Gönderen Konu: tepeden çekilmiş fotoğrafların aldatıcı olması ( önemli lütfen okuyalım )  (Okunma sayısı 1438 defa)

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
burda saçlarının durumunu göstermek için tepeden çekilmiş fotoğraflara gelen yorumlar bazen çok acımasızca olabiliyor ,yok efendim bir kaç seneye kel kalacaksın saç ekimi yaptırsanız bile ilerde kendi saçların dökülecek ,sen en iyisimimi bekle nrwd 6 olunca duruma bakarsın ,zaten senin gidişat nrwwd 6 benzeri durmadan aynı mesajları atan kişilere çok ititbar etmeyizin arkadaşlar.

bu arakadaşların en büyük yanılgısı tepeden bol ışık altında çekilmiş fotoğrafların durumu olduğundan çok vahim göstermesi .isterseniz kendinizde deneyin çok az bir seyrelmeniz varsa bile tepeden çektiğiniz fotoğraf durumu kat be kat kötü gösterecek sizi şok edecektir halbuki çoğu zaman günlük hayatta saç sorununuz olduğunu çevrenizdeki insanlar bile farkında değilken burda bazı arkadaşlar felaket tellalığı yapabilmekte ve oldukça moral bozucu yorumlar yapabilmekteler.
siz siz olun bu gibi dökülmeleriniz ve anlattığım şekilde benzer durumlardan dolayı  saç ekimine ihtiyacınız varsa sadece ön kısma güzel bir çizgi ve thempleleri dolduracak şekilde saç ekimi yaptırabilirsiniz.

aşırı doner greft rezervlerinizi kullanılmadıktan sonra ve yüksek greft skorları elde edilmedikten sonra bunun size bir zararı olmaz ,yeterki ektikleri saçların yüksek oranda çıktığı ekim merkezlerinden birini tercih edin.

burda önemli olan bir diğer çok önemli nokta kendi saçlarınız belirli bir seyrekliğe ulaşmamışsa sıklaştırma amaçlı ekim yaptırmamanız olur.saç ekiminde max elde edilebilen sıklık cm karede 40 greft kadar olmakta, bu zaten size doğal saç sıklığına yakın bir netice verecektir.kendi saç yoğunluğunuz cm karede 40 tan fazlaysa zaten size ekim olmaz ve doğal olarak aralarına girilerek ekilen saçlar beslenemeyeceği için çıkmayacaktır.

cm karede 20 greft ve altı kadar kendi saçınız varsa bu durumdada cm karede ortalama 20 greft  yani çok sık olmayacak şekilde saç ekimi planlanabilir.özetle saç derisinin beslenmesini kaldırabileceği kadar greft ekilmesi gerekir ve bu durumu var olan saç yoğunluğu direkt olarak etkilemektedir.

söylediklerimi daha iyi anlamanız için doktor serkan aygın planlamalarını inceleyebilirsiniz bu konuda en doğru planlamaları yapan bana göre ülkedeki yegane kişi.

bu söylediklerime bir başka güzel örnekte asuman hair ve medeks hairin kanal açım şekli olabilir .dikkatli incelerseniz her bir greft arasında belirli bir mesafe var ve hiç bir greft diğerinin alanını işgal etmiyor ve  greft dizlimi konusunda müthiş bir işçilik söz konusu oluyor.çoğu ekim merkezi gibi alalade ve üst üste birbirine çok yakın açılmış kanallar söz konusu olmuypr zaten bu şekilde yapılan ekimlerde greftler birbirinin beslenmesini engellediği için başarı ve çıkış oranı düşük oluyor genelde.burdada gene az önce ifade ettiğim gibi saç derisinin greftleri belli bir kapasiteye kadar besleyebileceği gerçeği var.bu yüzden bu ekim merkezlerinin ekimleri extra olarak çok  başarılı oluyor ,tabi burda başka faktörlerde var ama bu bahsettiğim saç derisinin saçı besleyebilme kapasitesi çok önemli.

