Gönderen Konu: Dökülme Artışı Evocapil Sprey  (Okunma sayısı 3252 defa)

kelimsi05

• Sr. Member
Dökülme Artışı Evocapil Sprey
« : 19 Nisan 2021, 22:05:19 »
Arkadaşlar abiler merhabalar. Benim ergenlikten beri saçlarım dökülür ince telli ve seyrektir. 3 aya yakın süredir xpecia günde 2 kere kullanıyorum. Son kutuda özellikle duşta 20-30 duş sonrası kurulama kurutmada 20-25 tele kadar düştü dökülmem. 2 hafta önce evocapil spreye başladım destek amaçlı 2 günde bir akşam yatmadan 7-8 fıs önlere sıkmak suretiyle. Fakst 2. Haftadayım dökülmemi bayağı artırdı. Bugün duştan sonra lavaboda 40-50 tane saçı görünce panik yaptım. Dökülen saçlar orta ve kısa olanlar nispeten daha ince olanlar. Yardım edin psikolojimi bozdu. Spreyi hemen bırakmalı mıyım? Bu dökülmeler normal mi spreyin başlangıç kullanımında? Yeniden gelirler mi? Saç yapımı aşağıya atıyorum yardım edin lütfen.

Xeth

• Hero Member
Ynt: Dökülme Artışı Evocapil Sprey
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2021, 22:10:03 »
Evocapil ve procapil içeren spreyler genelde işe yaramaz ama işe yarıyorsa da 2. Haftada dökülme yapması normal
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2021, 22:18:33 »
Evocapil ve procapil içeren spreyler genelde işe yaramaz ama işe yarıyorsa da 2. Haftada dökülme yapması normal

Üstadım bu kadarı normal mi lavaboda 40-50 tel ben hayatımda görmemiştim. Kullanmasam daha iyi sanırım. Hiç agresif dökülme yaşamadım daha önce korkuttu beni açıkçası
  • Yaşınız 26

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2021, 22:23:36 »
 bu ilaç bası dokulme olumlu birseydir ama sonra donguler yasarsın canını sıkar.zaten kuvvetli bişi değil birde dongulerle uğraşmak zorunda kalırsın.tabi eğer bu  dokulme ilaç bası dokulmeyse.tamam önlerinde güçlenmesi gerek ayrıeten önlerde dhtye dayanıksız cansızlaşma var onlerde bunu baska seyle yapsan bloker losyonla ru spiro tarzı he onlerde zor iş onlar ne kadar etkili olucak ayrı.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 19 Nisan 2021, 22:32:31 »
Abi bu bahsettiğin ru spiro nedir nasıl temin edebilirim? Onlarda da dökülme ve döngü oluyor mu?
  • Yaşınız 26

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2021, 22:39:55 »
Üstadım bu kadarı normal mi lavaboda 40-50 tel ben hayatımda görmemiştim. Kullanmasam daha iyi sanırım. Hiç agresif dökülme yaşamadım daha önce korkuttu beni açıkçası

Normal hocam, döngü yapacağını sanmıyorum olsa bile sıkıntı yaşamazsın saçların durumu iyi
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2021, 22:44:35 »
 ru spiro tarzı urunler saçlı deride dht ile mucadele eder.netten arastır işte.dah hemen ilaca karar verme geniş çaplı bir arastırma sonrası karar verirsin.igf tarzı uygulamalarda bu saça iyi gelebilir.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 19 Nisan 2021, 22:52:36 »
 şoyle bir soru daha güzel olur 5 10 sene tedavi yapmışlar yani tecrubeliler bu saç sizde olsa bunca yıllık tecrubenizle nasıl bir tedavi uygularsınız

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 19 Nisan 2021, 22:59:31 »
şoyle bir soru daha güzel olur 5 10 sene tedavi yapmışlar yani tecrubeliler bu saç sizde olsa bunca yıllık tecrubenizle nasıl bir tedavi uygularsınız

Aynen abi tam olarak bunu merak ediyorum ben de. Muhtemelen sonucu ekime gidecek ama o zamana kadar en azından ne kadar saçları korursam o kadar kar olur benim için. Hem daha az yer açılmış olur hem daha sık bir ekim olur diye düşünüyorum.
  • Yaşınız 26

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 19 Nisan 2021, 23:08:31 »
ben bu saça herhangi bi sprey kullanmam cpecia ve aylık bakımları ve masaj la devam ederim
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 19 Nisan 2021, 23:12:04 »
ben bu saça herhangi bi sprey kullanmam cpecia ve aylık bakımları ve masaj la devam ederim

Teşekkürler yorumunuz için. Ön tarafta bayağı sert masaj yapıyorum arka taraflar şükür iyi şimdilik oraya da yapıyorum tabiki masaj. Ön taraftaki derim bayağı bükülmeye yumuşamaya başladı şükür. Bir de şakaklarda özellikle sol şakakta hafif elime batmaya başlayan ufak siyah kıllar var. Evocapili bırakacağım muhtemelen şimdilik masaj xpecia ve yarın gelir omega3 ile devam edeceğim. Eğer gerileme olursa minoxil tarzı bir şeye başvuracağım. O da yetmezse finasterid yolu gözüküyor bana sanırım.
  • Yaşınız 26

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 19 Nisan 2021, 23:46:40 »
 genetik kodlanmış dokulmeye bağlı ekim olayına gidip gitmemesi ama onler şu anlık ufak bir ekim isticek gibi duruyor ileriki yıllarda.ama saç işi değişik tuhaf bakıon adam 16 yasında onler açıldı açılcak saçlar incelmiş kelliğe adım kalmış bakıon 20 sene gecmiş aynı saçı koruyor birden değişebiliyor iş .tabi önler güçsüz zaten önlerde dhtye dayanıksızdır

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 19 Nisan 2021, 23:51:02 »
genetik kodlanmış dokulmeye bağlı ekim olayına gidip gitmemesi ama onler şu anlık ufak bir ekim isticek gibi duruyor ileriki yıllarda.ama saç işi değişik tuhaf bakıon adam 16 yasında onler açıldı açılcak saçlar incelmiş kelliğe adım kalmış bakıon 20 sene gecmiş aynı saçı koruyor birden değişebiliyor iş .tabi önler güçsüz zaten önlerde dhtye dayanıksızdır

Haklısın abi. Çok arkadaşım oldu saçları sırma gibi olupta 1 senede kaybeden. Sadece önler isterse sanırım donör bölge ile fena değil bir ekim çıkar gibime geliyor bende. Ben de bunun peşindeyim ne kadar ötelersem bu ekim işini ve eldekileri korursam o kadar iyi olur diye düşünüyorum. Önlere yoğun masaj yapıyorum bayağı esnemeye başladı en başlarda sertti bu da kalsifikasyon dağılıyor demek oluyor sanırım. Bilmem etkisi olur mu ama her gğn yapıyorum20 dakika civarı masaj parmak uçlarını deriye yapıştırıp. Tabi masaj sırasında 5-6 tele de elveda diyorum. Bu nasıl iştir anlamadım Allah düşmanıma vermesin bu saç dökülmesini tüm psikolojiyi yok ediyor.
  • Yaşınız 26

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 20 Nisan 2021, 00:02:55 »
 masajdada fazla yıpratma saçları .yıpratmadan yap.altı üstü kıl ama yokluğu hayatı alt üst ediyor hele karı kız tarafından ilgiye alışıksan saçlar dokulunce en paçozu bile ilgi gostermiyorsa o zaman kafayı yiyor insan.özgüven demek saç demek

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 20 Nisan 2021, 00:08:48 »
masajdada fazla yıpratma saçları .yıpratmadan yap.altı üstü kıl ama yokluğu hayatı alt üst ediyor hele karı kız tarafından ilgiye alışıksan saçlar dokulunce en paçozu bile ilgi gostermiyorsa o zaman kafayı yiyor insan.özgüven demek saç demek

Evet abi maalesef ki. Saçlara değil de deriye yükleniyorum abi gayet iyi. Bir çok yazıda kalsifikasyon tersine çevrilirse yeni saç çıkışları olacağı saç dökülmesini azaltacağı ve saçların kalınlaşacağı yazmıştı. Ön yoğunluklu yapıyorum. Şu an gayet iyi bir kıvam yakalamaya başladım deride taş gibi değil. Omega 3 e de başlayacağım inflamasyonu önlemesi için.
  • Yaşınız 26

Facebook Twitter Instagram