Gönderen Konu: Minoxili Yıllarca kullanan kişiler  (Okunma sayısı 2548 defa)

Thescript

• Hero Member
Minoxili Yıllarca kullanan kişiler
« : 02 Nisan 2021, 22:33:51 »
Döngü denilen şey yüzünden keşke kullanmasaydim diyende var yıllardır kullanip memnun kalanda su doğrudur ki minoxil hairforteden daha iyi AGA da ama döngüyü katarsak işin içine hairforte tarzinda procapil kullansak daha iyi olmazmi minoxil yerine ?

(Bu arada konu altına minoxili 1 yıldan fazla kullananlar yazabilirmi döngü doneminde napildigini)

maraz1

• Sr. Member
Ynt: Minoxili Yıllarca kullanan kişiler
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2021, 23:01:39 »
Döngü denilen şey yüzünden keşke kullanmasaydim diyende var yıllardır kullanip memnun kalanda su doğrudur ki minoxil hairforteden daha iyi AGA da ama döngüyü katarsak işin içine hairforte tarzinda procapil kullansak daha iyi olmazmi minoxil yerine ?

(Bu arada konu altına minoxili 1 yıldan fazla kullananlar yazabilirmi döngü doneminde napildigini)
ben sadece ön yanlara ve sakaklara kullanmaya başladım minoxu, hairforte önlerde bir işe yaramıyor pek

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2021, 23:08:57 »
ben sadece ön yanlara ve sakaklara kullanmaya başladım minoxu, hairforte önlerde bir işe yaramıyor pek
ne zamandır kullanıyorsun döngü olayını yaşadın mı

maraz1

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2021, 00:31:59 »
ne zamandır kullanıyorsun döngü olayını yaşadın mı
minoxa başlayalı yeni oldu 11 gün daha , hairforte ve xpecia kullandığım zaman saçta baya dolgunluk oldu ama önlerde sadece olanı kalinlastirdi , yeni saç çıkartmadı

such

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2021, 00:53:12 »
2 sene kadar hairforte kullandım,ilk3 ay iyi etki etti sonra hiç etki etmedi,belki de o ilk 3 ay plasebo etkisiydi,psikolojikti belki,o 3 ay sonrasında 2 sene boyunca saçlarda etki göremediğim gibi azalma gördüm acaba hairforte u yapan firma procapil katmıyor mu artık dedim ve procapil içeren başka bir ilaç kullanmaya başladım;avesin sprey ve berbat ötesi bir üründü, avesini 3 ay kadar kullandım ve bi etki göremediğim gibi zararını gördüm saçlara,resmen dökülmeyi hızlandırdı

yani 2,5 sene procapil kullandım ve bu sürecin başında nw1,5 olan saçlarım  nw3 oldu üstelik seyrekliği olan bir nw3,berbat avesinden sonra minoxu sadece akşam kullanmaya başladım başta iyi etki etti ve 1,5 sene olacak ama şuan etkisi mi az yoksa günde tek doz kullandığım için döngüde miyim bilemiyorum,halbuki ta o zamandan minox kullansam en fazla döngü döneminde nw2 olur sonra yine 1 e düşer böyle idare ederdim ama şimdi açıklığımın üstündeki bir tutam saçı tutmaya çalışıyorum minoxla,ama acı bir gerçek de saçım ilk döküldüğü o 2,5 sene öncesinde en özel hastaneden özel bir dematologla görüşmem ve bana hairforte denen balonu reçete etmesi ve takip süreci için birde oraya para vermem,bazı özel hastaneler ve hairforte,avesin gibi ürünler KOCAMAAAAAN BİR REKLAM BALONUDUR,ilaç firmasıyla anlaşmalı bazı doktorlar var özellerde,dikkatli olmanızda fayda var

bu arada ayrıntıya da dikkat edin ,minoxu günde sadece bir kez kullanıyorum etkisi mi azaldı normal mi anlayamıyorum ama halbuki hairforteyi günde iki defa kullanıyordum buna rağmen etkisizdi:D
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2021, 01:10:28 Gönderen: such »

