Gönderen Konu: Finasteride 4. Ay inanilmaz dokulme  (Okunma sayısı 1336 defa)

Snowly12

• Hero Member
Finasteride 4. Ay inanilmaz dokulme
« : 21 Ağustos 2021, 21:13:48 »
4 aydir 0.5 mg haftada 4 gun finasteride kullaniyorum. 15 gundurde gunde 1 kez procapil yuzde 5 ekledim.  Saclarimda su 2-3 gundur inanilmaz bir dokulme var. 1000 tel gidiyodur gunde. Dokulen saclar incecik kedi tuyu gibi saclar %90 i kisa saclar telojen fazda olanlar. Endiselenmelimiyim kalici sac kaybindan yoksa normal bir durum mu?

Edit: suan elimi sacimi kagida sirkeledim 20 tane geldi 10 sn icinde. 2 tane normal sac var digerleri hep kisa ince telojen

Execuvite

• Hero Member
Ynt: Finasteride 4. Ay inanilmaz dokulme
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2021, 21:46:07 »
Finasteride en doğru kullanımı 1 mg şeklinde aynı saatte tok karnına kullanılmasıdır, kullandığınız doz yanlış çünkü siz yarılanma süresini çok kısa tutuyorsunuz böylelikle vücutta hormon dalgalanması meydana geliyor. 0,5 mg ve 1 mg evet arasında hormonu %65 baskılama olarak bir fark yok ama burada önemli olan mg göre yarılanma ömrü . 0,33 mg yarılanma süresi 8 saat 0,66 mg aldığınızda bu süre 16 saat 1 mg aldığınız da bu süre 24 saat oluyor yani ilacın 1 mg olması tesadüf değil.

Siz 0,5 mg alarak hormonu baskılıyorsun ama bu 10 saatliğine oluyor geriye kalan sürede dht hormonu tekrar yükseliyor , hele agresif dökülmelerde 1 mg şeklinde kullanılması şart.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 22 Ağustos 2021, 00:43:51 »
haftalık total 5 mg almayı dene 1/4  1,25mg.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

siyabentqxqx

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2021, 07:01:25 »
Finasteride en doğru kullanımı 1 mg şeklinde aynı saatte tok karnına kullanılmasıdır, kullandığınız doz yanlış çünkü siz yarılanma süresini çok kısa tutuyorsunuz böylelikle vücutta hormon dalgalanması meydana geliyor. 0,5 mg ve 1 mg evet arasında hormonu %65 baskılama olarak bir fark yok ama burada önemli olan mg göre yarılanma ömrü . 0,33 mg yarılanma süresi 8 saat 0,66 mg aldığınızda bu süre 16 saat 1 mg aldığınız da bu süre 24 saat oluyor yani ilacın 1 mg olması tesadüf değil.

Siz 0,5 mg alarak hormonu baskılıyorsun ama bu 10 saatliğine oluyor geriye kalan sürede dht hormonu tekrar yükseliyor , hele agresif dökülmelerde 1 mg şeklinde kullanılması şart.
aç tok fark etmiyor diye biliyorum

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2021, 12:26:29 »
Gün aşırı 1mg kullanmayı denedin mi? Aşağıdaki videodaki hekimler gün aşırı 1 mg ı tavsiye ediyorlar.

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2021, 13:24:38 »
Gün aşırı 1mg kullanmayı denedin mi? Aşağıdaki videodaki hekimler gün aşırı 1 mg ı tavsiye ediyorlar.

Suan 1 mg a cikardim hocam. Gun asiri 1 mg kullaniyorum. Umarim yanetki olmaz. Cinsellikte problem olmuyor gunluk kullansamda fakat meme ucumda hassasiyet tarzi garip bisi oluyor.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 24 Ağustos 2021, 16:00:19 »
Suan 1 mg a cikardim hocam. Gun asiri 1 mg kullaniyorum. Umarim yanetki olmaz. Cinsellikte problem olmuyor gunluk kullansamda fakat meme ucumda hassasiyet tarzi garip bisi oluyor.

Ben de kulak çınlaması tedavisini aksatmamak adına 0,5 mg kullanmaya başlamıştım 2-3 aydır. Yanetkilerde pek değişiklik olmadı. 1 haftadır ben de gün aşırı 1mg a döndüm. Bakalım değişiklik olacak mı?

Facebook Twitter Instagram