Gönderen Konu: Ankara Life Hair saç ekimi  (Okunma sayısı 2625 defa)

vctn

• Yeni üye
  • *
Ankara Life Hair saç ekimi
« : 24 Nisan 2021, 23:50:53 »
Merhaba arkadaşlar.
İnşallah 26.04.2021 tarihinde Ankara Life Hair’de saç ekimi yaptıracağım.
Faydalı olur düşüncesiyle saç ekimi öncesi ve sonrası fotoğraf ile tüm bilgileri eğrisiyle doğrusuyla paylaşacağım.
Randevu aldıktan bu güne kadar yaşadığım süreci anlatarak başlamak istiyorum.
Randevuyu 2020 aralık ayına aldım. 2020 eylül ayında kovid geçirdim. Randevu tarihim geldiğinde Life Hair ekim öncesi bazı kontroller yaptı. Kovid geçirip geçirmediğim sorulduğunda geçirdiğimi belirttim. Şahin hoca antikor testi yaptı. Antikor seviyem iyi çıktı ancak kovid nedeniyle D vitaminimin bitmiş olabileceğini, bu durumda bu riski alamayacaklarını aksi takdirde ekilen saçlarımın döküleceğini belirttiler. Hayatımda belki bir kez yaptırabileceğim bu işlemin sorumluluğunu alamayacaklarını, hemen vitamin testi yaptırarak sonucunu kendilerine göndermemi istediler.
Üzülerek çıktığım klinikten sonra hemen vitamin testi yaptırdım ve sonuç maalesef çok kötüydü. Dedikleri gibi D vitaminim nerdeyse sıfırlanmıştı. Hemen tedaviye başladım bu arada saç ekimi için bana ocak 2021 için tekrar randevu oluşturdular. Ocak ayı geldiğinde D vitamininim istenilen seviyeye ulaşmadığı için randevu tarihini Nisan ayına erteledik. Tabi o gün de geldi inşallah güzel bir ekim olur ve sonucu hayırlı olur. Yukarıda yazdıklarımı lütfen reklam olarak düşünmeyin. Süreç hakkında yaşadıklarımı eğrisiyle doğrusuyla paylaşacağım inşallah. Yaşadığım bu olay gösterdi ki halen işini iyi dürüst yapan insanlar var. Kendilerine bu anlamda duacıyım.
İnşallah her ay fotoğraflarımı paylaşacağım. Gidişatı siz değerli insanların yorumlamasını, tecrübenizi benimle paylaşmanızı bekleyeceğim. Paylaştığım bilgiler birilerine faydalı olursa ne mutlu bana. Ekimden 2 gün önce çekmiş olduğum fotoğrafları ekte paylaşıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Ankara Life Hair saç ekimi
« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2021, 00:00:35 »
Hayırlı olur saç ekimin inşallah Şahin bey doğrusunu yapmış risk varsa stop edip doğru zamanı beklemek çok iyi doğru bir karar inşallah güzel olur.
Global Moderator

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Nisan 2021, 02:09:44 »
Şahin beye helal olsun bu kadar ufak bir ayrıntıyı önemseyip hastasını düşündüğü için .
Bu arada D vitamini hatırlattığın iyi oldu bu vesileyle bir ampül içeyim birazdan uzun zaman oldu almayalı  :)
Devit 3 ampül kışın özellikle ayda bir tane içmek lazım.

vctn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Nisan 2021, 05:16:49 »
Herkese tesekkur ederim. Doktor tarafindan yazilan gunluk 2000 unite D vitamini hap kullaniyordum yetmeyince 4000 uniteye cikardik. Yine Doktorumun tavsiyesi uzerine birer ay arayla 300.000 unitelik D vitamini ampül kullandim. Bu sekilde belli bir seviyeye geldi. Ekim olacagi icin tum ilaclari biraktim. Ekim sonrasi tahlil yaptirip tedaviye  devam edecegim.
  • Ekim Tarihi: 26.04.2021
  • Ekim Merkezi ismi Ankara Life Hair 4000 greft 26.04.2021
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 40

ahmetkaya

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 25 Nisan 2021, 10:41:36 »
D vitaminin saçlara etkisi var mı ondan dolayı mı kullandınız ? Bir de hangi d vitamini türü en gerekli bizim için? (Araştırma da yapıyorum ama kesin bilgi için danışıyorum bilgi ve tecrübe doğrultusunda)
  • Yaşınız 27

vctn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2021, 12:17:03 »
D vitaminin saçlara etkisi var mı ondan dolayı mı kullandınız ? Bir de hangi d vitamini türü en gerekli bizim için? (Araştırma da yapıyorum ama kesin bilgi için danışıyorum bilgi ve tecrübe doğrultusunda)

