Gönderen Konu: Finas  (Okunma sayısı 684 defa)

Sikörtıl

• Jr. Member
  • **
Finas
« : 22 Temmuz 2021, 18:49:42 »
Herkese selamlar ekim yaptırmadan önce proscar kullanmak istedim ve 5 ay düzenli kullandım geçen ay ekim için görüşme yaptım klinikle ve tahlil yaptırmamı istediler sonuçlar düşük geldi bu yüzden ertelendi ekimim şuan vitamin ilaçları alıyorum ve 1 aydır proscar kullanmıyorum etkiside azaldı gibi hissettim bugün tekrardan başlamayı düşünüyorum proscara yüksek ihtimalde 1 ay sonra ekim olucak acaba 1 ayda faydası olurmu proscarın arkadaşlar yani o kullandığım 5 ayın etkisini 1 ayda hızlıca alabilirmiyim yoksa 0dan başlamışım gibimi olur yorumlarınızı bekliyorum iyi günler

Münir

• Sr. Member
Ynt: Finas
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2021, 19:15:34 »
Ne tahlili yaptırdın dht mi ? Düşük geldi dediğin kaç acaba?
Bırakıp tekrar başlayınca etkisi hızlı olurmu bilemeyeceğim ama şu sıra döngü başladıysa sıkıntı olabilir.
Önemli olan telojen faza girdiyse saçlar o dönem ekim yaptırmamak en doğrusu olur.
Bak bakalım arada doner bölgeni elinle kontrol et bariz dökülmen varsa ekimi ertele.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2021, 19:16:04 »
Yaptırdığın test ne testi?
Global Moderator

Sikörtıl

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2021, 19:31:15 »
Yaptırdığın test ne testi?
hocam kan tahlili verdim demir çinko vitamin komple hepsi

Sikörtıl

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 22 Temmuz 2021, 19:39:28 »
Ne tahlili yaptırdın dht mi ? Düşük geldi dediğin kaç acaba?
Bırakıp tekrar başlayınca etkisi hızlı olurmu bilemeyeceğim ama şu sıra döngü başladıysa sıkıntı olabilir.
Önemli olan telojen faza girdiyse saçlar o dönem ekim yaptırmamak en doğrusu olur.
Bak bakalım arada doner bölgeni elinle kontrol et bariz dökülmen varsa ekimi ertele.
hocam aksam atarım sonuçları donerde dökülme yok telojen dediğiniz şey nedir acaba?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 23 Temmuz 2021, 12:30:32 »
hocam aksam atarım sonuçları donerde dökülme yok telojen dediğiniz şey nedir acaba?

Saçın anagen catagrn telogen şekiinde fazları var. Büyüme yetişkinlik yaşlanma gibi düşün. Telogen bu fazlardan dökülme öncesi fazdır saç tellerinin güçsüz, büyümediği dönemdir. Bu dönem sonunda tel dökülür, eğer saç köki sağlıklıysa anagen fazda kaliteli tel üretmeye devam eder. Erkek tipi dökülmede maalesef bu süreç sekteye uğruyor. Telogen fazdaki yani incelmiş saç tellerinin oranının fazlalığı iyi bi durum olmuyor.

Facebook Twitter Instagram