Gönderen Konu: 10 yıldır minoxil kullanıyorum, ekimden önce bırakmalı mıyım?  (Okunma sayısı 959 defa)

eleanorrigby

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar, ben 30 yaşındayım ve saç ektirmeye karar verdim fakat henüz kesinleşmiş bir şey yok. Merak ettiğim şey saçlarım dökülmeye uzun süre önce başladı ama minoxil kullanarak bunu epey yavaşlattım.

Bir ara minoxili tamamen bıraktığımda neredeyse hepsi dökülmüştü fakat sonra yeniden başladım ve bunları geri kazandım ama yine de bırakırsam tamamen döküleceğini biliyorum çünkü hepsi çok zayıf ve seyrek ve önlerden bakınca diplerin tüylü olduğu görülüyor. Tamamen kel olan bir alanım tepenin bir kısmı hariç yok ama yine de kafa derim görünüyor.

Sorumsa başlıktaki gibi. Şimdi ben saç ektirsem bu saçların olduğu kısımlara daha az ekim yapılacak muhtemelen. Üstelik saçlarım dökülmeye de devam ediyor. Sizce bırakıp tamamen dökülmesini mi sağlamalıyım yoksa aynen devam mı etmeliyim? Bu sadece bir fikir alışverişi tabii yoksa bir ekim merkezine de soracağım.

Şimdiden teşekkür ederim, iyi günler.     

emekli kel

• Hero Member
 basla bırak saçları bozar.ekimden once gün once bıraktırırlardı sonrada 10 gün 2 hafta kullandıttırırlardı.bazısıda ekimden hemen sonra sür istersen diyordu.1 haftadan sonra minoxidilde geri donusum oluyor sonuc bozuluyor.merkez izin verirse bırakma şu kadar zaaman once bırak sonra kullan dersede onu yap
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

explosen

• Hero Member
eğer ciddi ekim yaptırıcaksan kararın kesinse minox u derhal bırak kendi saçlarınla başbaşa kal   mınox dan gelen ne varsa dökülsün yalancı olanlar ki sonrasında ekim için daha  planlı bir ekim gerçekleşir bu süreçte xpecia gibi takviye kullanabilirsin
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

Heptwo

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
öncelikle saçlarının durumunu gösteren bir resim atsan ,bu şekilde ne yorum yapsak havada kalacak bence.

Facebook Twitter Instagram