Romanadam

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 03 Nisan 2021, 01:58:33 »
2 sene kadar hairforte kullandım,ilk3 ay iyi etki etti sonra hiç etki etmedi,belki de o ilk 3 ay plasebo etkisiydi,psikolojikti belki,o 3 ay sonrasında 2 sene boyunca saçlarda etki göremediğim gibi azalma gördüm acaba hairforte u yapan firma procapil katmıyor mu artık dedim ve procapil içeren başka bir ilaç kullanmaya başladım;avesin sprey ve berbat ötesi bir üründü, avesini 3 ay kadar kullandım ve bi etki göremediğim gibi zararını gördüm saçlara,resmen dökülmeyi hızlandırdı

yani 2,5 sene procapil kullandım ve bu sürecin başında nw1,5 olan saçlarım  nw3 oldu üstelik seyrekliği olan bir nw3,berbat avesinden sonra minoxu sadece akşam kullanmaya başladım başta iyi etki etti ve 1,5 sene olacak ama şuan etkisi mi az yoksa günde tek doz kullandığım için döngüde miyim bilemiyorum,halbuki ta o zamandan minox kullansam en fazla döngü döneminde nw2 olur sonra yine 1 e düşer böyle idare ederdim ama şimdi açıklığımın üstündeki bir tutam saçı tutmaya çalışıyorum minoxla,ama acı bir gerçek de saçım ilk döküldüğü o 2,5 sene öncesinde en özel hastaneden özel bir dematologla görüşmem ve bana hairforte denen balonu reçete etmesi ve takip süreci için birde oraya para vermem,bazı özel hastaneler ve hairforte,avesin gibi ürünler KOCAMAAAAAN BİR REKLAM BALONUDUR,ilaç firmasıyla anlaşmalı bazı doktorlar var özellerde,dikkatli olmanızda fayda var

bu arada ayrıntıya da dikkat edin ,minoxu günde sadece bir kez kullanıyorum etkisi mi azaldı normal mi anlayamıyorum ama halbuki hairforteyi günde iki defa kullanıyordum buna rağmen etkisizdi:D

Hair forte ,avesin vs yerli ilaçlara herdaim şüpheyle baktım Evet haklısın dostum içerisinde procapil olmayabilir malesef.

maraz1

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 03 Nisan 2021, 04:06:12 »

hep o Atilla Kaya yüzünden millet alıyor benim saçımın dolgunluğu belki xpecia dan Olabilir şuan minox önlere kullanmaya başladım elimdeki saw Palmetto bitsin fine geçecem

such

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 03 Nisan 2021, 11:56:00 »
hep o Atilla Kaya yüzünden millet alıyor benim saçımın dolgunluğu belki xpecia dan Olabilir şuan minox önlere kullanmaya başladım elimdeki saw Palmetto bitsin fine geçecem

o adamın sözüm ona şirketiyle(!) iletişime geçmek istedim bir kadın yolda yürürken bana cevap verdi,yani yolda olduğu belliydi ,kadın adamın yeğeni çıktı ,sorduğum sorulara cevap almak yerine  olmayan problemimi çözmek için yok şu şampuanımızı kullanın yok bu ilacımızı alın vesaire diyip duruyor,ne kadar ürünleri varsa millete dayama çabası içindeler
yine de hairforte biraz dikkatli olunca sahtekar bir firma olduğunu anlayabiliriz ASIL TEHLİKELİ OLAN avesin sprey,kadın bana ürünü 2 ay kullan ve farkı kendin anlayacaksın dedi ve haklıydı 2 ayda saçlar berbat bir hale geldi,hairforte yine dökülmeyi durdurmuyor ama dökülmeyi  de hızlandırmıyor ama bu avesin saöç döksün diye yapılmış

SON OLARAK avesin sprey diğer sitede başta olmak üzere her yerde gizliden gizliye reklamını yapıyor şu sözleri duyduğunuza bilin ki avesin sprey reklamı var orda;''minoxdil silikon içeriyor''(sallıyor tabi kii de),''acıbadem üniversitesi saç ekiminde bizim ilacımızı öneriyor''(acıbademin skandal ekimlerini ararsanız bu sitede bulursunuz bu arada)'' 2 ay kullandım etkisi çok iyiydi''(doğru;kafa derisini kıllardan temizlemeyi başardı)    bu ifadeleri görürseniz bilin ki avesin firması reaklamcılık A.Ş. işbaşındadır

