Anket

FUE mi tercih etmeliyim DHI mi?

FUE
DHI

Gönderen Konu: Saç ekimi Hangi yöntemi tercih etmeliyim??  (Okunma sayısı 174 defa)

Linho

• Yeni üye
  • *
Saç ekimi Hangi yöntemi tercih etmeliyim??
« : 22 Temmuz 2021, 23:33:56 »
Merhaba arkadaşlar,

Bayağıdır forumu takip ediyorum ve son zamanlar tek tük mesaj da yazdım fakat yeniyim aranızda diyebiliriz.

Arkadaşlar ben artık kararımı verdim, ekim yapacağım. Ekimimi ya H. Doğanay yada Esma-Serkan tetik tarafından yaptırmayı düşünüyorum.
Bu 2si arasında gidip geliyorum ve seçimimi buradaki yorumlar belirleyecek.

Öncelikli sorum FUE tekniğinimi DHI tekniğinimi tercih etmeliyim?

2. Sorum FUE de hangisi daha başarılı DHI de hangisi daha başarılı?

3. Sorum Hakan bey ekibine yaptırıyormuş fakat Esma Serkan ikilisi kendileri yapıyormyş ekimleri galiba (Esma hanım daha başarılıymış galiba, Serkan beye yaptırma diyenler oldu). Hakan beyin ekibi ne kadar başarılı, forumda gördüğüm kadarıyla her 2 merkeze ektirende memnun.

Ve en önemlisi, siz benim yerimde olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Fotolar ektedir

Not: gerekirse ıslak saçlı fotoda çekebilirim eğer daha iyi bi bilgi sahibi olacaksanız.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2021, 11:53:36 Gönderen: Hintell »
  • Yaşınız 36

Linho

• Yeni üye
  • *
Ynt: Hangi yöntemi tercih etmeliyim??
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2021, 23:39:05 »
@hintell reis sen birde ilaç diyorsun medikal takviye diyorsun. Neleri önerirsin, biotin?

Hem öncesi için hem sonrası için, yani daha gür çıkmaları için.
  • Yaşınız 36

slade23

• Full Member
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2021, 00:08:30 »
fue dediğimiz teknik aslında saç foliküllerini donör bölgeden toplamak. Yani merkezlerin hepsi fue ile saçı topluyor ekme kısmına geçince Ya kanal açarak açtıkları kanallara fue ile topladıkları kökleri ekiyorlar ya da dhi denilen aslında implanter pen ya da choi pen denilen köklerin yerleştirildiği iğneleri batırarak kökleri ekiyorlar öncesinde bir kanal açmadan. İmplanter pen denilen yöntem daha nazik acısız bir yöntem ben saç ektirecek olsam onu tercih ederdim yani dhi denilen ekme biçimini. Ayrıca kendim için konuşacak olursam saç ektirmeden önce 1 yıl big3 big4 denilen medikal tedavileri uygulayıp ondan sonra ekim yaptırırdım. Bu hem donör bölge için faydalı olacaktır hem ekim bölgesindeki saçların güçlenmesini sağlayacaktır. Yeni saç çıkışları olursa ekim bölgesi için doğru bir çizgi ve planlama için de ayrıca doğallık açısından ekstra bir fayda sağlayacaktır.
avodart&minox

Linho

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2021, 04:19:45 »
Big3 veya Big4 derken reis, google bile bulamadi :)
  • Yaşınız 36

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2021, 09:15:29 »
Big3 veya Big4 derken reis, google bile bulamadi :)

Finasterid minoxil ketokonazol içerikli şampuan, temel 3lü bunlar.

Big4 dediğindeki 4. nedir emin değilim, belki finasterid yanına dutasterid takviyesi veya iğneleme olabilir.

Yukarda biotin kullanmalı mıyım diye sormuşsun, destek olsun diye belki kullanılabilir, ki çoğu saç için önerilen vitamin kompleksi üründe en başta bu bulunur. Ben en çok abartılan şeylerden biri olduğunu düşünüyorum. Evet işe yarıyor olabilir ama biotin eksikliği olan kimseye rastlamadım şu an. 1 yumurtadan yığınla tedarik edilebilen bir vitamindir çünkü. 1 yumurtada günlük ihtiyacın yarıya yakını bulunur. Ki nohut mercimek pirinç nohut tavuk da falan da  çok çok çeşitli besinde bulunur.

Özetle tek başına biotin kullanmaya tedavi denilmez. Senin saçtaki bir adamda bir fark yaratmaz. Finasterid kullanımını araştır. Eğer saç ektirecekseniz minoxile bulaşmayın.

slade23

• Full Member
« Yanıtla #5 : 23 Temmuz 2021, 11:14:40 »
Dediğin gibi temel 3 lünün yanına eklediğin iğneleme vb. Majör etki gösterecek tedavilerle 4 lü oluyorlar :)
avodart&minox

slade23

• Full Member
« Yanıtla #6 : 23 Temmuz 2021, 11:18:58 »
Eğer saç ektirecekseniz minoxile bulaşmayın.
Bunun nedenini biraz daha açık yazar mısın?
avodart&minox

Virtüöz

• Hero Member
Ynt: Saç ekimi Hangi yöntemi tercih etmeliyim??
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2021, 13:07:00 »
Ben fue diyorum.Dhi yi herkes iyi yapamıyor ve saça travma uygulama riski var.
Finasterid Proscar 1/6 - Günlük
Bioxinin Forte Minoxidil - Günlük
Dermaroller 0.5mm - Haftada
Konazol Şampuan - Haftada
Revigen Şampuan - Günlük
Mimo Masaj Aleti - Günlük

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Linho

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Temmuz 2021, 14:22:34 »
Aslinda foruma 'like' buttonu eklense keske :)

Hepinize tesekkur ederim reisler.

O dediginiz sampuanin ismi nedir, nereden temin ederbilirim?

4. de anladigim kadariyla PRP gibi birseyler yani (igneleme)
  • Yaşınız 36

slade23

• Full Member
« Yanıtla #9 : 23 Temmuz 2021, 15:23:31 »
eczaneye ketakonazol içerikli kaliteli bir şampuan formunu verirseniz yardımcı olurlar. prp değil de bütçen müsaitse dermapen araşırabilirsin değilse dermastamp olabilir
avodart&minox

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 23 Temmuz 2021, 15:29:04 »
Aslinda foruma 'like' buttonu eklense keske :)

Hepinize tesekkur ederim reisler.

O dediginiz sampuanin ismi nedir, nereden temin ederbilirim?

4. de anladigim kadariyla PRP gibi birseyler yani (igneleme)

Yok 4. Dediğim prp değil kesinlikle. İğnelemeden kastım dermaroller/dermapen/ dermastamp den birisiydi.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 23 Temmuz 2021, 15:35:01 »
Bunun nedenini biraz daha açık yazar mısın?

Hocam döngü olayı oluyor. Haa saç durumunuz cidden çok kötü olsa, kaybedecek birşeyiniz yok kullanın derdim. Ama ekim sonrası saçlar çok hızlı çıkacak, sonuç belki de umduğunuzun da ötesinde olacak. Ama ya döngüden ya da tembellik edip bıraktığınızda çok kaybınız olacak. Ekim sonrası minoxil öneren merkezler de artık önermiyorlar. Misal Asuman hanım. Eskiye doğru konuları biraz kurcalarsanız dediğimi göreceksiniz.

Minoxil gerçekten çok etkili bir üründür. Hele ki vücuunuz ilk defa tanıştığında çok acayip geri dönüş verebilir. Ama yüzde 95 belki daha fazlası kişi  için devamı gelmiyor, kalıcı mutluluk sağlamıyor.

slade23

• Full Member
« Yanıtla #12 : 23 Temmuz 2021, 15:54:53 »
evet haklısınız bunun ömür boyu süren bir tedavi olduğunu unutmadan başlamak lazım. asuman hanımın önermediğini ben de farkettim ama h4b (ismi başka da olabilir) diye bir ürün önermeye başlamıştı minoxidil yerine. döngüden dolayı mı yoksa diğer üründen dolayı mı tavsiye etmiyor artık bakmak lazım açıkçası. yüzde 95 yılıyor minoxidili sür filan ister istemez ama ben açıkçası oral formunu elde edebilirsem uzunca bir süre kullanmak istiyorum.
avodart&minox

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 24 Temmuz 2021, 14:54:17 »
Öncelikle dhi ekimi de fue ekimidir . Fue greftlerin toplanma olayına deniyor . Yani dhi yaptırmanız durumunda yine fue olacak .

Hakan Doğanay ve Esma Serkan arasında tercihim Esma hanım olurdu .

Esma Serkan doktor değildir bilginiz olsun .

Hakan Doğanay avantajı doktor olmasıdır . ( Ekibini bilmiyorum muhtemelen doktor değildir )

Yerinizde olsam dhi vs olayına çok takılmazdim
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Linho

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 24 Temmuz 2021, 19:27:31 »
eczaneye ketakonazol içerikli kaliteli bir şampuan formunu verirseniz yardımcı olurlar. prp değil de bütçen müsaitse dermapen araşırabilirsin değilse dermastamp olabilir
Dermapeni 1 sene kullandim minoidil 5% ile beraber, bende pek bi ise yaramadi
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram