Gönderen Konu: Saç analizi  (Okunma sayısı 478 defa)

kelaynak3636

• Sr. Member
Saç analizi
« : 14 Mayıs 2021, 21:19:31 »
Dökülme nedenini hala tam anlayamadım,böyle bir uygulama varmış saç telleri inceleniyormuş,kesin neden belirleniyormuş yaptıran var mı?Nerede yaptırabilirim

Destan Aras

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç analizi
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2021, 00:34:43 »
Dökülme nedenini hala tam anlayamadım,böyle bir uygulama varmış saç telleri inceleniyormuş,kesin neden belirleniyormuş yaptıran var mı?Nerede yaptırabilirim

Konu pek anlamadım biraz açıklayıcı anlatırsanız yardımcı olmak istiyenler yazcaktır

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2021, 03:29:01 »
Konu pek anlamadım biraz açıklayıcı anlatırsanız yardımcı olmak istiyenler yazcaktır
Doktor bana erkek tipi dökülme dedi fin kullanıyorum ve bu dökülmemi daha da arttırdı,erkek tipi olmadığını düşünüyorum ama neden döküldüğünü bilmiyorum.Saçları mikroskopta inceleyip deri hastalığı var mı,incelme ne düzeyde vs bakıyorlarmış ve kesin nedeni buluyorlarmış adı da saç analiziymiş bunu yaptıran var mı,nasıl bir şey onu soruyorum
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2021, 06:25:24 »
Bu işle düzgün biçimde ilgilenen doktorlar yapıyor bunu, kafa derisi sağlığı ve saç çapını ölçüyorlar ancak sakın eczanede yapılanlara inanma, yapanlar uzman olmadıkları gibi, bakıp kendi firmalarının ürünlerini öneriyorlar. İyi bir doktor veya trikoloji uzmanına git. Benim doktorum mesela ancak genelde özel muayene oluyor ve fiyatı tuzlu bu yüzden çok elzem değilse yanaşma
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 15 Mayıs 2021, 06:53:23 »
Bu işle düzgün biçimde ilgilenen doktorlar yapıyor bunu, kafa derisi sağlığı ve saç çapını ölçüyorlar ancak sakın eczanede yapılanlara inanma, yapanlar uzman olmadıkları gibi, bakıp kendi firmalarının ürünlerini öneriyorlar. İyi bir doktor veya trikoloji uzmanına git. Benim doktorum mesela ancak genelde özel muayene oluyor ve fiyatı tuzlu bu yüzden çok elzem değilse yanaşma
Küçük bir yerde yaşıyorum hocam 300 km ötede bir özel hastane var oraya gidiyodum normalde ama orda da yapmıyorlar.Tuzlu derken ne kadar?
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2021, 07:01:58 »
Doktorun muayene ücretine göre değişir. 500 750 filan
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün