Gönderen Konu: Saç Ekimi Serkan Aygın 4,800 Greft  (Okunma sayısı 19827 defa)

Tan At

• Jr. Member
  • **
Saç Ekimi Serkan Aygın 4,800 Greft
« : 21 Mart 2021, 11:49:50 »

Merhabalar.

15 Mart 2021 tarihinde Dr. Serkan Aygın’ın kliniğinde saç ekimi gerçekleştirildi.

4,100 adet ense bölgeden, 700 adet sakaldan olmak üzere toplam 4,800 adet greft donör bölgeden alıcı alana nakledildi.

Saç ekiminin tamamı DHI yöntemi ile yapıldı. Donör bölgeden greftler mikromotor ile alındı. Sadece ekimin son aşamasında, ön saç çizgisinin uç kısmına safir uçlarla ilave bir (sanırım tek sıra) kanal açımı ve ekimi oldu. DHI değil, klasik FUE uygulandı (Sebebini bilmiyorum, daha doğal bir ön çizgi?)

4-5 yeri dolaştım karar vermeden önce. Neden burada karar kıldığım ile ilgili ilerleyen süreçte ilave notlar yazmaya çalışacağım. Ancak burada karar vermemdeki en büyük etken, kurumsal kimlik, operasyonun çok iyi bir hastanenin koşullarında gerçekleşmesi (Koç Üniv. Hastanesi)

Doğru seçim olup olmadığını 6-12 ay sonunda hep birlikte göreceğiz...
Sırasıyla,
1. Ekim öncesi fotoğraflar
2.

Tan At

• Jr. Member
  • **
Ynt: Saç Ekimi Serkan Aygın 4,800 Greft
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2021, 11:58:58 »
Ekim sonrası 1. gün fotoğraflar (sadece sakal 6. gün)

Ön saç çizgisi biraz fazla yuvarlak geldi bana ama...Yaşım 44. Daha içe kavisli olabilirdi diye düşünüyorum.

Düşüncelerim:
1. Saçımın durumuna baktığımızda sadece ön bölgelerde 2-3 bin greft ekiminin yeterli olacağını düşünüyordum. Ancak 4,800 öngörüldü.
2. İki operasyon öngörüyordum, tepe bölgesini ikinci operasyonda düşünüyordum ancak hepsi tek operasyonda gerçekleşti.
3. DHI yönteminde max 1,500 greft uygulanabilir diye düşünüyordum ancak 5,000’e kadar mümkün olduğu söylendi.

Operasyon 6,5-7 saat sürdü. Mola verilmedi.

Tan At

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2021, 12:04:21 »
Ekimin 7. günü

Ödem ve şişlikler gitti.

Ön kısımlarda yazın kurumuş toprak gibi çatlaklar oluştu (deri yerine oturduğu için normal miş)

Fotoğraflarda zor görünüyor ama ön saç çizgimin bittiği yerde küçük bir çizgi-çukur oluştu. Hani başınızı bir yere dayarsanız uzun süre iz kalır ya çukur şeklinde, onun gibi.

Daha önce bunu hiçbir yerde görmedim, duymadım. Deneyim sahibi olanlar bilgi verirse sevinirim.

Tan At

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2021, 12:54:20 »
Ekim öncesi fotolara ve yorumuma ilave yapmak istedim.

Ekim Öncesi Konsültasyon:

Klinik oldukça hoş ve güzel. Kurumsal bir firmada olduğunuzu hissediyorsunuz, güvende hissediyorsunuz.
Ancak ekim öncesi Serkan Aygın Bey ile 4-5 dakika konsültasyon yapabildik, sanırım biraz yoğundu. Tek soru sorabilme şansım oldu. Biraz apar topar oldu görüşme. Bir ön saç çizgisi çizdi ve ekim sayısını kalemle başıma yazdı ve fotoğrafı çekildi.

Ekim Günü:
Öncesinde istenen testleri (Covid, HIV vs), Pazar gününe denk geldiği için olamadım. Cumartesi haber verildiği için mümkün olmadı (kısıtlama sebebi ile).

Ekim Koç Üniv. hastanesinde oldu. Bu hastanede ve hastane koşulunda olması benim için karar vermemde önemli bir etken oldu.

Ekip oldukça ilgili. Baştan sona her konuda ilgilendiler ve işlerini içten ve doğru yapıyorlar. Maalesef ekibin adını unuttum (isimleri hafızada tutamıyorum) ancak sanırım Hasan Bey ve Cüneyt Bey (?) vardı.

Ekim günü tek negatif husus, ne ekim öncesi ne ekim sırası ne de ekim sonrası Serkan Bey’in orada olmamasıydı. Ekim öncesinde Serkan Bey’in ekim öncesi ön saç çizgisini belirleyeceği şeklinde bilgilendirilmiştim.

Ekimin artık birçok yerde doktor tarafından yapılmadığını biliyoruz, beklentim de yok, bence doktorun yerine el pratiği iyi ve deneyimli ekibin yapması daha iyi (tabi ki doktorun gözetiminde).

Ancak pazarlamanın Serkan Aygın üzerine kurulu olduğu bir merkezde, ön konsültasyonu da Serkan Bey’in yaptığı durumlarda 1 dakika bile olsa ekim öncesi veya sonrası operasyonu teyit etmesi, birkaç cümle de olsa yorum yapması hasta-hekim ilişkisi açısından daha doğru olacağı düşüncesindeyim.

Ekim Sonrası
Evimin İstanbul dışında olması sebebi ile Tuğçe Hanım’ın nazik bir şekilde otel ayarlaması ve bir gece İstanbul’da misafir etmesi güzel bir jest oldu.

Ekim sonrası verilen bilgilendirici dökümanlar ve takip oldukça profesyonelce diyebilirim (Keşke ekim öncesi de benzer Metin/döküman verilse). Bu dökümanlarda dikkat etmeniz gereken husus ve diğer bilgiler yeterince mevcut.

Ekim sonrası takip ise oldukça iyi. Herhangi bir sorum olduğunda çok hızlı (30-40 dakika içinde) geridönüş alabiliyorum.

Özetlemek gerekirse, bence bu merkez/klinik verdiği hizmet kalitesi, fiyata oranladığınızda oldukça iyi diyebilirim. Tek negatif husus, Serkan Bey’in ekim günü hastasını görmemesi diyebilirim.

Ekim kalitesi için yorumumu 6-12 ay sonra yapacağım.
« Son Düzenleme: 21 Mart 2021, 21:21:27 Gönderen: Tan At »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 21 Mart 2021, 21:12:37 »
Hayırlı olmasını dilerim hocam saç ekiminin biraz hızlı bir süreç olmuş:) ekim kararı verip ektirmeniz öncesinde konuşmuştuk.

Ekim planlamanız ön çizginiz ve sıklık gayet temiz ve başarılı duruyor umarım sonucu sizi çok mutlu eder takipte olacağım konuyu.
Global Moderator

kandan

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 21 Mart 2021, 21:13:35 »
Hayırlı olsun abi güzel ve temiz bir ekim umarım sonucunuz güzel olur.

Cihandoğan

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 21 Mart 2021, 21:19:02 »
Hayırlı olsun hocam saç ekiminiz gayet kaliteli güzel bir ön çizgi sık bir ekim umarım mutlu eder sizi.

Hairtransplant

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 21 Mart 2021, 21:23:30 »
Hayırlı olsun saç ekiminiz ekiminizi çok beğendim kalite kokuyor işcilikte umarım sonuçlar güzel olur.

EndlessNegative

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 21 Mart 2021, 21:30:43 »
Hayırlı olsun güzel bir saç ekimi planlaması olmuş umarım memnun eden bir sonuç alırsınız

Muribab

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 21 Mart 2021, 21:40:29 »
Hayırlı olmasını dilerim güzel görünüyor inşallah sonuç mutlu eder.

hhy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 26 Mart 2021, 12:14:29 »
Tan At, geçmiş olsun, inşallah güzel sonuç alırsınız. Takip ettiğim kadarı ile, Dr. Serkan Aygın konusunda çok başarılı görünüyor. Ve başarılı ekipleri var. Burada gördüğüm kadarı ile Cüneyt Bey'in ekibi, Hasan Bey'in Ekibi, Halil Bey'in ekibi gibi isimler zikrediliyor. Bu isimler doktor değil mi? Ya da şöyle sorayım Dr. Serkan Bey haricinde ekiplerde doktor var mı?

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 26 Mart 2021, 21:53:38 »
Ekim çok güzel görünüyor gayet titiz bir işçilik yapılmış ayrıntılardan belli oluyor umarım sonuca yansır.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 26 Mart 2021, 21:55:41 »
Hayırlı uğurlu olsun hocam umarım istediğiniz gibi sonuç alırsınız takipteyim :)

Seven

• Full Member
« Yanıtla #13 : 26 Mart 2021, 23:15:46 »
hocam hayırlı olsun saç ekiminiz çok başarılı duruyor inşallah sonuçta böyle olur
Biterse Bitsin Sonu değil ya!!

Tan At

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 28 Mart 2021, 17:25:56 »
Tan At, geçmiş olsun, inşallah güzel sonuç alırsınız. Takip ettiğim kadarı ile, Dr. Serkan Aygın konusunda çok başarılı görünüyor. Ve başarılı ekipleri var. Burada gördüğüm kadarı ile Cüneyt Bey'in ekibi, Hasan Bey'in Ekibi, Halil Bey'in ekibi gibi isimler zikrediliyor. Bu isimler doktor değil mi? Ya da şöyle sorayım Dr. Serkan Bey haricinde ekiplerde doktor var mı?

Merhaba,
Bana söylendiği kadarı ile ekibin başında bir doktor oluyormuş. Ancak ekimi yapan ekipte doktor değil. Bunun çok önemli olduğunu düşünmüyorum şahsen, çünkü el becerisi ve pratiği fazla olan kişiyi doktora tercih ederim.

Ekiplerin adını bana söylediler ancak ekim günü heyecandan tanışmayı ve adlarını sormayı unuttum.

Öğrenip size yazarım tekrar

Facebook Twitter Instagram