Gönderen Konu: Minoxidil  (Okunma sayısı 742 defa)

Keyfedeger

• Yeni üye
  • *
Minoxidil
« : 18 Mayıs 2021, 05:55:49 »
 1 - geceleri uyku bozuklugu
 2 - baş ağrısı ve dönmesi
 3 - kalp çarpıntısı haftada 1-2
 4  - kulak çınlaması son 2 yıl
**** 4 yıl boyunca minoxidil kullanmıs birisi olarak,
Bu süre zarfında en fazla 3 ay kullanmamısımdır yani bırakıp dayanamadım tekrar basladım
Son 7-8 ay azalttım , günde sadece 1kez geceleri 5fıs kullandım. Ve artık geceleri kaşıntıdan dolayı uykudan bile uyanır oldum.
Kullandıgım süre boyunca saçlarım hep döküldü ve devam etti.  Bazen çok bazen de  çok az döküldü.
4 yıl sonunda sol şakağımda 1 parmak gerileme var
Sağ şakakta 2 parmak gerileme var
Saçlarım oldukça ince telli.

Sonuç : bırakalı 3 ayı geçti. Kafamda mixox  bitti artık. 
 1 - bıraktıgımdan bu yana şükür çarpıntım olmadı.
 2 - baş ağrısı çekmiyorum.
 3  -kaşıntı yok
 4 - çınlama bitmedi ama azaldı diyebilirim.
 5 çok garip dökülmem baya azaldı (ama aşırı decerede şakaklarıma acıyasıya kadar parmak uclarımda günde en az yarım saat masaj yapıyorum.
 Not : belki minox kullanmasaydım gene aynı kalacaktı saçlarım aynı gerileme tekrar olacaktı , belki tamamen kelde kalabilirdim. 

Haa birde 1.5 ay kadar xpecia kullanmıstım onuda bıraktım zaten. Belki saçlarımı korumak için finans a baslayabilirim.
Suan ki tedavim natures supreme collogen c vitaminli + bol bol masaj (bence  saç dökülmesine karşı en iyisi bu  ve  %60-70 etkisi var)
Extra  Düşündüğüm tedavi ve önlem olarak sigarayı bırakmak , belki finansterid e baslamak.

Kellikbey

• Sr. Member
Ynt: Minoxidil
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2021, 11:42:51 »
Minoxil ve finasterid kullanıyorum minox ilk 1 ay bas ağrısı yaptı sadece azaldi suan onun dışında finasterid kasikta ilk 1 hafta agri yapti bide meni sivilasmasi oda gecti diyebilirim

Keyfedeger

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2021, 02:56:19 »
Minoxil ve finasterid kullanıyorum minox ilk 1 ay bas ağrısı yaptı sadece azaldi suan onun dışında finasterid kasikta ilk 1 hafta agri yapti bide meni sivilasmasi oda gecti diyebilirim
Finansterid içşn yan etkilerinin geçmesine sevindim. Şimdiden şifa bulursun inşallah.
Bende başlayacagım galiba yan etki uzın sürerse bırakıcam. 

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2021, 09:57:27 »
Finansterid içşn yan etkilerinin geçmesine sevindim. Şimdiden şifa bulursun inşallah.
Bende başlayacagım galiba yan etki uzın sürerse bırakıcam.
teşekkür ederim hocam saolun ama tabi ilerleyen zamanlarda dutlu minox kullanabilirim eğer tatmin etmezse oral fin çünkü dutlu minoxta çok muazzam sonuç alanlar var

Keyfedeger

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 30 Mayıs 2021, 05:19:05 »
teşekkür ederim hocam saolun ama tabi ilerleyen zamanlarda dutlu minox kullanabilirim eğer tatmin etmezse oral fin çünkü dutlu minoxta çok muazzam sonuç alanlar var
Vallahi minoxdan okadar bıktımki tekrar kullanmak istemiyorum açıkcası.
Eğer öyle birşey yapacak olursam bile Dut+su kafaya o derece yani.   

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 30 Mayıs 2021, 05:23:50 »
kulak çınlamanızın min ile bir alakası yok. xpecia ve fin kullanan çoğu kişi kulak çınlaması yaşıyor. malesef kalıcı bir yan etki.

Facebook Twitter Instagram