Gönderen Konu: Avrupalilarin sac dokulmeyi umursamamasi  (Okunma sayısı 957 defa)

Marty Byrde

• Yeni üye
  • *
Avrupalilarin sac dokulmeyi umursamamasi
« : 28 Mart 2021, 00:16:59 »
Kendi fikrim ama bana katilirmisiniz bilmiyorum. Hollandada yasiyorum ve kellik tabi burdada var ama hemen hemen (normal halk) icinde sac ekimi yapan veya dusunen hemen hemen hic gormedim.Arada bir unlu birinin yaptigini gorursun ve hemen buyuk haber olur burda ama cogu sac ekimini tabu olarak goruyor. Saci dokulen kisiye dogal olarak, kazit gitsin diye bir dusunce var. Almanya ve Belcikada durumun cok farkli oldugunu zannetmiyorum. Sac ekimi yapanlarda genelikle yabancilar oluyor. Bilmiyorum siz ne dusunuyorsunuz?
  • Greft Miktarı 2200
  • Medikal Tedavi Foligain Hairgrowth kapsul gunde 2x, Revita Sampuan, Minoxidil gunde 2x (Vertex bolgesine), 1x haftada Dermaroller 0.75MM
Foligain Stimulating Supplement (günde 2 kapsul)
Minoxdil 5% (günde iki defa vertex bolgesine)
Revita Stimulating sampuan
Dermaroller 0.75mm (haftada iki defa)
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

Leonidas

• Hero Member
Ynt: Avrupalilarin sac dokulmeyi umursamamasi
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2021, 00:23:04 »
Avrupalılar saç dökülmesini umursamasaydı Türkiye saç ekiminde bir numara olmazdı.
Sadece Arap turistler gelip saç ektiriyor algısı var ama Avrupalı sayısı çok daha fazla.

Hatta bbc news Türkçe de İngiltere’den Türkiye’ye gelip saç ektiren birini konu almıştı bir haberinde youtube den bulabilirsiniz.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2021, 00:45:47 »
Avrupalılar saç dökülmesini umursamasaydı Türkiye saç ekiminde bir numara olmazdı.
Sadece Arap turistler gelip saç ektiriyor algısı var ama Avrupalı sayısı çok daha fazla.

Hatta bbc news Türkçe de İngiltere’den Türkiye’ye gelip saç ektiren birini konu almıştı bir haberinde youtube den bulabilirsiniz.

Avrupa’nın birçok ülkesinde ve Amerika’da dış görünüm(fiziksel anlamda) doğudaki  kadar önemsenmediği aşikar.
Türkiye sağlık turizmde  özellikle sac ekiminde çok gözde olmasının sebebi ucuz, kaliteli  ve kolay erişilebilir  olması..
arkadaş aslında doğru bir tespit yapmış durumda . Araplar başta olmak üzere Arap kültürüne sahip bizlerde saç sakal bıyık takıntı olma derecesinde olmaz ise olmaz bir durum. Tabi yine erişilebilinşr olması, hemen hergün saç ekimi olmuş birini görüyor olmanın verdiği gö alışkanlıgıda mutlaka sac ektiren oranının artmasında büyük rol oynuyor.

Saç erkeklerin ortak sorunu olduğu kesin ama Avrupalılar (bir kısmı) bizim kadar bu konuda ısrarcı değiller. Giyim kıyafet bindikleri arabalar gibi fiziksel öZelliklere bizimki kadar anlam yüklemiyorlar

Anchar

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 28 Mart 2021, 00:53:34 »
avrupada saç ekimi aşırı pahalı çoğu bu yüzden yaptıramıyor türkiye gibi ucuza mal edilen ülkelerede çoğu adam yeltenipte gitmiyor ancak çok takıntı yapanlar geliyor.
saç özellikle genç yaşta her adama lazım avrupalısı arabı fark etmiyor bu konuda yanlış düşünüyorsunuz bence.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2021, 01:13:12 »
avrupada saç ekimi aşırı pahalı çoğu bu yüzden yaptıramıyor türkiye gibi ucuza mal edilen ülkelerede çoğu adam yeltenipte gitmiyor ancak çok takıntı yapanlar geliyor.
saç özellikle genç yaşta her adama lazım avrupalısı arabı fark etmiyor bu konuda yanlış düşünüyorsunuz bence.

