Gönderen Konu: ASMED-ASMED TEAM-Dr. Alp Bayramoğlu-18.05.2021-3534 Greft  (Okunma sayısı 8827 defa)

Kel Değilim Saçım Az

• Jr. Member
  • **
Arkadaşlar herkese merhaba,

Bu foruma kısa süredir üyeyim ama üye olmadan önce de takip ettim ve çok fazla tecrübeye buradan şahit olma şansı buldum.

Yaşım 26. İnce telli bir saça sahibim. Yaklaşık 20 yaşından beri saç dökülmesi yaşıyorum ve dökülme önleyici herhangi bir ilaç kullanmadım

Ekim merkezi konusunda aşırı derecede kararsizdım. Bütçemi doğru kullanmak istiyordum. Bu konuda bana burası çok fayda sağladı. Aslında bu yüzden ben de tecrübemi anlatmaya başlamak istiyorum.

Şimdi tecrübemi anlatma sürecine başlayayım. Bir detaylı anlatim yapacağım bir de zaten operasyon süreçlerine ve ASMED süreçlerine hakim olanlar için özet bir anlatım yapacağım.

ÖZET

Merhaba arkadaşlar.

Ekimimi Ya Serkan Aygın Hocaya yatıracaktım ya da şartları zorlayıp ASMED'e. Bu kararda bu forumdan gördüğüm tecrübeler çok etkili oldu. Teknik olarak ise ASMED'in manual punch kullanarak kökleri alması da kararımı etkiledi
Karar verdikten itibaren 18 Mayıs'a ekim için randevu aldım. Saç analizim de 17 Mayıs'da gerçekleşecekti. 17 Mayıs günü ekim merkezine gittim. Önce aklımdaki sorular için Doktor Beyle görüşmek istediğimi söyledim. Alp Bayramoğlu Hoca ile görüştüm ve soru işaretlerini giderdim. Hoca bu görüşmede saçımı inceledi ve alim yapılabilecek greft sayımın yaklaşık 9400 olduğunu söyledi. 3500 greft zaten yolladığım fotoğraflar aracılığı ile ön görülmüştü ve uygun olacağını yineledi. Finansterid kullanmamı da önerdi. Ben kullanmadım ve kullanmayacağım da muhtemelen. Burada benim yorumum eğer finansterid kullanmaya karar verecekseniz ekimden önce 6 ay önce başlarsanız zayıf saçlarınızı güçlendirirsiniz ve operasyon etkisi şok ile ekstra saç kaybetmiş olmazsınız. Sonrasında gerekli testeler ve analizler yapıldı. Ön çizgi çizildi.

Operasyon gününe geçelim. Saat 07.30'da anestezi için operasyon odasına geçtik. Anestezi yapıldı sonra muhtemelen 08.00 civarı operasyon başladı. 11.00'e kadar kökler alındı ve 11.30'a kadar ara verildi ve 11.30-16.30 arasıda ekim yapıldı. Operasyon sonrası dönor bölgeniz sargılı oluyor ve anestezi etkisi de devam ettiği için çok bir sıkınti yaşamıyorsunuz. Ertesi gün ilk yıkama ekim merkezinde yapılıyor. Gerekli anlatim yapılıyor ve 10 gün boyunca saçın nasil yikanacağı anlatılıyor. Kullanilacak ilaçlar falan da veriliyor. Ekim sonrası 2 gün muhtemel anestesi etkisi ile rahattım ama sonrasında öyle olmadı. Kafamda ağrılar, yanmalı acılar oldu ve 4. günden itibaren normal yastıkla yüz üstü pozisyonimda ekim alanına dikkat ederek yatmaya çalıştım. Aksi takdirde uyuyamadım. 10. Günüm agrım ve sızım devam ediyor. Ödemler devam ediyor.

ÇIKARIMLARIM ve ÖNERİLERİM

*Finansterid kullanacaksanız ekimden önce karar verin ve 6 ay önceden kullanmaya başlayın.

*ASMED'e kesinlikle saç analizi yaptırın. İşlerini önemsediklerini düşünüyorum.

*Operasyon günü kesinlike kalın çorap giyin. Operasyon odası soğuk.

*Ön çizgi isteğiniz için saçınızın dökülmeden önceki fotolarını önceden hazırlayın.

*Operasyondan önce kendinize göre rahat edeceğiniz bir boyunluk bulun ve sonrasında onunla devam edin. Ben verilen boyunlukla uyuyamadim.

DETAYLI ANLATIM

OPERASYON ÖNCESİ

Ben uzun araştırmalar sonucu ASMED ile iletişime geçtim. Bana bir mail yolladılar. İletide bir form var onu dolduruyorsunuz ve gönderiyorsunuz. Formun içeriği alerjik durumunuz, daha önce ekim olup olmadığınız, ilaç kullanıp kullanmadığınız gibi sorular ve ıslak, kuru olmak üzere saçınızın fotoğrafları. Formu doldurup yollayınca bana gelen iletide koordinatörüm yani danışmanım olarak Seda Hanım'ın belirlediği ve forma göre değerlendirmenin yapılıp bana dönüleceği söylendi. Değerlendirme kısmı bence biraz uzun sürdü (1 hafta kadar). Nihai olarak Ben ASMED'e ( ASMED Team Group A - Dr. Alp Bayramoğlu) ekim yaptırmaya karar verdim. 3500 greft ön bölge.

18 Mayıs günü için ekim randevusunu aldım. 17 Mayıs günü de ilk değerlendirme yapılıp saç analizi yapılacaktı.  17 Mayıs günü geldi ve tabi heyecanla ASMED'e gittim. ASMED binasını ortalama boyuttaki bir özel hastane binası gibi düşünebilirisiniz. Kapıdan girer girmez güzel bir ilgiyle karşılaştım. Bekleme alanına geçtim ve zaten hemen Seda Hanım geldi. Zaman kaybetmeden pcr testine gittik 2 dk'da sonuçlanan bir testdi ve sonuç çıkınca Dr. Alp Bayramoğlu Hoca ile görüştük. Hoca saçımı analiz etti ve tahmini değerlendirmelerini yaptı. Ben de ekim ile alakalı tedirginliklerimi paylaştım ve tatmin edici cevaplar aldım. 9400 greftlik dönor bölgem olduğunu söyledi hoca. Daha sonrasında saçlarımın fotoğraf cekimi için oradan ayrıldık fotoğraf odasında ıslak ve kuru olmak üzere fotoğraflarım çekildi. Sonra tekrar Alp Hocayla görüştük ve tahmini ön çizgimi çizdi. Nihai çizginin Dilek Hocan tarafından çizileceğini söyledi. Sonra Dilek Hoca'nın yanına geçtik ve Dilek Hoca da saçlarım kesilmeden bir ön çizgi çizdi ve saçlarım kesilince çizgiyi netlestireceğini söyledi. Saçlarımı makine ile sıfır numaraya yakın şekilde kestiler. Sonra Koray Hoca'nın üzerinde çalıştığı bir robot ile saç analizim yapıldı ve 1'li 2'li 3'lü... saç köklerimin sayısı robot sayesinde belirlendi. Daha sonra Dilek Hanım nihai ön çizgimi belirledi. Burada ben daha önceden ayarladığım dökülme yaşamadığım fotoğraflarımı gösterdim. Ön çizgim için beklentimin doğallık olduğunu belirttim. Sağ olsun Dilek Hoca'da hassas davrandı ve istediğim çizgi olana kadar ince ince uğraşarak ön çizgimi ayarladı. (Foruma da ön çizgiyi o gün yollarak nasıl olduğu konusunda geri dönüm aldım.)  Bu arada bir zamanda anestezi uzmanı Dr. Umut Beyle görüştük ve bir form doldurup imzaladık. Form icerigi hastalık vb. durumlar ve anestezi ile ilgili şeylerdi. Bir mide hapı verdi Umut Bey ve saat 20.00 civarı içmemi söyledi. Operasyon sonrası her gün aynı saatte 7 gün boyunca içmeye devam edilecek bir ilaç. Sonra kan testleri yapıldı ve ekime hazır bir hale geldim. Konaklama konusunda ise hasta isterse geceliği 300 TL'ye orada konaklayabilir isterse de başka yerde kalabilir. Ama önerim operasyon yapıldığı günler ASMED'de konaklamanız. ASMED çalışanları çok yakın bir sitede yaşıyorlar ve beklenmedik bir sağlık durumunda hemşire geliyor. Bu arada ekim için yapmanız gereken ödemeyi de bir gün öncesinde yapıyorsunuz.

OPERASYON GÜNÜ

Neyse 18 Mayıs ekim gününe geçelim. Operasyon sabah saat 07.00 olarak planlandı. Ben zamanında merkezde oldum. Beni bir odaya aldılar. Verilen ameliyat kıyafetlerimi odada giydim ve bekledim. 7.30 gibi Elif Hanım eşliğinde ekim öncesi işlemler yapılmaya başlandı. (Makine ile tekrardan saç kesimi vb. şeyler). Sonra operasyon odasına geçtik. Bu arada operasyon odası soğuk size battaniye örtecekler zaten ama çorap olarak kalın bir çorap giymenizi öneririm ben öyle yaptım ve sıkıntı yaşamadım. Operasyon anestezi ile başladı. Damar yolum açıldı ve anestezi için bazı ilaçlar verildi. Enseme yapılan iğneler çok az canımı acıttı. Yani acı eşiği yüksek bir insan değilim ve sıkıntı yaşamadım. Sonra hemşirelerden kurulu bir ekip mauel punch ile dönür bölgemden 3534 greft kök aldı. Burada manuel punch olması benim için önemli bir mesele. Mikro motor yönteminden daha verimli olduğunu düşünüyorum. Neyse 08.00 gibi başlayan işlem 11.00 gibi bitti ve yarım saat ara verildi.  Arada odaya geçip dinlenebilirsiniz. Yarım saat sonra tekrar operasyon odasına geçtik ve Alp Hoca ekim için saç kanallarımı açmak üzere geldi. Kanallardan sonra 2'li ekipler halinde hemşireler saç ekimini gerçekleştirdi.  Ekim süresi boyunca da sadece canım acıdıkça bildirdim ve anestezi artırıldı. Bu arada ekim boyunca hemşireler sürekli hasta ile iletişim halinde oluyor ve sizinle ilgilenmiş oluyorlar. Bu çok önemli bir durum çünkü operasyom boyunca sizin taleplerinizin dinlendiğini anlıyorsunuz. Her sorunuza cevap buluyorsunuz. Ekimin yapılması da 16.30 gibi tamamlandı. Yani tüm işlemler neredeyse 9 saat sürdü. Operasyondan çıktığınızda dönor bölgeniz sargılı oluyor. Ben o gün ekim merkezinde konakladım. Akşam yemeği konaklama ücretine dahil değil. Konaklama ücretine kahvaltı ve öğle yemeği dahil. Akşam yemeğinizi menüden seçiyorsunuz ona göre size özel menü geliyor. Yemekler gayet güzeldi bu arada. Neyse gece ben boyunlukla dönor bölgemin üzerine yatarak uyudum. Zaten ödemelerin kafanın arkasına gitmesi için de operasyon sonrası uyuma pozisyonunu böyle olmalıymış. Bu arada O gün sıkıntısız şekilde uyudum ve sabah yani ertesi gün ilk yıkama yapılacaktı. O kısmı operasyon sonrası diye adlandirdigim bölümde anlatayım.

OPERASYON SONRASI

Operasyon sonrasındaki ilk gün ekim merkezinde ilk yıkama yapılıyor. Sabah 09.30'da ilk yıkama gerçekleşti. Yıkama boyunca yıkamanın nasıl yapıldığı da anlatıldı. Burada size devam eden süreçte kullanacağınız ya da kullanmanız gerekebilecek kremler, bazı ilaçlar, şampuan ve yıkamaları tarif eden videonun bulunduğu usb bellek veriliyor. İlaçlar kaşıntı ilacı, antibiyotikli krem vb. Daha sonrasında operasyon öncesi de tekli, ikili, üçlü... köklerin belirlenmesi için girdiğiniz robota tekrardan dönordeki delik sayısı ile ekilen saç kökü sayısı karşılaştırması yapmak için tekrardan giriliyor. Yalnız buradaki sonuçlar bizimle paylaşılmıyor. Süreç boyunca en fazla eleştirdiğim yer burası. Robottaki işlemde bittikten sonra konaklama bedelini ödemek üzere finans departmanına gittik. Sonra da başka bir işlem kalmadı. Ben de aynı gün uçakla memleketime geçtim. Bu arada ASMED - Sabiha Gökçen arası taksi yaklaşık 110 TL yazıyor. Ben BiTaksi uygulamasını kullandım.

2. ve 3. günler agrım sizim çok olmadı ve rahatca boyunlukla uyuyabildim. Fakat 4. günden itibaren oluşan ödemlerde ciddi bir ağrı başladı ve bu ağrı bugüne kadar devam etti. 4. günden itibaren normal yastıkla yüz üstü pozisyonimda ekim alanına dikkat ederek yatmaya çalıştım. Aksi durumda uyuyamadım. 10. Günüm agrım ve sızım devam ediyor. Ödemler devam ediyor
kaşıntı da hemen hemen aynı zamanda başlayıp bugüne kadar devam etti ama yoğun kaşıntı olmadı. Her insanın farklı yaşayabileceği süreçler bunlar ben biraz hassasım sanırım ve daha ağır yaşadım operasyon sonrası süreci.

Kel Değilim Saçım Az

• Jr. Member
  • **
Ynt: ASMED-ASMED TEAM-Dr. Alp Bayramoğlu -
« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2021, 18:47:55 »
GENEL OLARAK ASMED'DEN MEMNUNUM ŞU ANKİ SÜRECE KADAR. UMARIM DEVAMINDA DA MEMNUN OLURUM. FİNANSTERİD HARİCİ TAKVİYE TAVSİYESİNDE BULUNMUYORLAR. SİZLER BANA BU KONUDA NE ÖNERİRSİNİZ? XPECIA DÜŞÜNÜYORUM.
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2021, 18:59:09 Gönderen: Kel Değilim Saçım Az »
  • Ekim Tarihi: 18.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi ASMED- ASMED Team
  • Greft Miktarı 3534
  • Yaşınız 26

Kel Değilim Saçım Az

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2021, 18:52:32 »
Arkadaşlar bugün 11. günüm kafamda hala ödem ağrıları var. Sağ kulağımda böyle kalp gibi atarcasına ani ani giren kaba tabirle zonklayan sızlayan bir ağrı var şu anda. Dışardan baktığımızda bir sıkıntı yok ama enfeksiyon korkusu başladı bende. Çünkü bu ağrı gece uyutmuyor maalesef.

« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2021, 19:15:10 Gönderen: Kel Değilim Saçım Az »
  • Greft Miktarı 3534
  • Yaşınız 26

emre07x

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 29 Mayıs 2021, 18:57:58 »
Ekiminiz hayırlı olsun, umarım en güzel sonuca ulaşırsınız takipteyiz :)

Kel Değilim Saçım Az

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2021, 19:00:04 »
Ekiminiz hayırlı olsun, umarım en güzel sonuca ulaşırsınız takipteyiz :)

Teşekkür ederim hocam, ilk izleniminizi yazar mısınız?  :)
  • Greft Miktarı 3534
  • Yaşınız 26

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Ynt: ASMED-ASMED TEAM-Dr. Alp Bayramoğlu-18.05.2021
« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2021, 19:08:48 »
Geçmiş olsun  temiz Ekim planlama  çok iyi

darkveno

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 29 Mayıs 2021, 19:34:53 »
Dostum ekimin öncelikle hayırlı olsun.Ben dr yada uzman olmadığım için, aaa çok güzel olmuş harika yapmışlar diyemem çünkü alanım değil.Senin için güzel olur inşallah diyelim.  yazdıklarının hepsini okudum.Fakat usb olayı bana çok saçma geldi :/ 1 tane video çekersin ve atarsın usb nedir yani? gösteriş olarak da ii bişey değil. Boyunluk vs. ufak konular.Şu an güzel görünüyor gerçekten.İnşallah istediğin sonuca kavuşursun.

Fiyat nedir?
ekim öncesi ücret neden?
robot sonrası çıkan sonuç neden paylaşılmadı?

darkveno

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 29 Mayıs 2021, 19:37:31 »
xpecia kullanabilirsin herkes öneriyor.Şu an bildiğim bütün saç ekim merkezleri veriyor sanırım genel olarak. Fakat  doktoruna sorarsan daha iyi olur hemde bizlerde bilgi sahibi oluruz .

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 29 Mayıs 2021, 20:13:10 »
Hayırlı olsun detaylı anlatım için teşekkür ederim
Dilek hocamız ve Alp hoca çok güzel bir ekim planlamış maşallah umarım güzel sonuç alırsın.
Global Moderator

Kel Değilim Saçım Az

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 29 Mayıs 2021, 21:17:54 »
Geçmiş olsun  temiz Ekim planlama  çok iyi

Teşekkürler hocam
  • Greft Miktarı 3534
  • Yaşınız 26

Kel Değilim Saçım Az

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 29 Mayıs 2021, 21:21:21 »
Dostum ekimin öncelikle hayırlı olsun.Ben dr yada uzman olmadığım için, aaa çok güzel olmuş harika yapmışlar diyemem çünkü alanım değil.Senin için güzel olur inşallah diyelim.  yazdıklarının hepsini okudum.Fakat usb olayı bana çok saçma geldi :/ 1 tane video çekersin ve atarsın usb nedir yani? gösteriş olarak da ii bişey değil. Boyunluk vs. ufak konular.Şu an güzel görünüyor gerçekten.İnşallah istediğin sonuca kavuşursun.

Fiyat nedir?
ekim öncesi ücret neden?
robot sonrası çıkan sonuç neden paylaşılmadı?

Hocam usb'de ekim öncesi ekim sonrası profesyonel makine ile çekilmiş fotolar ve yıkama videolari vardı. Farklı bir şekilde neden ilerliyorlar bilmiyorum ama çok önemli değil.

Rahat edeceğimiz boyunluk benim için önemli idi kezr ben uyuyamadım günlerce.

Ücret greft başı 1.5 € ve Euro'yu 6 TL'ye sabitlemiş ekim merkezi Türkiye hastaları için.

Robot sonuçlarının kaç kök alındı kaç telli kökler alındı kısmı verildi ama benim eleştirim 2. Kez yapılan robot çalışmasında dönor bölgede kaç delik açılmış yani kaç kök alinmiş ve kaç yeni kök ekilmiş robot bunu karşılaştırıyor. Bu sonuçlar bizimle paylaşılmadı.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2021, 15:59:05 Gönderen: Kel Değilim Saçım Az »
  • Greft Miktarı 3534
  • Yaşınız 26

Kel Değilim Saçım Az

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 29 Mayıs 2021, 21:22:01 »
Hayırlı olsun detaylı anlatım için teşekkür ederim
Dilek hocamız ve Alp hoca çok güzel bir ekim planlamış maşallah umarım güzel sonuç alırsın.

Ben teşekkür ederim üstad. Insallah güzel olur diye umuyorum ben de
  • Greft Miktarı 3534
  • Yaşınız 26

Kel Değilim Saçım Az

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 29 Mayıs 2021, 21:22:49 »
Arkadaşlar bugün 11. günüm kafamda hala ödem ağrıları var. Sağ kulağımda böyle kalp gibi atarcasına ani ani giren kaba tabirle zonklayan sızlayan bir ağrı var şu anda. Dışardan baktığımızda bir sıkıntı yok ama enfeksiyon korkusu başladı bende. Çünkü bu ağrı gece uyutmuyor maalesef.

Şu konuda yorum yapabilir misiniz? Daha önce benzer bir şey yaşayan veya okuyan var mi?
  • Greft Miktarı 3534
  • Yaşınız 26

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #13 : 30 Mayıs 2021, 00:45:04 »
Şu konuda yorum yapabilir misiniz? Daha önce benzer bir şey yaşayan veya okuyan var mi?

Ekim için bilemem ama 2019 yılında benzer bir rahatsızlığı kısa süreli bende geçirmiştim. Orta kulak iltihabı olabilir. Kulakta ağrı ve zonklama oluyordu. 1 aylık tedavi uygulamıştım geçmişti. Aslında devam ediyorsa bir kkb bölümüne görünseniz iyi olur derim. Tedavi olmadan geçmişti benim sorunum.

Ayrıca ekim planlamanız çok güzel yapılmış. Umarım güzel bir sonuç alırsınız.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Kel Değilim Saçım Az

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 30 Mayıs 2021, 15:56:33 »
Ekim için bilemem ama 2019 yılında benzer bir rahatsızlığı kısa süreli bende geçirmiştim. Orta kulak iltihabı olabilir. Kulakta ağrı ve zonklama oluyordu. 1 aylık tedavi uygulamıştım geçmişti. Aslında devam ediyorsa bir kkb bölümüne görünseniz iyi olur derim. Tedavi olmadan geçmişti benim sorunum.

Ayrıca ekim planlamanız çok güzel yapılmış. Umarım güzel bir sonuç alırsınız.

Sağ olum hocam teşekkür ederim, sanırım hâlâ ödemeleri atamadım onlar kulağıma baskı yapıyor. Bakalım yarın bir KBB'ye görüneceğim.
  • Greft Miktarı 3534
  • Yaşınız 26

Facebook Twitter Instagram