Gönderen Konu: Evocapil Sprey Kullanımı  (Okunma sayısı 2985 defa)

kelimsi05

• Sr. Member
Evocapil Sprey Kullanımı
« : 12 Nisan 2021, 15:05:03 »
Arkadaşlar merhaba uzun süredir takip etsem de foruma yeni katıldım. Yaşım 26. 3-4 ay önce dökülmem başladı. Çocukluğumdan beri saçlarım seyrek ve ince tellidir ve 14 yaşından beri aşırı yağlılık ve duş tarama sırasında en az 60-70 tel saçım gider. Gün içinde mesela sabah evden çıktım akşam tararsam 4-5 tel anca gelir tarağa ama 6 olmaz. Saç dökülmem başlayınca Xpecia tablet kullanmaya başladım günde 2 tane ve 3. Kutunun ortalarındayım. Öyle aşırı bir etkisini görmedim ancak dökülmemi günlük 100 telin altına düşürdüğünü söylemeliyim. Belki de etki için biraz erken olabilir. Ayrıca cildim de aşırı yağlıdır tüm vücudum bunu da belirtmek isterim. Bu yüzden her gün duşa girerim. Size sormak istediğim şu dökülmeyi kontrol altına alsam da bu sıralwr şakaklar seyreldi iyice vertexte dökülme açılma yok fakat sadece önlerde var köşeler bozuk para oldu denebilir. Xpecia yanında bir de Evocapil sprey aldım fakst her gün değil 2 günde bir sıkıyorum akşam 8 fıs sadece takviye olsun diye öyle aşırı saç çıkartsın ve derdim yok olanlar kalınlaşır ve korursam benim için fazlasıyla yeterli. Fakat 1 haftadır evocapili kullanıyorum haftada bir sefer de dermaroller 0.5 ile ve sadece şakaklara sıkıyorum. Son 1-2 gündür fark ettim biraz sanki dökülmemi artırdı. Mesela duş sırasında 20-30 tarama kurutma saçı havluyla silme sırasında da toplam 20-30 a çekmiştim xpecia ile beraber ancak sanki duşta da duş sonrası işlemde de sanki 10 ar tel daha arttı gibi. Evet tel sayısı sayıyorum çünkü aşırı taktım kafaya. Sizlerin yardımlarını bekliyorum. Yeniden söylüyoum duş sonrası aşırı bir dökülmem yok akşam eve gideyim işten tarayayım ıslak tarakla(döküleceklerin tarağa yapışıp sayımı kolaylaştırması için) 5 tane max gelir tarağa fakat duşa suya girince ne hikmetse bir şeyler oluyor saçıma. Kullandığım sprey dökülmeyi artırmış olabilir mi kullanımı bırakmalı mıyım? Siz değerli abilerimin kardeşlerimin ve yaşıtlarımın değerli yorum ve tavsiyelerini bekliyorum.

kelimsi05

• Sr. Member
Ynt: Evocapil Sprey Kullanımı
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2021, 18:36:25 »
Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu arada şampuan olarak Clear Saç Dökülmesine karşı kullanıyorum ancak ertesi gün hemen yağlanıyor Prozinc Plus ın övüldüğünü gördüm bir beklentim yok şampuandan ama en azından dolgun göstersin istiyorum.
  • Yaşınız 26

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2021, 19:04:11 »
Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu arada şampuan olarak Clear Saç Dökülmesine karşı kullanıyorum ancak ertesi gün hemen yağlanıyor Prozinc Plus ın övüldüğünü gördüm bir beklentim yok şampuandan ama en azından dolgun göstersin istiyorum.

