Gönderen Konu: saç dökülmesi  (Okunma sayısı 402 defa)

Özkan Bu?ra Güne?

• Yeni üye
  • *
saç dökülmesi
« : 07 Haziran 2021, 00:52:24 »
Merhabalar ilk defa bir foruma üye oldum hepinize iyi akşamlar.23 yaşındayım benim 1-2 yıldır hafif saç dökülmem var ama muhtemelen strese bağlı olarak çünkü genetik olarak akrabalarımda böyle bir sorun yok . Şakaklarım zaten gerideydi fakat daha da geriledi özellikle sağ tarafım. Bir de saçlarım incelmeler seyrelmeler oluştu saçlarım şekil veremiyorum saçma sapan bişeyler oluyor. Maalesef çok da takıyorum istemeden. Saç ekimi desem şuan yapılması sanırım anlamsız olur. Minoxil filan çok duydum acaba onlar fayda sağlar mı eskisi gibi gürlüğe ulaşabilir miyim şakaklarda açılan yerler eskiye döner mi arkadaşlar? Önerileriniz varsa çok memnun olurum özellikle incelmeyi düzeltmek için vs. Şimdiden teşekkürler merakla takip edeceğim düşüncelerinizi

Sunset

• Yeni üye
  • *
Ynt: saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2021, 15:01:45 »
Saç dökülmemiz tamamen aynı; ben başta sürekli kazıtıp birtakım yağlar kullanmıştım ancak hiçbir işe yaranmyor, sadece rengini koyulaştırdı. Daha sonra medikal tedavilere yöneldim miracle losyon kullandım bir ara o da işe yaramıyor. Konazol krem ve şampuan kullan eğer egzeman varsa. Ben geçen şu an dutasteride kullanıyorum saçımın dökülmesi durdu yaklaşık 5 ay kullandım ama haftada 1 bazen 2 ve saçım eskisine göre biraz daha yoğun gözüküyor ama yeni saç çıkışı yok.

Facebook Twitter Instagram