Gönderen Konu: 20 Yaşında ekim düşünmeli miyim?  (Okunma sayısı 1073 defa)

lordakian

• Yeni üye
  • *
20 Yaşında ekim düşünmeli miyim?
« : 12 Nisan 2021, 21:38:18 »
Merhaba,

16 Yaşımdan beri dökülme sorunum var artık bu durum iyice can sıkmaya başladı, minoxidil kullandım daha önce ancak faydasını göremedim üzerine saç spreyleri eklenince kafa derisinde yaralar oluşmaya başladı bıraktım hepsini.

Tavsiyeleriniz nelerdir bu aşamada ne yapmalıyım?

emekli kel

• Hero Member
Ynt: 20 Yaşında ekim düşünmeli miyim?
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2021, 21:44:17 »
 değerlerine baktır değerlerin eksikse ilaç işe yaramaz.zaten önde genelde etkili olamayabiliyor ama genc yaslarda etkili olduğu kişilerde var.arka taraflarda genetikten cansızlaşmış şimdilik dokulmeyi frenlemeye calıs içerden hapla olmaz bu işte diğer yontemleri arastır lokal baskılama diğer mezoterapi veya igf falan yeni yontemler bunları arastır once eldeki saçı tutmaya calıs genetik dokulmen frenlenirse o zaman ekim dusunebilirsin.4 5 sene sonra finasteride baslarsın
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

lordakian

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2021, 21:51:05 »
değerlerine baktır değerlerin eksikse ilaç işe yaramaz.zaten önde genelde etkili olamayabiliyor ama genc yaslarda etkili olduğu kişilerde var.arka taraflarda genetikten cansızlaşmış şimdilik dokulmeyi frenlemeye calıs içerden hapla olmaz bu işte diğer yontemleri arastır lokal baskılama diğer mezoterapi veya igf falan yeni yontemler bunları arastır once eldeki saçı tutmaya calıs genetik dokulmen frenlenirse o zaman ekim dusunebilirsin.4 5 sene sonra finasteride baslarsın

Daha önce doktora gitmiştim ancak değerlerime bakmadı, tekrar gideceğim yakın zamanda.

oresteia

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2021, 22:15:31 »
Ekim düşünebilirsin ön bölgede zaten saç kalmamış, minoxil tarzı ilaçlara da hiç bulaşmamanı tavsiye derim ben de denemiştim 1 veriyorsa 2 götürüyor. Ön bölgenin arkası fena durmuyor ama ilerde ne olur belirsiz. Ben de 24 yaşındayım 23'te ekim yaptırdım, eğer 21-22 olsan finasterid tavsiye ederdim ama 20 yaş kullanmak için biraz erken. Şu an yapabileceğin en doğru şey bir kaç ekim merkezine fotoğraf atıp ilaç ve ekim gibi konularda onlardan tavsiyeler almak. Son zamanlarda forumda f/p açısından asuman hair, life hair şahin çelik, serkan aygın gibi ekimciler ön plana çıkıyor bunların dışında asmed ve hlc gibi fiyatları daha yüksek ama kaliteli merkezler de var. Sen forum dışında saydığım yerlere bir gönder fotoğrafları bakalım ne diyecekler.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 12 Nisan 2021, 23:32:37 »
Ah be kardesim yaşına göre fazla dökülmüş saçların , dökülme tipi olarak kime çektin az çok tahmin edersin dökülmen kime çektiyse iyi incele donörünü iki ekim kaldırır mı ? Kaldırırsa yaşın erken bile olsa belli açıklık oluşmuş ektir ön bölgeye en fazla 3500 greftin gider ileride illa ki donöründe yeterli stoğun olur . Ya da 3-4 sene sonra mevcut saçınla beraber ekilen saçları da korumak icin finasterid gibi tedaviye baslayabilirsin duruma göre ama psikolojini çok etkiliyorsa ektir gitsin saç ekiminde erken yas yoktur doğru planlama ve açıklık vardır .

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 12 Nisan 2021, 23:39:37 »
 ekimle olur ama olanı korumakta sorun.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hardyboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2021, 00:03:55 »
şöyle bir bin greft ektir dene bakalım belki dökülmene iyi gelir.

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 13 Nisan 2021, 00:37:46 »
Cümleden saçmalık akıyor dünyanın en boş cümlesi:d bilmiyorsan bilgin yoksa yazma bence 1000 greft attır dene belki dökülmene iyi  gelir ne demek?
 Soruna gelecek olursak  ön bölgende saç kalmamış zaten ekime gayet uygunsun tahminimce 3000-4000 greft arası ekilebilir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 13 Nisan 2021, 16:46:14 »
Yaşın erken ama saçın çok dökülmüş kısaca saç ekimine uygunsun tepeye girmeden ön orta bir ekim düşünebilirsin.
Global Moderator

Anchar

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2021, 23:30:17 »
Cümleden saçmalık akıyor dünyanın en boş cümlesi:d bilmiyorsan bilgin yoksa yazma bence 1000 greft attır dene belki dökülmene iyi  gelir ne demek?
 Soruna gelecek olursak  ön bölgende saç kalmamış zaten ekime gayet uygunsun tahminimce 3000-4000 greft arası ekilebilir.

Kısacası göle maya çal diyor ya tutarsa   ;D
Yalnız şaka maka bazı saç ekenlerde öncesinde minyatürleşmiş saçları canlananlar oluyor kendi gözlerimle  görmesem inanmazdım kuzenim ektirdi geçen sene ekim olmayan yerler bile coştu.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 15 Nisan 2021, 02:33:55 »

Sjsjsjsjsjjsj
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Facebook Twitter Instagram