Gönderen Konu: 3 yıllık Aga tedavim  (Okunma sayısı 6137 defa)

Yardımsever

• Sr. Member
3 yıllık Aga tedavim
« : 17 Mayıs 2021, 23:49:33 »
Dostlarım 3 yıldır fin ve dut hariç çoğu medikal tedaviyi denemiş biri olarak deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.
1-Şampuanlar:ketokonazol etken maddeli şampuanlar dışında hiç bir şampuan saç dökülmenize iyi gelmez paranızı boşuna harcamayın marketten head&shoulders ile ketokonazol etken maddeli şampuanınızı kombinleyip dönüşümlü kullanabilirsiniz (haftada 3 kez ketokonazol etken maddeli şampuan) head&shouldersin içinde ketokonazol olduğunu duymuştum ama param var diyorsanız beğendiğiniz kaliteli bir şampuanı kullanabilirsiniz.
2-Supplementler:saç köklerinize ulaşamadığı sürece hiç bir supplement fayda etmez kretin kullananlar dikkat etsin kretin yüklemesi olsun ya da olmasın bir süre sonra dht seviyesi vücutta artıyor saw palmettoymuş biotinmiş bunların hepsi hikaye saw palmettodan etki alabilmek için en az 1.5-2 yıl kullanmak gerekir yapılan araştırmalar bunu gösteriyor biotinide çoğu besinden alabilirsiniz fazlası idrarla atılır(magnezyumu ayrı tutuyorum birazdan bahsedicem)paranızı boşa harcamayın.
3-Losyonlar(1-minoxidil):losyonlar oral tedaviden çekinen dostlarım için en iyi çözüm yollarından biridir minoxidil,procapil ve kendim hazırladığım saf kafein losyonunu kullandım minoxidil kullanacaksanız istikrarlı ve sabırlı olmanız gerekir bunun sonucunda çoğu kişide saç artışı görülecektir kendimde ki ve çevremde ki arkadaşlarımın saçlarını incelediğimde 18-25 yaş aralığında minimum 4 ay sonra sonuç alınıyor şunu da belirtmek isterim minoxidil antiandrojen değildir sadece damar genişletir saç kalitesini arttırır ve yeni saç çıkışını arttırır saç dökülmesini durdurmaz yaklaşık 1.5 sene boyunca kullandım
Losyonlar(2-procapil):topikal olarak antiandrojen etki yarattığını iddia eden bir losyondur pek bir faydasının olduğunu düşünmüyorum pahalı da bir ürün ona ayıracağınız parayı minoxidile ayırabilirsiniz minoxidil kullanım sürecimin son 3 ayı kombinleyerek kullanmıştım.
Losyonlar(3-saf kafein losyonu):tedavimin ilk 1.5 senesinde dermatolog tavsiyesiyle minoxidile başlamıştım maddi yükü çok fazla olunca bırakmaya karar verdim ve bu losyonları kullanırken ek olarak uyguladığım tedaviler de vardı birazdan bahsedicem kafein minoxidil ile ters çalışır minox damar genişletirken kafein damar büzer ama çok güçlü bir uyarıcıdır kan akışını hızlandırır saf kafeini bulmak oldukça zordur internette satılanlar suriye ve iran dan gelir saflığı tartışılır 5 aydır kullanıyorum ve şakaklarda tüylenme oluştu var olan saçlarda da renk koyulaşması ve kalite artışı oldu losyonu merak edenler için;
20ml gliserin
5gr saf kafein
100ml destile su ya da içme suyu
Önce kafeini suya azar azar ekleyip çözüp daha sonrasında gliserini ekliyorum
Ek tedaviler ve magnezyum:dostlarım zaman geçtikçe paratiroitin etkisiyle kanda ki kalsiyum seviyesi artar ve enflamasyon yapar kanda yoğunlaşma,kılcal damarlarda daralma kafa derisinde kalınlaşma yapar ve saç köklerinin beslenmesini iyice engeller buna karşı olarak magnezyum sitrat takviyesi kullanabilirsiniz ve magnezyum yağı ile sert kafa mesajı yapılabilir bu süreçte de sabırlı olmak lazım hemen düzelicek bir durum değil ve masajı yaparken elinize gelen saçlardan korkmayın ama masaj yaparken de kafanızı delecek kadar sert yapmanızı önermem.
Dermaroller:fazla kullanımı oldukça zararlıdır ters etki alabilirsiniz kafa derinizini dermaroller a alıştırmamanızi öneririm ketokonazol kullanmadığınız günlerde duştan sonra kullanacağınız losyondan önce kafa derinizde 2-3 dakika gezdirip losyonu uygulayabilirsiniz
Dostlarım doktorunuza danışıp tedavileri önerileri uygulamanızı öneririm doktora danışmadan hiç bir supplementi ya da tedaviyi uygulamayınız neye alerjiniz olup olmadığını öğreniniz.
unutmayın ki saç dökülmesi sabır ve istikrar işidir herkese bol şans.

athena

• Sr. Member
Ynt: 3 yıllık Aga tedavim
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2021, 01:30:29 »
bilgiler için teşekkürler hocam.

