Gönderen Konu: Saç ekimi için tavsiye  (Okunma sayısı 479 defa)

Erman23

• Yeni üye
  • *
Saç ekimi için tavsiye
« : 12 Temmuz 2021, 15:41:16 »
Merhabalar,

2 senedir forumu takip ediyorum ve sayenizde pek çok bilgi edindim.31 yaşındayım ve 2 senedir ufak fak saçlarım dökülmeye başladı. Daha önce medikal tedavi çok düşünmedim fakat şuan mevcut saçlarımı korumak amacıyla Finansteride sıcak bakmaya başladım.

Çok zor karar veren biri olarak yaklaşık 2 senedir pek çok ekim merkezine gidererek muayene oldum ve fikir aldım. Sonuç olarak Serkan Aygın ve Asuman Hanım arasında kaldım. Serkan Aygın DHİ ve FUE yöntemi kullanıyor. Vertex bölgesi için DHİ yönteminin bölgede bulunan diğer saçalra daha az zarar vermesi bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Dİğer yandan da Asuman Hanım sadece FUE yöntemi kullanıyor fakat çizgi tasarımları özellikle şakak kısımları çok daha estetik oluyor. İki merkezin de önerisi ortalama 3.000 greft ön , 1.000 greft  vertex bölgesine bir ekim yapılması yönünde. (Serkan Aygın vertexe DHI , ön bölgeye FUE önerdi)

Son 2 senelik vertex durumunu sizlerle paylaşıyorum. Bana  çok fazla bir dökülme yok geldi.Sizlerin fikri nedir ? Bu durumda hangi ekim merkezini önerirsiniz? Açıkcası daha fazla süreci uzatmadan bayramdan sonra izin alıp ekimi yaptırmak istiyorum. Sonrasında da medikal tedavi ile mevcut saçlarımı korumaya düşünüyorum.

Değerli fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Not: 1. Foto 2021, 2. Foto 2019

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi için tavsiye
« Yanıtla #1 : 12 Temmuz 2021, 15:55:03 »
Dostum bu kararı kendin vermelisin iki ekim merkezi de kaliteli ve güzel sonuçlar elde ediyor.
Ekime uygunsun fin başlaman çok iyi bir adım ön orta çok iyi bir sonuç olur tepede iyi olur ama fazla sık olmaz malum zor bölge
Global Moderator

Erman23

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Temmuz 2021, 16:00:18 »
Dostum bu kararı kendin vermelisin iki ekim merkezi de kaliteli ve güzel sonuçlar elde ediyor.
Ekime uygunsun fin başlaman çok iyi bir adım ön orta çok iyi bir sonuç olur tepede iyi olur ama fazla sık olmaz malum zor bölge

Cevabın için çok teşekkür ederim Hintell. Aslında tepe bölgesinin çok sık olması gibi beklentim yok. Saç derisi olabildigince az gözükse benim için yeterli. Tepe bölgesi için DHİ ve FUE yöntemi ile ilgili fikrin nedir acaba ? Birde ekim öncesi Fin e başlamak ile ekimden sora başlamak çok fark yaratır mi ?

barbaross

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2021, 21:32:17 »
Dhi verexte avantaj yaratacağına ben şahsen inanmıyorum fue düzgün yapılırsa dhi gerek yok bence .tercih olarakta bence asuman hair daha ağır basar.

Erman23

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Temmuz 2021, 12:21:52 »
Dhi verexte avantaj yaratacağına ben şahsen inanmıyorum fue düzgün yapılırsa dhi gerek yok bence .tercih olarakta bence asuman hair daha ağır basar.

Asuman Hanımın saç çizgilerini zaten daha çok beğeniyorum. Ekimlerini de başarılı buluyorum. Duruma göre değerlendireceğiz bakalım. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Facebook Twitter Instagram