Gönderen Konu: İnflamasyon nasıl önlenir  (Okunma sayısı 2150 defa)

rodok

• Full Member
İnflamasyon nasıl önlenir
« : 11 Mart 2021, 01:40:14 »
Arkadaşlar şu inflamasyonu önlemek için dht baskılamak dışında neler yapabilirim? Xpeciayı teke düşürdüğümden beri kaşıntı acayip arttı. Halihazırda omega3, magnezyum, konazol falan kullanıyorum başka tavsiyesi olan var mı?

Armaan

• Hero Member
Ynt: İnflamasyon nasıl önlenir
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2021, 01:50:23 »
Omegayı ne zamandır kullanıyorsun marka model günde kaç adet? Dht baskılamak inf önlemezki

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2021, 01:52:45 »
Omegayı ne zamandır kullanıyorsun marka model günde kaç adet? Dht baskılamak inf önlemezki

en çok dht baskılamak önler. dut kullanan biri pgd2 yi de büyük ölçüde halletmiş olur aslında

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

rodok

• Full Member
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2021, 01:53:21 »

Bir ayı geçti kullanmaya başlayalı. Ocean plus 1200 mg (780mg omega3), günde bir kullanıyorum.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2021, 01:55:05 »
en çok dht baskılamak önler. dut kullanan biri pgd2 yi de büyük ölçüde halletmiş olur aslında
Ben finas kullanırken kafam yine yağ içindeydi yüzde aynı şekilde kaşıntı da oluypdu

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2021, 01:56:36 »
Bir ayı geçti kullanmaya başlayalı. Ocean plus 1200 mg (780mg omega3), günde bir kullanıyorum.
Yediğimiz içtiğimiz şeylerinden etksi ar bu inflamasyon konusunda. Bu ara çikolata abur cubur yüklendim kaşıntı başladı ufaktan kafamda. Kola mevye suyu vsvs şekerli şeyler bana yaramıyo mesela

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2021, 01:57:39 »
Ben finas kullanırken kafam yine yağ içindeydi yüzde aynı şekilde kaşıntı da oluypdu

benimkini direkt kesti

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

rodok

• Full Member
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2021, 01:59:19 »
Yediğimiz içtiğimiz şeylerinden etksi ar bu inflamasyon konusunda. Bu ara çikolata abur cubur yüklendim kaşıntı başladı ufaktan kafamda. Kola mevye suyu vsvs şekerli şeyler bana yaramıyo mesela

Aynen haklısın ona da dikkat edeyim. Xpeciayı günde 2 atarken yoktu şimdi arttı ona ayar oldum bu kadar etkileyeceğini düşünmemiştim.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2021, 02:01:48 »
benimkini direkt kesti
Bu aga da demkki kendi içinde bölümlere ayrılıyo dediğin gibi iltihaplı iltihapsız. Bana hiç yaramadı finas fayda da etmedi yani gözle görülür şekilde. Omega finastan daha çok işime yaradı inflamasyon azaltmak konusjda. tepe aynadan baktığımda önceden, keli görüyordum şimdi saçlarım kısacıkta olsa göremiyorum

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2021, 02:04:05 »
Aynen haklısın ona da dikkat edeyim. Xpeciayı günde 2 atarken yoktu şimdi arttı ona ayar oldum bu kadar etkileyeceğini düşünmemiştim.
Omegayı 2 ye çıkarsan da faydası oluyo krilom (maddi açıdan daha hesaplıya geliyo 😂) kullanıyom ben günde 2 adt  yağlanma %90 azaldı kafamda kaşıntı yok inf çokmuş bende heralde

rodok

• Full Member
« Yanıtla #10 : 11 Mart 2021, 02:06:48 »
Omegayı 2 ye çıkarsan da faydası oluyo krilom (maddi açıdan daha hesaplıya geliyo 😂) kullanıyom ben günde 2 adt  yağlanma %90 azaldı kafamda kaşıntı yok inf çokmuş bende heralde

Ben de bu kaşıntı belası geçene kadar günde 2 atayım o zaman eyv knkim

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 11 Mart 2021, 02:10:29 »
Omg haricinde inflamasyon nasıl önleriz deve dikeni kapsülü flan diyolardı işe yarar mı acaba onuda deneyelim olmadı

rodok

• Full Member
« Yanıtla #12 : 11 Mart 2021, 02:16:09 »
Omg haricinde inflamasyon nasıl önleriz deve dikeni kapsülü flan diyolardı işe yarar mı acaba onuda deneyelim olmadı

Onu da düşündüm yağlanmayı kesiyomuş ama inflamasyonu da geçiriyo mu bilmiyorum çok kullanan yok

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 11 Mart 2021, 02:25:03 »
Onu da düşündüm yağlanmayı kesiyomuş ama inflamasyonu da geçiriyo mu bilmiyorum çok kullanan yok
Denemek lazım. Melotonin in  de galiba anti inflamatuar etkisi var. Ben sabaha karşı uyurum genelde uyurken uyku bandı kullanıyorum 6 aydır faln melatonin salgılanması için. Etkisi var mıdır hiç bi fikrim yok lakin denenebilir aydınlık ortamda uyumak gibi bi durum varsa

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 11 Mart 2021, 07:51:45 »
Denemek lazım. Melotonin in  de galiba anti inflamatuar etkisi var. Ben sabaha karşı uyurum genelde uyurken uyku bandı kullanıyorum 6 aydır faln melatonin salgılanması için. Etkisi var mıdır hiç bi fikrim yok lakin denenebilir aydınlık ortamda uyumak gibi bi durum varsa

Yeşil çay için hocam iyi gelir. Siyah çayı bıraktım 8 aydır yeşil çay içiyorum daha güzel. Elmalı veya şeftalili alabilirsin güzel oluyor. İlk günler tuhaf geliyor ama sonradan farketmiyorsun bile. Ben şuan siyah çayı içemiyorum mesela  :)
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Facebook Twitter Instagram