Saç tüm erkeklerin ortak sorunu derken, Türkiye’de erişilebilir olmasından bahsederken , ucuz olması gözün alışması gibi cümleler kurarken aslında senin yazdıklarından çok farklı bir şeyi ifade etmeye çalışmıyor idim. Ucuz olması vs. Daha ulaşılabilini bu sebeple de daha genel belkide takıntı sebebi olmaya itiyor. Ama bütün bunların dışında doğuya nazaran batıya gittikçe  gelişmişlik ve eğitim düzeyi daha iyi dediğimiz ülkelerde fiZiksel öZelliklere bu kadar anlam yükleme sozkonusu degil. Doğu kültürlerinde maalesef giydiğin kıyafetin markasından  bindiğin arabanın tipine kadar kararı bireyler kendi vermiyor. Karar aşamasında toplum baskıları ve görüşlerinde son derece etkili oluyor. Etrafında bu kadar sac ekim merkezi ve ektirmiş kişi var iken kolayca ulaşabiliyor iken senin aklında yoksa bile bir şekilde sosyal çevren seni bu konuda düşünmeye itiyor.
Emin ol Amerika’da yada Avrupa’da bu konu biZde olduğu kadar kriz yaratmıyor. Hem Avrupa’da hemde Amerika’da bu gözlemleri yağabilecek kadar uzun süreler yaşamış biri olarak benim gözlemlerim de konu sahibi ile aynı yönde

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2021, 03:33:11 »
Çünkü Avrupa'da androgenetik alopesi daha az ?
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2021, 07:56:36 »
 benimde dikkatimi cekti gevurlar bizim kadar takmıyor.orda özgüven yukselticek bir suru etken var burda saç gidiyor ozguven gidiyor fazla seceneğimiz yok standartlar gereği burdaki hayatta kendimizle barısık olmamız için adamlarda parada var insanlıkta kültürde güzel kaliteli hayatta.
 bir mahalle dusun sadece futbol sahası var cocuklar hep orda oynar ama bir mahalle dusun spor kompleksi var yuzme futbol basket tenis koşu yuruyus parkları falan.futbol ilk ornekte herseydir tek ihtimal cocuğun herseyi o futbol sahasıdır ama otekinde futbol futbol diye ölüp bitmez cocuk ama genede en güzel spor futbol saçta güzellik tamamlayıcı unsurmuz bizim
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

DavyJones

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 28 Mart 2021, 11:50:15 »
cunku adamlar sarisin mavi gozlu adamlara yakisir kellik
ben lisede saci 1e vurdugumda arkadan vin diesel önden ciguli diyolardi

Marty Byrde

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 28 Mart 2021, 13:23:18 »
Avrupa’nın birçok ülkesinde ve Amerika’da dış görünüm(fiziksel anlamda) doğudaki  kadar önemsenmediği aşikar.
Türkiye sağlık turizmde  özellikle sac ekiminde çok gözde olmasının sebebi ucuz, kaliteli  ve kolay erişilebilir  olması..
arkadaş aslında doğru bir tespit yapmış durumda . Araplar başta olmak üzere Arap kültürüne sahip bizlerde saç sakal bıyık takıntı olma derecesinde olmaz ise olmaz bir durum. Tabi yine erişilebilinşr olması, hemen hergün saç ekimi olmuş birini görüyor olmanın verdiği gö alışkanlıgıda mutlaka sac ektiren oranının artmasında büyük rol oynuyor.

Saç erkeklerin ortak sorunu olduğu kesin ama Avrupalılar (bir kısmı) bizim kadar bu konuda ısrarcı değiller. Giyim kıyafet bindikleri arabalar gibi fiziksel öZelliklere bizimki kadar anlam yüklemiyorlar

bence cok iyi bir tespit. Bizde daha cok dis gorunume verilen onem, direkt goze batan sac sakal goz rengi, boy pos'a baglaniyor. Burda bu faktorler daha az goze batarak, insanlar daha cok 'buyuk resme' bakarak bunu degerlendiriyor
  • Greft Miktarı 2200
  • Medikal Tedavi Foligain Hairgrowth kapsul gunde 2x, Revita Sampuan, Minoxidil gunde 2x (Vertex bolgesine), 1x haftada Dermaroller 0.75MM
Foligain Stimulating Supplement (günde 2 kapsul)
Minoxdil 5% (günde iki defa vertex bolgesine)
Revita Stimulating sampuan
Dermaroller 0.75mm (haftada iki defa)

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 28 Mart 2021, 19:08:53 »
Çünkü Avrupa'da androgenetik alopesi daha az ?
git bakalım bi ingiltere'ye irlanda'ya az mı çok mu.

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 28 Mart 2021, 20:13:53 »
uzaktan davulun sesi hoş gelirmiş sen birde adamların içini gör :)
avrupada yaşıyorum saçı çok erken dökülenlerde bunalıma girenler bile var durum türkiyedekinden pek farklı değil ,sokakta bol bol kafayı kazıtmış adam görmek sizi aldatmasın.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 28 Mart 2021, 20:17:17 »
 desene onlarda diyor ha kaza gecirmişsin seyin kopmuş ha saçın dokulmuş ama bizim kadar takmıyorlar.konu dısı ama birsey dikkatimi cekti bazı meslek grupları var çoğu kel oluyor etrafımdaki drlara bakıom genc olanlarında çoğu kel.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram