Gönderen Konu: Covid aşısı saç ekimi sürecini etkiler mi?  (Okunma sayısı 1193 defa)

Lauri

• Hero Member
Covid aşısı saç ekimi sürecini etkiler mi?
« : 03 Haziran 2021, 17:59:45 »
Selamlar,

Yeni yapılan ekim sonrası covid aşısı olunması, saç gelişimini olumsuz etkiler mi? 3 ay beklenmesi iyi olur vs deniyor.

Sizlerin görüşleri nelerdir?

Roninn3

• Hero Member
Ynt: Covid aşısı ekim sürecini etkiler mi?
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2021, 18:43:57 »
ne alakası varki? bence bunu söyleyenler çok boş konuşuyor öyle saç ekiminden sonra sakıncaları varsa o zaman hiç kimse vurmasın bu aşıyı .o kadar hastalığı sıkıntıları olan insanlar vuruyor bir şey olmuyor bu senin dediğin ne alaka cidden anlamadım.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2021, 19:27:26 »
Hocam ekim yaptırdğım merkeze sordum, gelişiminizi olumsuz etkileyebilir, 3 ay ertelemeniz iyi olur dediler. Çok kararsız kaldım açıkcası. 3 ay nedir yahu.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2021, 19:43:57 »
 banada sahsen saçma geldi ama bildikleride vardır .salla aşıyı ektir gitsin bende olmucam aşı
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2021, 19:47:30 »
Abi yaptırdım ekimi 1 hafta oldu, işten dolayı aşı randevusu alabileceğimi bugün öğrendim. Hadi nekahat dönemi, hassas fln 1 ay fln olsa eyvallah da, 3 ay da çok geldi açıkcası.

Bir de tekniklerinin farklılıklarından dolayı biontech, sinovac fln durumunda fark olur mu acaba?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2021, 23:27:59 »
 aşıdan anlamam.ama covid saç dokulmesi yapabiliyor ya aşıda dokulme yapabilir diye bakıyordur drlar.bu covid aşısının calısma prensibini bilmiom ama hastalığın kendisi gibi saç dokucu şeler olabilir ekimde.3 ay seyden demişlerdir.saçların çıkış tarihi hucre ustundeki kılı atıyor deri ustune çıkmaya baslamadı 3 ay civarı boy gosterir ondan demiş olabilirler bir ihtimal.ben olsam ekim yaptırmışken olmam aşı.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2021, 01:51:17 »
Bu zor bir soru henüz bu sekilde bir vaka takip etmedik ve tespit etmedik mantık olarak etkilemez
Global Moderator

moonwalker84

• Full Member
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2021, 09:28:29 »
Ben şu şekilde bir süreç yaşadım. İlk saç ekimimin 6. Ayında Covid oldum. Saçların ilerlemesi durdu hatta hafif gerileme oldu. Sonra 10. Ayında yani Covid den 4 ay sonra herşey düzeldi, saçlar müthiş hacim kazandı. Ben şu an ikinci ekimin 5. Ayindayim. Aşı kurumumda bana da çıktı ama saç gelişimi bitene kadar olmayacağım.
  • Ekim Tarihi: 24-25.12.2020
  • Ekim Merkezi ismi HLC
  • Greft Miktarı 4181
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Xpecia Günde 1

Emrel

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 06 Haziran 2021, 23:08:15 »
Ekim olduktan 3 ay sonra mı dedi merkez ?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 07 Haziran 2021, 21:05:14 »
Ekim olduktan 3 ay sonra mı dedi merkez ?

Evet. Bugün Serkan Aygın kliniğindeki asistan hanıma watsapdan sordum. Ekim yaptırdım diyelim sonrasında aşı olmam bir olumsuzluk olur mu diye sordum. Önce ya da sonra bir sorun olmaz diye cevap döndüler.

Lauri

• Hero Member
Ynt: Covid aşısı saç ekimi sürecini etkiler mi?
« Yanıtla #10 : 08 Haziran 2021, 17:45:06 »
Arkadaşlar bugün Asmed kliniğe sordum. Sağolsun telefondaki hanımefendi, bir süre bekletip, uzman birisine danıştıı sanırım. Sonrasında aşının hiç bir etkisi olmayacağını ilettiler. Sizlerin de bilgisi olsun istedim.

Emrel

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 08 Haziran 2021, 18:08:46 »
Teşekkürler  |-onayisareti-|

şakakadam

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 14 Haziran 2021, 23:03:04 »
Saç ekimi yaptırıp aşı olan yok mu acaba hiç forumda.Sağlık çalışanları hariç forumdaki birçok kişi daha yeni aşı olacatır.Saç ektiren ve ardından aşı olan bir sağlık çalışanının görmesi için bence konu yukarıda kalmalı.
Hintell senden ricam konunun üstte kalmasını sağlayabilir misin.
Teşekkürler

Emrel

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 14 Haziran 2021, 23:04:59 »
+1

şakakadam

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 14 Haziran 2021, 23:21:52 »
ne alakası varki? bence bunu söyleyenler çok boş konuşuyor öyle saç ekiminden sonra sakıncaları varsa o zaman hiç kimse vurmasın bu aşıyı .o kadar hastalığı sıkıntıları olan insanlar vuruyor bir şey olmuyor bu senin dediğin ne alaka cidden anlamadım.

Ya aslında şöyle bir alakası olabilir.Covid 19 aşısını bilmem ama diğer aşılarda zayıflatılmış virüsü bünyeye verirler bu da antikor kazanmanı sağlar. Covid 19 virüsünün de kesin olmamakla beraber saç döktüğü gözlemlenmiş.Eğer zayıflatılmış virüs bünyeye girecek ise ve yine belirtiyorum eğer covid 19 virüsü saç döküyor ise aşının da böyle bir etkisi olabilir. Ancak covid 19 un da tam olarak nasıl bir hasar bıraktığı hala belirsiz. Tek bilinen hasar eğer ciğere sıçramışsa ciğerdeki hasar.

Facebook Twitter Instagram