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 18 Mayıs 2021, 01:56:39 »
Rica ederim dostum bu bahsettiğim tedaviler herkesin ulaşabileceği tedaviler,bunların dışında ekstra olarak kombinleyip kullandığım ürünler de mevcut merak ederseniz bildiğim kadarıyla yanıtlarım

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 18 Mayıs 2021, 08:53:12 »
Sonuç ne,saç dökülmen durdu mu?
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 18 Mayıs 2021, 09:44:47 »
Dökülme durmaz dostum ama saçlarımı çok iyi korudum ve dökülmeyi azalttım forumda yeniyim fotoğraf yüklemeyi tarif ederseniz güncel halini paylaşabilirim

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 18 Mayıs 2021, 10:04:33 »
Dökülme durmaz dostum ama saçlarımı çok iyi korudum ve dökülmeyi azalttım forumda yeniyim fotoğraf yüklemeyi tarif ederseniz güncel halini paylaşabilirim
Ekler ve diğer seçenekler kısmı var altta ona tıklarsan dosya ekle butonu çıkıyor
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 18 Mayıs 2021, 10:16:22 »
Tamamdır dostum ekleyeceğim

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 18 Mayıs 2021, 10:18:46 »
Güncel durum budur kafamda 2 tane deri yapıştırması olduğunuda belirtmek isterim

Königstiger

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 25 Haziran 2021, 12:43:37 »
Şu anki aktif tedavin nedir hocam ?
  • Yaşınız 21

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 25 Haziran 2021, 17:24:43 »
Şu anki aktif tedavin nedir hocam ?
%7 minoksidil içeren majistral kür
Magnezyum sitrat
Masaj
Dermaroller

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 25 Haziran 2021, 17:41:09 »
Bu sağ şakak sol şakaktan farkı yok neredeyse aynılar tüylenmeler var ama kalınlaştıklarını daha gözlemlemedim

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 25 Haziran 2021, 19:55:15 »
Hocam minoxili azaltmak istiyorum 4gunde 1 minoxil yerine baska bi losyon kullanicam ve yavas yavas azalticam. Bunun icin kafein losyonu onerir misin? Ve saf kafeini nereden aliyosun
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 25 Haziran 2021, 20:50:46 »
Hocam minoxili azaltmak istiyorum 4gunde 1 minoxil yerine baska bi losyon kullanicam ve yavas yavas azalticam. Bunun icin kafein losyonu onerir misin? Ve saf kafeini nereden aliyosun
Minoxun faydalı olduğunu düşünüyorum ama bir süre sonra etkisini azaltıyor onunla kombinlemek için procapil kullanabilirsin iyi deniliyor ama ben pek bir fayda görmedim kafeini ben kimyager bir arkadaşımdan temin ettim ama internette de satılıyor iran ve suriye menşeili %100 saf diyemem yani %100 saf kafein bulman biraz zor minox ve kafeini aynı anda kullanmanı önermem ters mekanizmalı çalışırlar birisi damar büzer biri damar genişletir

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 25 Haziran 2021, 20:53:36 »
Minoxun faydalı olduğunu düşünüyorum ama bir süre sonra etkisini azaltıyor onunla kombinlemek için procapil kullanabilirsin iyi deniliyor ama ben pek bir fayda görmedim kafeini ben kimyager bir arkadaşımdan temin ettim ama internette de satılıyor iran ve suriye menşeili %100 saf diyemem yani %100 saf kafein bulman biraz zor

Procapilin etki edicegini sanmiyorum ya oyuzden loreal denser hair alicaktim ama kafein mi alsam diye düşünüyorum suan. Loreal daha masrafli galiba kafeine gore
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 25 Haziran 2021, 21:07:44 »
Procapilin etki edicegini sanmiyorum ya oyuzden loreal denser hair alicaktim ama kafein mi alsam diye düşünüyorum suan. Loreal daha masrafli galiba kafeine gore
Biraz saçının durumuna bağlı ama stemoxydine ve aminexil tarzı etken maddelerden sonuç alanlar var deneyimlemek lazım daha önce hiç kullanmadım ama dediğim gibi saf kafein ve minoxu aynı anda pek önermiyorum

Facebook Twitter Instagram