Gönderen Konu: Tavsiyeniz nedir 🙏  (Okunma sayısı 624 defa)

soner0633

• Jr. Member
  • **
Tavsiyeniz nedir 🙏
« : 03 Haziran 2021, 19:02:39 »
Merhaba abilerim kardeşlerim,
Yaşım 29,
Yaklaşık 19 yaşımda dökülmeler başladı,
Şimdi saçımda çok az dökülme var,
Saç dökülmesi tepelerde ve yanlarda başladı resimdeki gibi durmaya yaklastı,
Herhangi bir ilaç, sigara, alkol kullanmiyorum.

Geçen yıldan beri saç ektirme düşüncem vardı fakat Zamanını planlama, Ekim merkezine karar verme ve tabi Maddi konuları halletme derken hep ertelendi.
Bugün bir adım atıp Ankarada Şahin Çelik ile görüştüm.
Gitmeden iki gün önce kesin kararlı olduğum için yıllık iznimi planladım, Şahin çelik ile görüşüp randevumu bile oluşturdum izin tarihime denk gelecek şekilde. 😄
Görüşme pek umduğum gibi geçmedi ve kararsız kaldım. Bu nedenle fikirlerinizi almak istiyorum.
Ben donör bolgeme çok güvendiğim için tek seansta tüm açıklarımı kapattırırım olay biter düşüncesindeydim.
Şahin hoca donör bölgemin çok iyi olduğunu ve 7000-8000 cikabilecegini soyledi. Ama özellikle arka kısımda aşağı doğru dokulmen devam edecektir bu nedenle şimdi tepeden öne kadar 4200-4300 kadar ekebilirim. (Aynadan kendime baktığımda tepe kisimda görebildiğim yere kadar ekim olacak dedi) 2 yıl kadar sonra da dökülme tamamlanınca arkasına ekim olur dedi.
Benim saç ektirmekteki amacım saçımın ortasında çukur görüyor olmam. Bu nedenle saç ekimden sonra arkada çukur devam edeceği için moralım bozuldu ve kararsız kaldım.

Tek seansta tüm açıklığımı kapatmak mümkün değil midir?
Şimdi 4300 tane ektirip 2 yıl sonra ikinci seans yaptırmak mı, yoksa iki yıl sonra tek seansta tamamını yapabilecek, kaliteli bir yer bulmak mı mantıklı sizce?

Roninn3

• Hero Member
Ynt: Tavsiyeniz nedir 🙏
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2021, 19:07:38 »
şahin beye tek seansa karar verdiğiniz söyleyin bence yapar hatta bence biraz extra ücret verin mega seans yapsın daha çok greft eksin.
işin gerçeği bende iki seansa çok inanmıyorum ekim merkezi istedikten sonra tek seansta halledilir.

erkenekim

• Full Member
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2021, 20:16:36 »
dostum selam aynı yaştayız ben saçlarım seninki gibi dökülmeden önce ektirmiştim 3 bin 5 sene önce dün de bi 3 bin daha ektirdim. arka tarafı kapatmaya uğraşmadım tüm alanı kapatmaya çalışınca seyrek oluyor. benim konuma bakabilirsin ektirmeseydim şu an kafam seninkiyle aynıydı

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=22329.0
  • Ekim Tarihi: 2015 - 2021
  • Greft Miktarı 3200 + 3000

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2021, 21:30:37 »
Bu kaygılarınızdan bahsettinizmi acaba şahin beye .bu durumu anlatmanıza rağmen bildiğini okuyorsa bu işi tek seansta halledebilecek iyi yerlere bakın bence.

soner0633

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2021, 21:45:57 »
dostum selam aynı yaştayız ben saçlarım seninki gibi dökülmeden önce ektirmiştim 3 bin 5 sene önce dün de bi 3 bin daha ektirdim. arka tarafı kapatmaya uğraşmadım tüm alanı kapatmaya çalışınca seyrek oluyor. benim konuma bakabilirsin ektirmeseydim şu an kafam seninkiyle aynıydı.

Konunu inceledim. İkinci ekimin hayırlı olsun oncelikle.
Dostum sen baya erken ektirmissin 24 yaşında iken 😃. Sonradan dökülmenin devam etmesi normal gibi. Şu an yaş 29 ve artık duraganlasti yada çok az dökülme olacaktır.
Senin ilk ekimden sonra yanlar aşağı inmiş gibi olmuş. Bende yanlar dökülmez artık ama şahin hoca arka biraz daha iner dedi. O yüzden arkaya 2 yıl kadar sonra dedi.
Kişiden kişiye değişebilir ama sen ön kısma onem veriyorsun gibi, ben ise kafamın ortasında yada arkasında çukur istemiyorum, ön taraf iknci planda.🙏
  • Ekim Tarihi: 14.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi Evocapil Tablet, Saw Palmetto 300mg, Kabak çekirdeği (Günde 1 avuç), Prozinc Plus Şampuan

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2021, 21:57:18 »
Hocam ben bu konularda uzman değilim ama iki ekim planlanmasındaki mantık,  o kadar kökün çıkarılıp aktarılmasının işcilk zorluğundan ziyade, vücudun o kadar kökü besleyip besleyemeyeceği endişesidir.