Şampuana para verme hocam. En dolgun clear gösterir bence. İçinde taurin var, saçları bir tık daha kalın gösterir
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2021, 19:41:49 »
Şampuana para verme hocam. En dolgun clear gösterir bence. İçinde taurin var, saçları bir tık daha kalın gösterir

Peki evocapil için ne düşünüyorsunuz bu tarz spreyler kullanmaya başlayınca dökülmeyi bir tık artırabilir mi kullanmaya yeni başladım 1 haftada hissettim bir tık fazla dökülüyor sanki
  • Yaşınız 26

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 12 Nisan 2021, 19:49:09 »
Peki evocapil için ne düşünüyorsunuz bu tarz spreyler kullanmaya başlayınca dökülmeyi bir tık artırabilir mi kullanmaya yeni başladım 1 haftada hissettim bir tık fazla dökülüyor sanki

Evet arttırır. Yaklaşık 2. Hafta dökmeye başlar

Evocapil konusunda da minoxidil dışı spray kullanmaya karşıyım  :)
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 12 Nisan 2021, 19:56:24 »
Clearı yıllardır kullanıyorum ama tam sanki temizlemiyor gibi bir his var içimde bu her gğn duşa girmemden dolayı şampuanı az kullanmamdan dolayı olabilir. Evocapili daha çok dökülmeyi durdursun diye değil de olan saçları biraz daha besleyip kalınlaştırsın amacıyla kullanıyorum her gün de kullanmıyorum dediğim gibi 2 günde bir kullanıyorum şakaklardaki açılma harici bir sorunum yok o da durdu şükür ama benim alnım geniş ve 6 yaşındaki fotoğrafıma baktım ve orada da şakaklarda fazla saç yok :'( yoksa bu işte geçerli 2 durum finasterid+minoksil bunun farkındayım. Peki 2 hafta sonra dökülme başlar dediniz bunlar geri çıkacak umarım :)
  • Yaşınız 26

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 12 Nisan 2021, 22:51:24 »
Clear mi dolgun gösteriyor ben ısırgan sabunu kullanıyorum zeki Müren oluyorum

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 13 Nisan 2021, 00:07:46 »
Sabun hakkındaki düşünceleriniz neler ph değeri uymuyor saçlı deriye zarar veriyor deniliyordu.
  • Yaşınız 26

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 13 Nisan 2021, 01:32:00 »
Sabun hakkındaki düşünceleriniz neler ph değeri uymuyor saçlı deriye zarar veriyor deniliyordu.!
sabun bende seboreik dermatit yapıyor o yüzden kullanmıyorum. ph konusunda medikal şampuanlar gayet iyi. haftada iki defa ketokonazol şampuan kullanmakta fayda var, kafadaki ph değerini dengeler.

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 13 Nisan 2021, 02:09:22 »
Evet vertex ve ön bölgem böyle nw2.5 mu 3 mü oluyorum yorum var mı ve ne yapmalıyım nispeten dökülmem kontrol altında şu an sadece evocapil kullanmaya başladım 1 hafta oldu bir tık artırdı dökülmeyi bu dökülenler tekrar çıkacak mı günlük 60-70 tel saçım gidiyor aşırı mıdır umut var mı bu saçlardan 60-70 tel dökülme ile gidersem tekrar söylüyorum doğuştan saçlarım seyrek ince telli idi ve şakaklarda küçüklükten beri fazla saç yok
  • Yaşınız 26

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 13 Nisan 2021, 02:10:39 »
Bu da donör bölgesi
  • Yaşınız 26

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 13 Nisan 2021, 03:17:12 »
Yok mu yorum arkadaşlar görüşlerinize ihtiyacım var
  • Yaşınız 26

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 13 Nisan 2021, 14:34:19 »
Yok mu yardım edecek görüş bildirecek kimse?
  • Yaşınız 26

sonkabadayı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 13 Nisan 2021, 17:38:19 »
saclar iyi şakaklara tabi cok gerekli degildir de minixol kullanabilirsin
  • Yaşınız 22

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 13 Nisan 2021, 19:38:19 »
Hocam teşekkürler yorumunuz incelemeniz için. Şakaklara 2 günde bir evocapil sprey kullanıyorum haftada 1 de dermaroller ile yapıyorum amacım öyle saçım çıksın etsin değil olanı korumak kalınlaştırmak. Bugün de prozinc plus şampuan siparişi verdim. Günde 2 kez de xpecia kullanıyorum sanırım yeterli şu an için. Elimi attığımda saç gelmiyor tararken de akşam 4-5 tane maksimum ama duşta sonrasında kuruturken vs dökülüyor.
  • Yaşınız 26

Facebook Twitter Instagram