Gönderen Konu: Şakak ekimi yapsam olurmu bu saça?(resimli)  (Okunma sayısı 878 defa)

Ruslan Dadashov

• Yeni üye
  • *
Şakak ekimi yapsam olurmu bu saça?(resimli)
« : 22 Mayıs 2021, 01:01:35 »
Merhaba arkadaşlar,Azerbaycandan yaziyorum sizlere.Yaşim 24.Benim saçimda dökülme yoktu.Ben saçımı 2020 ocak ayindan uzatmaya başladim güzelde uzuyordu  anca 1  yil olmamişdi ki saçimi uzatdigım baktimki sağ tarafta açilma oldu gözle görülür ve sol tarafda da az açilma oldu  saçi 3 numaraya vurdum.Ben bu şakakta açilmayi 9 ay önce fark ettim.Bir baktimki sag ve sol şakak açilmiş.Ama o sürecte de saça ara makas attirmiştim bir kez başkada birşey yapmadim.Ben düşunuyorum saç uzattim saçlarim zayiflayip döküldümü yani gücsüz mu oldu bilmiyorum neden böyle oldu.Ailede dökülme hic yok babam , kardeşimin saçlari cok iyi ,dayim da saçli, amcamda  saç dökülmuş az kalmiş.Bende hic bir yerde dökülme yok sadece şakakta.Şimdi yalniz biotin aldim 10.000 mg 2-ye bölüyorum gunde 5000 mg iciyorum saça faydali oldugu için başka birşey kullanmiyorum. Sizce saç ektirmeye uygunmuyum önerileriniz neler?

Ruslan Dadashov

• Yeni üye
  • *
7 8 ay öncesine ait saçimin uzun hali

Alpha

• Hero Member
Ynt: 24 yaş saç ekimi için görüşleriniz(resimli)
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2021, 23:33:02 »
Şimdilik bence ekime gerek yok yalnız ön taraf minyatürleşmiş ve dökülme devam edecek gibi görünüyor bence ilerdeki dökülme durumuna göre ekim yaptırıp yaptırmamaya karar verin.
Ayrıca günümüzde genetik durum saç dökülmesi konusunda tek belirleyici sebep değil başka faktörlerde var ,beslenme tarzının değişmesi ,şampyanlar vs ile çeşitli kimyasallara maruz kalmak,radyasyon  buna benzer nedenlerde dökülme üzerinde bence etkili oluyor ve kim ne derse desin yeni neslin saçları malesef daha çok dökülüyor.

Ruslan Dadashov

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2021, 00:05:15 »
Şimdilik bence ekime gerek yok yalnız ön taraf minyatürleşmiş ve dökülme devam edecek gibi görünüyor bence ilerdeki dökülme durumuna göre ekim yaptırıp yaptırmamaya karar verin.
Ayrıca günümüzde genetik durum saç dökülmesi konusunda tek belirleyici sebep değil başka faktörlerde var ,beslenme tarzının değişmesi ,şampyanlar vs ile çeşitli kimyasallara maruz kalmak,radyasyon  buna benzer nedenlerde dökülme üzerinde bence etkili oluyor ve kim ne derse desin yeni neslin saçları malesef daha çok dökülüyor.
Teşekkur ederim yorumun için, dogru soylusun bende  baba kardesh dayi dokulme hic yok ama amcamda var genetik bilmiyorum ola da bilir belkide, ben sacimi cok uzatdigimda boyle oldugunu gordum ilk bashlarda da yeni uzatdigimda hic bir shey yoktu , sanki cok uzun oldugunda zamanla saclarimin zayifladigini , seyreldigini gordum o yuzden 3 numara yapdim ve boyle manzarayla karşilaştim.Bilmiyorum sac uzun olmanin boyle dokulmeye bir etkisi varmi

Ruslan Dadashov

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2021, 00:23:54 »
Yorumlarinizi bekliyorum arkadaşlar

Facebook Twitter Instagram