve etkili olur Önerim şikayet  etmek gibi olmasın  daha önce böyle şeyler  Ülkede haberlere düşmüş konunun nerelere evrildiğini hepimiz biliyoruz dikkat etmekte fayda var heleki böyle bir aşırı kutuplaşmanın olduğu zamanda .Malum son yıllarda dini kendi işlerine alet edenlerin sayısı arttı ve daha da artacağı gözüküyor
  • Yaşınız 32

Keltoş63

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 05 Mart 2021, 15:16:18 »
O çevredeki Diyanet işl.görevlisine (imam vb yada direk diyanet işleri müd.)gidip anlatmanız daha yararlı ve etkili olur Önerim şikayet  etmek gibi olmasın  daha önce böyle şeyler  Ülkede haberlere düşmüş konunun nerelere evrildiğini hepimiz biliyoruz dikkat etmekte fayda var heleki böyle bir aşırı kutuplaşmanın olduğu zamanda .Malum son yıllarda dini kendi işlerine alet edenlerin sayısı arttı ve daha da artacağı gözüküyor
Haklısın abi o yüzden bişey demeye çekiniyoruz yarın bülten oluruz diye ama böylede katlanılacak gibi değil gidip şikayet edicem mecbur yapıcak bişey yok

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 05 Mart 2021, 15:19:12 »
Ezan sesi çok yakın olunca evet zor oluyor herkesin bu konuda sana anlayışlı davranacağını düşünüyorum. Ama bunu çözmek sanırım bulunduğun bölgede ki müftüyle iletişim kurarak bir ihtimal çözülebilir ya da cami ile görüşme şansın olabilir mi?
Global Moderator

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 05 Mart 2021, 15:57:42 »
Az önce bir camiinin yanından geçtim sağır oluyordum az daha. Çok haklısın kardeşim. Bence bu kadar bastırarak yüksek seste ezan okumanın anlamı yok. Devir teknoloji devri, herkes namaz saatini her yerden görüp öğrenebiliyor zaten. Ama tabii ki bunları söylediğimiz için yüksek ihtimal dinsiz, fetocu veya pkk'lı da ilan edilebiliriz. O da var. :)

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 05 Mart 2021, 16:01:46 »
 soyle imama senden baskası niye bu kadar yuksek sesle okumuyor de abartıya gerek yok herkes nasıl okuyorsa sende oyle oku de.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

L0WE

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 05 Mart 2021, 16:12:17 »
Az önce bir camiinin yanından geçtim sağır oluyordum az daha. Çok haklısın kardeşim. Bence bu kadar bastırarak yüksek seste ezan okumanın anlamı yok. Devir teknoloji devri, herkes namaz saatini her yerden görüp öğrenebiliyor zaten. Ama tabii ki bunları söylediğimiz için yüksek ihtimal dinsiz, fetocu veya pkk'lı da ilan edilebiliriz. O da var. :)
Her ne kadar ülkenin çoğunluğu müslüman olsada başka dinlere mensup insanlarda var yada hiç inanmayanda var onun İçin herkese karşı saygılı hoşgörülü olmak lazım Ramazan’da gayri Müslüm’ün kapısında Ramazan davulu çalmak gibi adam bizimle sahura kalkmak zorunda değilki.Müslümanda bozuk cami hoparlöründen rahatsız olabilir nitekim Ezan Arapça okunduğu için kulağa hoş gelmesi lazım öyle bozuk ayarlarda okunmaması lazım Bulunduğum yerde 2 camimiz var Maşallah okuyanlara hem sesleri güzel hem hoparlörler iyi
  • Yaşınız 32

Keltoş63

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 05 Mart 2021, 16:25:50 »
Hintel  camiyle görüşebilirimde ne dicem imama kendisi farkında değilmi sanki bide çok koyu malum partiliymiş imamımız bişey desek bizi din düşmanı ilan eder en iyisi hiç muhatap olmadan müftülüğe bildirmek

javelin

• Sr. Member
  • Mızrak çuvala sığmaz
« Yanıtla #12 : 06 Mart 2021, 21:51:02 »
Güzel kardeşim, Bulunduğun il yada ilçe her neyse oranın müftülüğüne gideceksin, müftü beye yada müdüre durumu izah edeceksin. Desibeli ölçecekler. desibel yüksekse kısalar merak etme. Dilersen müftülüğe vatandaş olarak dilekçe verebilirsin.  Diyanet isleri başkanlığının yayınladığı ezan sesi 70-80 desibel diye biliyorum. Boşuna imama gitme bu tür işlere müftülük bakar ve karar verir.

ENO7

• Full Member
« Yanıtla #13 : 07 Mart 2021, 21:04:17 »
Yani bana hep ezanın muzıki aletlerle okunmasi hep yanlış gelmiştir oysaki dinde bunlar yasaklanmıştır  daha açık konusursak bunlar olmassa cemaat olmaz gibi düşüncelere varıyorum eğer bu konum tartışmaya açılacak sa Kurân kerim iyi bilen insanlarla tartışmak isterim

Facebook Twitter Instagram