özellikle sıklaştırma ekimi yaptırmak isteyenler bu detayları iyice öğrensinler ve agresif mega seanslarla var olan fazla seyrekleşmemiş alanlara ekim yaptırmasınlar diye böyle bir konu açtım umarım faydalı olur.

demirtas

• Full Member
Cok yararlı bir yazı olmuş ellerine sağlık:)

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Evet dökülme devam edecek  ve nw6 olursun diye insanların moralini bozmak yersiz. Güzel konu teşekkür ederiz. Alttaki fotoğrafta sizin mesajınız var mevcut saçlarınız dökülür  ve ileride daha kötü görüntü olabilir yazıyor :)
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2021, 12:57:05 Gönderen: nofear114 »
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

mahlas

• Sr. Member
Burada eleştirdiğiniz kitlenin arasında ben de varım. Gerçi ben kimseye ''Kel kalacaksın. En iyisi mi bekle...'' gibi bir üslupla yazmıyorum. Saç ekimi meselesine yıllarca kafa yormuş biri olarak her hastanın dökülme pattern'ini tam olarak tespit edip kendine uygun strateji ile ekim yaptırması taraftarıyım. Bunun yegane yolu da en az 25 yaşına kadar beklemektir. Bana kalırsa her bireyin saç ekimi süreci kendine has bir şeydir. Bir başkasınınkine benzemez, benzeyemez.

Ben bu başlıkta neyi savunduğunuzu anlamadım. Misalen 20 yaşında NW3 olmuş bir hasta ön hatta 2000-2500 greft ekim yaptırabilir mi? Bunu mu demek istiyorsunuz? Ya da NW6 pattern izleri oluşmuş bir hastanın ''az greft kullanarak'' temple'ları doldurmasının doğru olduğunu mu iddia ediyorsunuz? Temple diyip Serkan Aygın örneği vermenizi de anlayamadım. Zira bildiğim kadarıyla Serkan Aygın Clinic'te temple alanları pek çalışılmıyor.

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Evet dökülme devam edecek  ve nw6 olursun diye insanların moralini bozmak yersiz. Güzel konu teşekkür ederiz. Alttaki fotoğrafta sizin mesajınız var mevcut saçlarınız dökülür  ve ileride daha kötü görüntü olabilir yazıyor :)

hocam doğrusunu söylemek gerekirse iyi yakalamışsın senin attığın ve benim eleştirdiğim mesajın nerdeyse aynısı  :) fakat şunu söyleyeyim yaklaşık forumda 700 küsür mesajım var aralarında bu tarz belki sadece belki bu yorumum vardır.nedenide konuyu açan arkadaşın bir yakınına saç ektireceğini ve ekimi yapacak kişinin kendi saçlarının arasına girecek olduğunu söylemesiydi ve ayrıca bu arkadaş saç ekimi konusunda o kadar bilinçsiz birisiydiki ektir diye telkinde bulunsan o tanıdığı kişiye hiç düşünmeden ektirebilecek ve sonunda ise mağdur olma olasılığı çok yüksek birisiydi bunuda zaten mesajımın sonunda belirtmiştim kibarca.
ayrıca bu arkadaşta nrwd 6 patterni açık bir şekilde mevcuttu.sonuç olarak bu arkadaşa bu şekilde öneride bulunmuş olabilirim ama herkese copy paste aynı yorumuda yapmıyorum.
ayrıca şunuda eklemeyeyim 20 yaş altı kişilere saç ekimini bende doğru bulmuyorum fakat 20 yaş üstü olupta dökülme patterni az çok belli olan birinin ön frontal ekim yapmasınıda gayet normal buluyorum.

Burada eleştirdiğiniz kitlenin arasında ben de varım. Gerçi ben kimseye ''Kel kalacaksın. En iyisi mi bekle...'' gibi bir üslupla yazmıyorum. Saç ekimi meselesine yıllarca kafa yormuş biri olarak her hastanın dökülme pattern'ini tam olarak tespit edip kendine uygun strateji ile ekim yaptırması taraftarıyım. Bunun yegane yolu da en az 25 yaşına kadar beklemektir. Bana kalırsa her bireyin saç ekimi süreci kendine has bir şeydir. Bir başkasınınkine benzemez, benzeyemez.