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #8 : 03 Nisan 2021, 12:00:53 »
1.5 yıl oldu döngü olayı hiç olmadı ama saçında agresif dökülme olanlarda gözlemlediğim kadarıyla 6. aydan sonra döngü oluyor.
Akşamları 10 fıs minoxidil-(Başlangıç 26 Eylül 2019)

Sawpoo Şampuan
Konazol Şampuan (haftada 2 gün)

such

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 03 Nisan 2021, 12:09:24 »
1.5 yıl oldu döngü olayı hiç olmadı ama saçında agresif dökülme olanlarda gözlemlediğim kadarıyla 6. aydan sonra döngü oluyor.
günde kaç kez kullanıyorsunuz,yanında başka ürün kullanıyor musunuz ?

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 03 Nisan 2021, 14:46:31 »

Gerçekten istediğim cevaplardan minoxili kullanmam için açıklayıcı bu arada hangi markaydi minoxil ? Ben alolexy t düşünüyorum

1.5 yıl oldu döngü olayı hiç olmadı ama saçında agresif dökülme olanlarda gözlemlediğim kadarıyla 6. aydan sonra döngü oluyor
hangi marka kullandınız hocam yanında başka birşey kullandınız mi

such

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 03 Nisan 2021, 15:16:47 »
Gerçekten istediğim cevaplardan minoxili kullanmam için açıklayıcı bu arada hangi markaydi minoxil ? Ben alolexy t düşünüyorum

1 sene boyunca bioxinin forte minoxidili kullandım ama etki azalması hissedince acaba markadan mı diyip son 1 aydır alopexy t ye geçtim,artık onu kullanıyorum,duruma göre de günde iki defa kullanmayı düşünüyorum ama kararsızım,günde bir kere ile günde iki kere aynı etki veriyorsa boşuna saçlı deriyi de günde iki defa ilaçlayıp da bünyeyi günde iki keze alıştırmak da istemem açıkçası,belki de çok detaycıyım öyle bir şey olmayabilir ama bilemiyorum

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 03 Nisan 2021, 15:43:33 »
1 sene boyunca bioxinin forte minoxidili kullandım ama etki azalması hissedince acaba markadan mı diyip son 1 aydır alopexy t ye geçtim,artık onu kullanıyorum,duruma göre de günde iki defa kullanmayı düşünüyorum ama kararsızım,günde bir kere ile günde iki kere aynı etki veriyorsa boşuna saçlı deriyi de günde iki defa ilaçlayıp da bünyeyi günde iki keze alıştırmak da istemem açıkçası,belki de çok detaycıyım öyle bir şey olmayabilir ama bilemiyorum
Alopexy t en çok önerilen aslında sebebini bilmiyorum ama öyleymiş igneleme yapiyormusunuz

such

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 03 Nisan 2021, 16:52:02 »
Alopexy t en çok önerilen aslında sebebini bilmiyorum ama öyleymiş igneleme yapiyormusunuz
yok yapmıyorum ama procapilli avesini kullanırken yapıyordum bir ara,2 ay mı ne yaptım,iğneleme sonrası da spreyi sıktım ki daha iyi emilsin,hatırladıkça yeniden sinirleniyorum buna rağmen kötü yaptı saçlarımı
ama minox ile iğneleme bazı yerlerde önerilmiyor,yapanlar var yine de bu forumda gezinirken gördüm bir iki kişi

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 03 Nisan 2021, 17:59:40 »
yok yapmıyorum ama procapilli avesini kullanırken yapıyordum bir ara,2 ay mı ne yaptım,iğneleme sonrası da spreyi sıktım ki daha iyi emilsin,hatırladıkça yeniden sinirleniyorum buna rağmen kötü yaptı saçlarımı
ama minox ile iğneleme bazı yerlerde önerilmiyor,yapanlar var yine de bu forumda gezinirken gördüm bir iki kişi
daha çok emildigi için olabilir aslında alistirmamak içindir

Facebook Twitter Instagram