Gönderen Konu: Saç ekimi hakkında bana bilgi verir misiniz  (Okunma sayısı 626 defa)

Furkinho

• Full Member
Ynt: Saç ekimi hakkında bana bilgi verir misiniz
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2021, 21:54:04 »
Tüm bu soruların cevabı bu forumda var hepsi ayrı ayrı kategorize edilmiş şekilde ayrı başlıklar altında hatta bazıları tekerrürlü halde var yani bulabilirsin hocam arama motoru kullanarak. Bir iki hafta forumda vakit geçirirsen günlük yarım saat kadar, ne demek istediğimi anlayacaksın. Hayırlı forumlar
  • Ekim Tarihi: 14/11/2022
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Saç Ekim Merkezi
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2021, 10:14:26 »
Çok teşekkür ederim de nasıl bulacağım bunları

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2021, 13:06:57 »
Forum içi arama kısmundan araya bilir ya da Sorduğun soruları googleye yaz sorunun sonuna” sacekimisonuclari” yaz ilgili forumdaki tüm konulara ulaşırsın
Global Moderator

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2021, 13:23:55 »
Fue dhı ne oluyor ?
Sakaldan ekilen saç kaliteli oluyor mu ?
Ekim öncesi donor bölgeyi güçlendirdik diyelim ilaçları bırakınca eskiye mi döner ?
Ekim sonrasi ilaç kullanmak gerekiyor mu ?
Donor bölgede hep iz kalıyor mu ? Yoksa hiç alınmamış gibi oluyor mu ?
Gibi gibi sorular arkadaşlar abiler

İşim yok bildiğim kadarıyla cevap vereyim :)

Fue saç ekiminde kullanılan 2 yöntemden biridir. ( diğeri fut enseden saçlar deri ile alınır ve boydan boya bir kesik izi kalır . Şuan kullanan yok gibi )
Fue ise greftlerin mikromotor veya manuel punch ile tek tek alınması işlemidir.  Diğer soru greft alınan her ensede iz olur. Donör yoğunluğu ve alınan sayıya oranla bu izler değişir. Sağlıklı bir alımda saçlar biraz uzun tutulursa anlaşılması zordur.

Sakal saç ekiminde son çare olmalı . Yeterli donör var ise hiç bulaşma . Sakal ve saç arasında kalınlık sorunu , sakal köklerinin genelde tekli olması vs dezavantajları var . Donör zayıfsa başvurulabilir.

Dhi alınan greftlerin dhi pen ile ekilmesi yöntemine deniyor. Şuan ekimciler perkutan ( stick and place ) , slit ve dhi kullanıyor.  Benim fikrim en iyi perkutan sonra slit en son dhi. Tabi bu aletleri kimin kullandığı da önemli ... Buna göre başarı oranı değişir. Slit kesi ile harikalar yaratan dhi yapamayabilir vsvs .

Ekimden önce ilaç kullanımı mevcut saçlarının ekimde oluşacak travmalara dayanabilmesi ve alınan köklerin ekime daha güçlü ekime girmesi için tavsiye edilir. Evet ilacı bırakınca dht etkisiyle saçlar eski formuna girer .

Yeni olduğun için yazıyorum ekimden sonra 1500 tl ye şampuan set , sapphire fue , gold dhi , organik ekim , 2000 tl prp vsvs pazarlama ürünleridir.

Foto paylaşırsan sana uygun ekim ve planlama hakkında daha net yorum yapılabilir.
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2021, 14:42:27 »
İşim yok bildiğim kadarıyla cevap vereyim :)

Fue saç ekiminde kullanılan 2 yöntemden biridir. ( diğeri fut enseden saçlar deri ile alınır ve boydan boya bir kesik izi kalır . Şuan kullanan yok gibi )
Fue ise greftlerin mikromotor veya manuel punch ile tek tek alınması işlemidir.  Diğer soru greft alınan her ensede iz olur. Donör yoğunluğu ve alınan sayıya oranla bu izler değişir. Sağlıklı bir alımda saçlar biraz uzun tutulursa anlaşılması zordur.

Sakal saç ekiminde son çare olmalı . Yeterli donör var ise hiç bulaşma . Sakal ve saç arasında kalınlık sorunu , sakal köklerinin genelde tekli olması vs dezavantajları var . Donör zayıfsa başvurulabilir.

Dhi alınan greftlerin dhi pen ile ekilmesi yöntemine deniyor. Şuan ekimciler perkutan ( stick and place ) , slit ve dhi kullanıyor.  Benim fikrim en iyi perkutan sonra slit en son dhi. Tabi bu aletleri kimin kullandığı da önemli ... Buna göre başarı oranı değişir. Slit kesi ile harikalar yaratan dhi yapamayabilir vsvs .

Ekimden önce ilaç kullanımı mevcut saçlarının ekimde oluşacak travmalara dayanabilmesi ve alınan köklerin ekime daha güçlü ekime girmesi için tavsiye edilir. Evet ilacı bırakınca dht etkisiyle saçlar eski formuna girer .

Yeni olduğun için yazıyorum ekimden sonra 1500 tl ye şampuan set , sapphire fue , gold dhi , organik ekim , 2000 tl prp vsvs pazarlama ürünleridir.

Foto paylaşırsan sana uygun ekim ve planlama hakkında daha net yorum yapılabilir.

Çok teşekkür ediyorum kral adamsınız .
Benim saçlarım daha çok dokulmedi . Yaşım 20 ama gidici gibi gözüküyor . Konularıma bakıp saçım hakkında bana geri dönüş yapar mısınız ?

Hocam benim istediğim ömür boyu ilaç kullanmamak .
Ense çok kotu olmaması .
Ve doğala yakın siritmadan bir ekim . Önler jude law gibi açık .

Şu an biotin hapı kullanıyorum .
Beslenme düzgün birde biri önerdi sitede bana magnezyum yagi alıp kullanabilirim.  Başka fin tarzı ilaçları okudum kullanmak da istemem .
Birde magnezyum yağı hakkında görüşleriniz nelerdir

Facebook Twitter Instagram