Kovid gecirdigim icin vitamin degerlerimin dusmus  olabilecegini soyleyip D vitamini, b12, çinko tahlili yaptirmami Sahin hoca istedi. İstedigine gore muhtemelen saca etkisi cok diye düşünüyorum.  D vitamini testini aile hekimleri yapamiyor devlet ya da egitim arastirma hastanelerinde dahiliye bolumunde yaptırabiliyoruz. D vitaminini yaptirdiktan sonra 3 ay gecmeden tekrar tahlil yaptirmaniza saglik sistemi izin vermiyor. Bu sure zarfinda yine de yaptirmak isterseniz Ozel hastanelerde ücretini odeyerek yaptırabilirsiniz. Devlet hastanelerinde ucretsiz olan bu tahlil Ankaradaysaniz kizilayda ozkaya tip 120 tl ye yapıyor. Belki daha uygun fiyata yapanlarda vardir ama arastirmadim. Tahlil yaptirdigim doktor DESİFEROL 2000 I.U (unite) 60 film tablet yazdi. Vucudun günlük D vitamini ihtiyacinin 4-5 kati fazla dozaj olan bu hap bile 6-7 ay kullandigimda ancak istenilen seviyelere getirebiliyormus. Bu sebeple 300.000 I.U. (Unite) olan ampülden birer ay arayla iki tane kullandim. Bu ampüller eczanede 5-6 TL YE SATİLİYOR. Gunluk D vitamini ihtiyacinin 400-800 unite (bu veriyi internette saglikla alakali dergilerden okudum) oldugunu dusununce benim kullandigim 300.000 I.U. Unitenin buyuklugunu daha iyi anlarsiniz. Bunun haricinde doktor hangi vitamin eksikse dogrudan onun tedavisine yonelik ilaci kullanmamin dogru oldugunu soyledi. Her gidayi tuketiyorsaniz et, sut, yesillik, kuru bakliyat v.s. multivitaminler varya pharmaton, supradyn gibi onlarin bu durumda gereksiz oldugunu soyledi.  ornegin sadece hamur isi tuketenler ya da sadece et tuketip yesillik hic tuketmeyenler gibi kisilerin multivitamin kullanmasinin daha dogru oldugunu belirtti. Doktora sac ektirecegimi bu yuzden D vitaminimi hemen yukseltmem gerektigini soyleyince bana ampulleri kullanmami onerdi. Tabi D vitamini fazlaligi kalsiyum fazlaligina sebep oluyormus bu da kemiklere zarar veriyormus. Bu yuzden kisinin tahlil sonucuna gore doktor tavsiyesine gore tedavi baslamasi en dogrusu diye düşünüyorum. Sizde sac ektireceginizi ve tarihini soylerseniz en dogru tedavi yontemini verir bence.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 40

ahmetkaya

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 25 Nisan 2021, 14:21:07 »
Geçmiş olsun öncelikle.çok teşekkürler müthiş açıklama :)
  • Yaşınız 27

vctn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 25 Nisan 2021, 17:14:16 »
Geçmiş olsun öncelikle.çok teşekkürler müthiş açıklama :)

😊 cok sagolun
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 40

vctn

• Yeni üye
  • *
Ankara Life Hair saç ekimi 4200 greft
« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2021, 19:10:07 »
Arkadaşlar Bugün 4000 greft saç ekimim gerçekleşti. işlem sırasında ilk narkoz verilmesi disinda ağrı hissetmedim. Hatta ara ara uyuya kaldim :) Sahin hoca, Ergin hoca ve ekipteki hanimefendiler  cok icten samimi insanlar. İslerini en iyi sekilde ve en onemlisi de dürüstçe yapiyorlar. Sabah 8 de baslayip 2 de bitti. Bu süre kişinin durumuna göre değişiklik gösterebiliyormuş. Fotoğraflari paylasiyorum. Yorum yaparsanız sevinirim.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2021, 19:16:08 Gönderen: vctn »
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 40

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2021, 21:38:22 »
Hayırlı olsun saç ekinin planlaman ve ekimin gayet güzel açık alana göre umarım güzel sonuç alırsın.
Global Moderator

vctn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 26 Nisan 2021, 21:43:51 »
Hayırlı olsun saç ekinin planlaman ve ekimin gayet güzel açık alana göre umarım güzel sonuç alırsın.

Çok sagolun. İnsallah içime sinecek sonuca ulaşırım
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 40

ugur_89

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 27 Nisan 2021, 00:33:03 »
Ekiminiz hayırlı olsun umarım iyi sonuç alırsınız . Ben de ekimden 2 ay sonra covid geçirdim . Acaba olumsuz yönde etkiler mi bu durum tedirgin oldum

vctn

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 27 Nisan 2021, 09:18:29 »
Ekiminiz hayırlı olsun umarım iyi sonuç alırsınız . Ben de ekimden 2 ay sonra covid geçirdim . Acaba olumsuz yönde etkiler mi bu durum tedirgin oldum

Cok sagolun. Hayırlı olsun saçlarınız. Bir hastaneden cinko, b12, demir, demir baglama kapasitesi, D vitamini testi yaptirip ona gore tedavi baslayabilirsiniz. Benden bu testler istenmisti. Dahiliye bolumunde ac karnina yapilan bir test. Genelde ayni gun sonuclar cikiyor
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 40

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 27 Nisan 2021, 11:37:06 »
Çok sagolun. İnsallah içime sinecek sonuca ulaşırım

İnşallah kardeşim rica ederim takipdeyiz
Global Moderator

vctn

• Yeni üye
  • *
Ankara Life Hair saç ekimi 4000 greft. Ekim tarihi 26.04.2021
« Yanıtla #14 : 05 Mayıs 2021, 12:15:25 »
Arkadaslar merhaba. Bugun 9. gün ve 8. yikama. kabuk dokme islemi yapildi. Gun ışığında ve flaşlı çekimleri yukluyorum. Sonuc benim hosuma gitti. Degerli yorumlarinizi bekliyorum.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2021, 12:24:13 Gönderen: vctn »
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 40

Facebook Twitter Instagram