Gönderen Konu: Dökülme Tipi  (Okunma sayısı 920 defa)

kovboy1

• Yeni üye
  • *
Dökülme Tipi
« : 19 Mayıs 2021, 22:29:07 »
İlk kez böyle bir şey görüyorum. Doktora gittiğimde erkek tipi dökülmem olduğunu söyledi ancak yanların dökülmüş olması normal mi? Saçlarımın çoğunu son 6 ayda kaybettim. Aşırı agresif bir dökülme yaşıyorum. Ama yanların bu hale gelmesini beklemiyordum. Bildiğim kadarıyla erkek tipi dökülmede yanların dökülmemesi gerekiyor. Kulak üstü saçları kurtarabilir miyim?

Alpha

• Hero Member
Ynt: Dökülme Tipi
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2021, 23:59:59 »
yaş kaç?
aşırı stresli bir dönemmi yaşıyorsun?
vitaminlerine baktır bence doktor önerisi ile ilaç kullanman gerekebilir.

kovboy1

• Yeni üye
  • *
Ynt: Dökülme Tipi
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2021, 01:08:46 »
Yaş 23.. Aşırı stresli bir dönem geçiriyorum hem psikolojik hem fizyolojik problemlerden dolayı. tepelerin dökülmesini kabullenmiştim de bu yanlar işi bozuyor. doktora da tahlil isteyebilir diye gittim aslında ama saçıma şöyle bi bakıp erkek tipi dökülme diyip geçti. Tabi ben de o sıra yanların bu kadar döküldüğünden habersiz olduğumdan doktora belirtmedim. Bir randevu daha alayım öyleyse, teşekkürler.

Anchar

• Sr. Member
Ynt: Dökülme Tipi.. Bu normal mi? (kulak üstü?)
« Yanıtla #3 : 20 Mayıs 2021, 19:02:28 »
Kerozan tablet başla bence sorununa çözüm olabilir ve birde beslenmene çok dikkat et.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2021, 22:23:11 »
Çok sık görülen bir dökülme tipi değil fakat sana özel de değil dökülme tipin benim dökülme başlangıcında ki haline benziyor senin dökülme tipin diffuse thinning+ retrograde alopecia diye geçiyor forumda ben de ve bazı üyelerde de var bence en kötü dökülme tipi Ekim kalitesini de düşürüyor, tedavi araştırmaya basla ama yanlar ve ense çok da iyi sonuç vermiyor haberin olsun.
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

kovboy1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 21 Mayıs 2021, 01:51:07 »
Çok sık görülen bir dökülme tipi değil fakat sana özel de değil dökülme tipin benim dökülme başlangıcında ki haline benziyor senin dökülme tipin diffuse thinning+ retrograde alopecia diye geçiyor forumda ben de ve bazı üyelerde de var bence en kötü dökülme tipi Ekim kalitesini de düşürüyor, tedavi araştırmaya basla ama yanlar ve ense çok da iyi sonuç vermiyor haberin olsun.
Benim ensede bi seyreklik yok, kulak üstleri normalde de seyrek ve ince telliydi. Ama ilk kez bu kadar boş görüyorum. Yanlar, kulak üstleri dökülmeye devam ediyor mu sizde?

kovboy1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2021, 01:54:17 »
Kerozan tablet başla bence sorununa çözüm olabilir ve birde beslenmene çok dikkat et.
İçinde saw palmetto ya da herhangi dht baskılayıcı olmayan bir ürün var mı buna benzeyen?

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 21 Mayıs 2021, 03:15:52 »
Bu olağan bir durum ancak fazlası büyük risk.Hemen hemen çoğu kişinin kulak üstü azdır.Ciddi seyrelme ise ileri seviye kelliğe işaret.Çünkü tepelerle beraber yanlarda gidiyor.Ekimide sıkıntıya sokar.Fine başlayabilirsin.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

kovboy1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 21 Mayıs 2021, 14:59:12 »
Bu olağan bir durum ancak fazlası büyük risk.Hemen hemen çoğu kişinin kulak üstü azdır.Ciddi seyrelme ise ileri seviye kelliğe işaret.Çünkü tepelerle beraber yanlarda gidiyor.Ekimide sıkıntıya sokar.Fine başlayabilirsin.

Stres odaklı bir dökülme değilse ve toplamak için dht baskılayıcıya ihtiyaç duyacaksam tedavi etmeyi düşünmüyorum. Kafa yapım, arka tarafta düz olmasına rağmen kelliğe okeyim fin kullanmaktansa. Yalnız stres, duygusal travma, vitamin eksikliği kaynaklı olma ihtimali varsa çözmeyi deneyeceğim.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 21 Mayıs 2021, 17:22:26 »
Stres odaklı bir dökülme değilse ve toplamak için dht baskılayıcıya ihtiyaç duyacaksam tedavi etmeyi düşünmüyorum. Kafa yapım, arka tarafta düz olmasına rağmen kelliğe okeyim fin kullanmaktansa. Yalnız stres, duygusal travma, vitamin eksikliği kaynaklı olma ihtimali varsa çözmeyi deneyeceğim.

Sen bilirsin.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 21 Mayıs 2021, 19:08:06 »
Saçlar telojen faza inmiş yanlarda etkilene bilir zayıflaya bilir donörde finasterid araştırmanı tavsiye ederim bu donömi en az hasarla atlatman için.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram