Gönderen Konu: Şok dökülme sonrası uzamayan teller  (Okunma sayısı 755 defa)

Lauri

• Hero Member
Şok dökülme sonrası uzamayan teller
« : 11 Temmuz 2021, 22:35:57 »
Merhaba iyi akşamlar,

İki sorum olacak. 45 gün kadar önce ekim yaptırdım. Şok dökülme bitti gibi. Günde çift yıkamada bir iki tel ya geliyor elime ya gelmiyor. Çoğu da döküldü zaten.

Ekim bölgesinde ekilen saçlardan, sakallardan uzayıp 1-1,5 parmak uzunluğuna gelen saç telleri de var, hemen yakınında bir kaç mm lik teller de var. Hatta bazıları bu iki uzunluktalakilerin ortalarında. Ne çok uzamış ne uzamamış.

1. Bu uzamayan teller aslında tutunamamış, birşekildr deride tutunmuş saçlar mıdır? Hiç uzamaması bana sanki tutmamış teller olduğunu düşündürüyor.

2. Ekim öncesinde çok olmasa da, incelmiş olsa da önde tepede biraz saçım vardı. Bunlarda da, ekim sonrası daha zayıf uzuyor. Bazıları uzarken, bazıları kısa kalmış. Örneğin vertexte bunu gözlüyorum. Eski hallerine göre bu olumsuzluk, zamanla düzelen bir durum mudur? Yoksa az da olsa ekim yapılmasından kaynaklı onların da şoka uğramış olması, kalıcı kaybı gibi bir durum mudur?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Mehmet64

• Full Member
Ynt: Şok dökülme sonrası uzamayan teller
« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2021, 23:38:12 »
Kök güçsüzse kalıcı gitmiş olabilir dökülen saçlarınız,ama büyük ihtimal geri çıkarlar,Ekim yapilmayan bölgelerde elime batan saçlar var bunlar büyük ihtimal ekimden dolayı etkilenip dökülen saçlar diye düşünüyorum,galiba geri toparlanıp çıkıyorlar şimdi.

Hiç uzamayan saçlar da zamanla gelişiyor diye okumuştum daha önce bu forumda.
  • Ekim Tarihi: 25.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 23
  • Medikal Tedavi Prozinc Plus Şampuan,Proscar

barbaross

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 12 Temmuz 2021, 02:34:36 »
Benim kendi ekimime göre gözlemim ön tarafta kalan kısa uzamadan duran saçlar hiç bir zaman uzamıyor öylece kalıyorlar hatta bazıları 1 sene geçsede aynı şekilde kalıyor yani bunlar aslında ölü kökler ama vertextekiler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim onlar bir şekilde zamanı gelince uzuyorlar.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2021, 15:58:16 »
Şok saçları zayıflatır beslenme dengesini bozar zamanla normale döner ince teller varsa da kendi saçından şok ile kayıpta yaşaya bilirsin.
Global Moderator

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2021, 17:46:27 »
Benim kendi ekimime göre gözlemim ön tarafta kalan kısa uzamadan duran saçlar hiç bir zaman uzamıyor öylece kalıyorlar hatta bazıları 1 sene geçsede aynı şekilde kalıyor yani bunlar aslında ölü kökler ama vertextekiler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim onlar bir şekilde zamanı gelince uzuyorlar.
+1
Uzamayan o teller dokulmesi gerekenler. Sert yikayarak onlari dokebilirsin.
Cunku oyle kalacaklar
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Facebook Twitter Instagram