Değilse, 4000 ön tepe, 2000 vertex ekseler misal, tepedeki 2000 seni  birkaç yıl idare edecek kadar bir görüntü ortaya çıkarabilir. Tabi iyi senaryo denebilir, çünkü scalpin en zor beslenen kısmı vertextir o sebeple firesi de tutması da ekstra zor.

Haaa senin bünyen 6-7-8 kaldırır belki, ona kimse kafaya bakıp da birşey diyemez sanrıım.

soner0633

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 03 Haziran 2021, 22:00:01 »
Bu kaygılarınızdan bahsettinizmi acaba şahin beye .bu durumu anlatmanıza rağmen bildiğini okuyorsa bu işi tek seansta halledebilecek iyi yerlere bakın bence.
Teşekkür ederim yorumunuz için.
Aslında eklemeyi unutmuşum yazıma. Bahsettim isteklerimden kaygılardan. Kendisi şu durumda onermedigini söyledi. Tek seansta 4000civari ekimden fazla yapmıyor. Çok istersen yaparım ama garanti vermem de dedi, fakat böyle yapınca da işin bir de maddi boyutu ortaya çıktı , 3500+3500 iki günde ekeriz ama 2x ekim ücreti olur gibi konu konuşuldu. (Benim zar zor denkleştirdigim ucretin iki katını veremeyeceğim için bu teklif ölü doğmuş bir tekliftir 😅.) Tabi ben zorlayıp yaptırınca garantide veremiyor.
Şahin hocanın çalışmaları güzel,fiyat-performans açısından en iyi o geldi bana.  Buralarda da önerilen biri olduğu için ilk ona gittim. Fiyati ve performansı şahin hoca gibi olup tek seansta önü ve arkayida kapatacak  merkez veya kişi ismi varsa öneri olarak alabilirim.
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi Evocapil Tablet, Saw Palmetto 300mg, Kabak çekirdeği (Günde 1 avuç), Prozinc Plus Şampuan

soner0633

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 03 Haziran 2021, 22:13:04 »
Hocam ben bu konularda uzman değilim ama iki ekim planlanmasındaki mantık,  o kadar kökün çıkarılıp aktarılmasının işcilk zorluğundan ziyade, vücudun o kadar kökü besleyip besleyemeyeceği endişesidir.

Değilse, 4000 ön tepe, 2000 vertex ekseler misal, tepedeki 2000 seni  birkaç yıl idare edecek kadar bir görüntü ortaya çıkarabilir. Tabi iyi senaryo denebilir, çünkü scalpin en zor beslenen kısmı vertextir o sebeple firesi de tutması da ekstra zor.

Haaa senin bünyen 6-7-8 kaldırır belki, ona kimse kafaya bakıp da birşey diyemez sanrıım.
4000+2000 planı güzel olabilir aslında, 50 metre ileriden beni arkadan gören kişi bana kel demesin yeter zaten 😆 2000 bunun için yeterli olur.
Dediğinize katılıyorum çok ekimin fire sayısı da çok olacaktır, beslenememe vs. sebeplerden.
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 29

Lauri

• Hero Member
Ynt: Tavsiyeniz nedir
« Yanıtla #8 : 03 Haziran 2021, 23:35:46 »
4000+2000 planı güzel olabilir aslında, 50 metre ileriden beni arkadan gören kişi bana kel demesin yeter zaten  2000 bunun için yeterli olur.
Dediğinize katılıyorum çok ekimin fire sayısı da çok olacaktır, beslenememe vs. sebeplerden.

Hocam bunu makul bi teklif olarak önermedim açıkcası yanlış anlaşılmasın. Daha tecrübeli arkadaşlar da youm yapsınlar lütfen. 6000 bence yüksek bir rakam.

Örneğin 4000 öne ekilirken 500-1000 de tepeye ekilmesi mantıklı olabilir, tuhaf görüntü bir nebze ortadan kalkacaktır, tabi fire durumuna bağlı olarak.

Bence tecrübeli, işine saygılı, hastasını düşünen ekimcilerden birisine sorduğunuz için görüşlerini dikkate almanızı tavsiye ederim. Tabi istiyorsanız garantisini kaybetmeyecek şekilde biraz daha paArlık edin :)

Saygılarımla
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2021, 12:50:51 Gönderen: Lauri »

Facebook Twitter Instagram