Ben bu başlıkta neyi savunduğunuzu anlamadım. Misalen 20 yaşında NW3 olmuş bir hasta ön hatta 2000-2500 greft ekim yaptırabilir mi? Bunu mu demek istiyorsunuz? Ya da NW6 pattern izleri oluşmuş bir hastanın ''az greft kullanarak'' temple'ları doldurmasının doğru olduğunu mu iddia ediyorsunuz? Temple diyip Serkan Aygın örneği vermenizi de anlayamadım. Zira bildiğim kadarıyla Serkan Aygın Clinic'te temple alanları pek çalışılmıyor.

temple değil frontal alan diyelim o zaman.forumda üyeler frontal alanı temple olarak adlandırdığı için o şekilde yazdım .temple'den  aslında temporal point alanları kastedilir.

mahlas

• Sr. Member
hocam doğrusunu söylemek gerekirse iyi yakalamışsın senin attığın ve benim eleştirdiğim mesajın nerdeyse aynısı  :) fakat şunu söyleyeyim yaklaşık forumda 700 küsür mesajım var aralarında bu tarz belki sadece belki bu yorumum vardır.nedenide konuyu açan arkadaşın bir yakınına saç ektireceğini ve ekimi yapacak kişinin kendi saçlarının arasına girecek olduğunu söylemesiydi ve ayrıca bu arkadaş saç ekimi konusunda o kadar bilinçsiz birisiydiki ektir diye telkinde bulunsan o tanıdığı kişiye hiç düşünmeden ektirebilecek ve sonunda ise mağdur olma olasılığı çok yüksek birisiydi bunuda zaten mesajımın sonunda belirtmiştim kibarca.
ayrıca bu arkadaşta nrwd 6 patterni açık bir şekilde mevcuttu.sonuç olarak bu arkadaşa bu şekilde öneride bulunmuş olabilirim ama herkese copy paste aynı yorumuda yapmıyorum.
ayrıca şunuda eklemeyeyim 20 yaş altı kişilere saç ekimini bende doğru bulmuyorum fakat 20 yaş üstü olupta dökülme patterni az çok belli olan birinin ön frontal ekim yapmasınıda gayet normal buluyorum.

temple değil frontal alan diyelim o zaman.forumda üyeler frontal alanı temple olarak adlandırdığı için o şekilde yazdım .temple'den  aslında temporal point alanları kastedilir.

Kullandığınız terminolojide hatalar var. Bunun yanısıra ben yorumunuza katılmıyorum. Erken yaşta saç ekimine soyunmuş hastaları bir takım riskler açısından uyarmak, en az ekime teşvik etmek kadar normal ve haklı bir düşüncedir. Elbette hiçbir koşulda amaç kişiyi demoralize etmek ya da şevkini kırmak olmamalıdır. Saç ekimi meselesi pembe bir rüyadan ibaret olmamakla beraber oldukça dikkatli düşünülerek girilmesi gereken bir meseledir.

Bir erkeğin hormonal dengesinin oturması ve vücudunun buna adapte olması 25 yaşını bulur. Bu sebepten ötürü misalen bir erkeğin 25 yaşına kadar nw2/3 olup 30-32 yaşında nw6/7 olması pek şaşırtıcı değildir. Örnekler çoğaltılabilir. Dolayısıyla 20 yaşında saç dökülmesinden muzdarip bir hastanın Norwood pattern'i hakkında tutarlı yorum yapmak (özellikle akrabaların dökülme tipi birbirine çok yakın değilse) ne yazık ki kumar oynamaya benzer. Tam da bu yüzden kullanılacak her greft çok ama çok kıymetlidir. Genç arkadaşları ısrarla uyarmamın nedeni de bu aslında...

Facebook Twitter Instagram