Gönderen Konu: Oral minoksidil  (Okunma sayısı 1023 defa)

bohemian

• Hero Member
Oral minoksidil
« : 22 Ağustos 2021, 23:19:34 »
Bazi aksamlar spor yapmaya çıkıyorum ve eve gec geldigimden dus almaya useniyorum ve saclarim yagli kaliyor. Dolayısıyla kafama minoksidil surmek istemiyorum. Boyle günlerde minoksidili agzima yarim fis kadar sıksam bir problem olur mu sizce?
Bu soyledigim cok seyrek oluyo yani ayda 1 falan.

Kemal88

• Full Member
Ynt: Oral minoksidil
« Yanıtla #1 : 22 Ağustos 2021, 23:49:24 »
her tarafını kıl basar hocam diğer türk saç forumunda biri kullanıyordu
Rogaine Foam Minoxidil %5 - Akşamları
Finasterid 1MG - Günlük
Dermaroller 1 MM - Haftada 1
Vitamin Takviyeleri- Günlük
Life Changing

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2021, 00:20:33 »
söylediğin ayda 1 oluyorsa, ayda 1 kullanmasan bi sıkıntı olmaz
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 23 Ağustos 2021, 14:35:10 »
bence yapmamalısın bunu..  prospektus'ü oku  orda da yazar yuksek ıhtımal oral yoldan bu sekılde alınmaması gerektıgı

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2021, 22:33:49 »
bence yapmamalısın bunu..  prospektus'ü oku  orda da yazar yuksek ıhtımal oral yoldan bu sekılde alınmaması gerektıgı
Oral sekilde yurt disinda haplari var minoksidilin. bazi arkadaslar da her gun yarim fis kadar ağızlarına sıkıyorlar ama bence de bayagi zararlı. Ayda 1kere falan yaparsam sıkıntı olmaz diye dusunmustum ama vazgectim 1 gun sıkmazsam bir sey olmaz
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2021, 05:36:28 »
Ayda bir kez kullanmamak hiçbir sorun yaratmaz hatta daha iyi olur. Haftada birkaç gün kullanmamak etkiyi artırabilir ayrıca, minoksidil belli bir süreden sonra kullanım sıklığı seyreltilebilir. 9 aydır gün aşırı kullanıyorum.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 24 Ağustos 2021, 12:09:28 »
Oral sekilde yurt disinda haplari var minoksidilin. bazi arkadaslar da her gun yarim fis kadar ağızlarına sıkıyorlar ama bence de bayagi zararlı. Ayda 1kere falan yaparsam sıkıntı olmaz diye dusunmustum ama vazgectim 1 gun sıkmazsam bir sey olmaz

baktım ben prospektüste ağza sıkılmamalıdır yazıyor kardeşim.. 

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 24 Ağustos 2021, 12:25:09 »
2 yıla yakın topikal kullanımın ardından, yılbaşından bu yana 8 aydır bir su bardığı suya 2-3-4 damla damlatarak kullanmaya başladım. Bazen 2 bazen 3 bazen de 4 damla attım, kafama göre. Ama büyük çoğunlukla 3 damladır. Haftada 1-2 sefer kullanmayı unuttuğum atladığım olmuştur. İnsülin iğnesiyle ölçtüğimde sanıyorum 2,5-5 mg arasında minoksidile denk geliyordu diye hatırlıyorum. Gerçekten düşük dozaj, bir olumsuzluğunu görmedim.

Saçta net ilerleme oldu mu olmadı mı bilmiyorum ama gerileme de olmadı. 5. Aydan sonra ekim yaptırdım, ekim öncesi 5 aylık süreçte durum stabildi.

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #8 : 24 Ağustos 2021, 16:30:28 »
2 yıla yakın topikal kullanımın ardından, yılbaşından bu yana 8 aydır bir su bardığı suya 2-3-4 damla damlatarak kullanmaya başladım. Bazen 2 bazen 3 bazen de 4 damla attım, kafama göre. Ama büyük çoğunlukla 3 damladır. Haftada 1-2 sefer kullanmayı unuttuğum atladığım olmuştur. İnsülin iğnesiyle ölçtüğimde sanıyorum 2,5-5 mg arasında minoksidile denk geliyordu diye hatırlıyorum. Gerçekten düşük dozaj, bir olumsuzluğunu görmedim.

Saçta net ilerleme oldu mu olmadı mı bilmiyorum ama gerileme de olmadı. 5. Aydan sonra ekim yaptırdım, ekim öncesi 5 aylık süreçte durum stabildi.

Forumda minoxidilin uzun vadede kilcal damarlari buzdugunu ve alinan verimin kayboldugunu soyluyorlar. Bunu dogru kabul edersek oral kullanimin cok ciddi riskleri olabilir. Bu konuda ne dusunuyorsunuz?

Yaklasik 5 aydir dutasteride kullaniyorum, dokulmem yok ama yeni sac cikisi da yok. Tepe bolgesi seyrelmis seyrelecegi kadar. Sakaklar da acilmis. Oral minoxidili denemek istiyorum ancak yukarda bahsettigim durum kafami karistiriyor. Ne onerirsiniz?
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 24 Ağustos 2021, 18:32:20 »
Ben topikal minoxili köpük formundaki ürünleri temininin zorlaşması sebebiyle bıraktım daha çok. Yurtdışına gidip gelme durumum azaldı, eş dosta getirtme de azaldı maalseef pandemi döneminde. Yurtiçinde ise bu dolar kuruna rağmen en az 2 katı fiyatında.  Sıvı minoxiller ise derimi mahvediyor. Değilse losyonu sabah akşam kullanmakla, üşenmekle ilgili bir problemim yok. Bu konudaki disiplinim iyidir.

Topikalin son zamanları günde tek doza düşmüştüm, sonrasında oralde daha da düşük dozlara geçtim. Haa sıvı minoxil olaak tüketince mideden emiliyor mudur bilmiyorum, nihayetinde bu şekilde kullanım için üretilmemiş. Ama fayda gördüğünü söyleyenlerden bu şekilde kullananlar var. Haa bende sıfır etki ettiyse de benim için sorun değil, minoxu bırakıncaki dökülmeyi yaşamadım. (en azından son 8 ayda)

Yukarıda dediğim gibi 2-3 damla sanıyorum 2.5 mg civarı birşeye denk geliyor. Belki de daha da azdır. Bende bu dozajlar bir sorun yaşatmadı. Günde 2 sefer toplam 10 fıs kullanıldıında 100mg ürün sürüyorsun, bunun yüzde 5'i emilse  kana geçse benim aldığımın 2 katı olur. Ben topikalde veya oralde hiç çarpıntı vs yaşamadım. Göz altı torbalarım var biraz bununla alakalı olbileceğini düşündüğüm ama genetik yatkınlık da olabilir.

Sende minoxil çalışır mı çalışmaz mı? yanetki yapar mı yapmaz mı ben birşey diyemem maalssef. Denemeden de göremezsin.

Facebook Twitter Instagram