Gönderen Konu: 2 senedir dökülmem var yaş 20  (Okunma sayısı 787 defa)

zehirmert

• Yeni üye
  • *
2 senedir dökülmem var yaş 20
« : 02 Ekim 2021, 16:51:46 »
merhaba saçlarım 2 senedir dökülüyor günde 50-100 bilmiyorum ama her daim tel oluyor elimle oynadıkça xpecia kullanıyorum 3-4 aydır saçlarımın çizgileri 2 senede 1 cm geriledi belki ama üstlerde ışık altında belli olan belirli yerlerde seyrelme var ne yapabilirim bu genetik dökülmeye bağlantılı mı veya başka birşeyle alakalı olabilir mi saçlarım bazen aşırı derecede kaşınıyor saç diplerim kızariyor ve kaşındıkça dökülüyor

zehirmert

• Yeni üye
  • *
Ynt: 2 senedir dökülmem var yaş 20
« Yanıtla #1 : 02 Ekim 2021, 17:07:54 »
diffuse thining olabilir mi diye düşünüyorum cildiyeye randevu aldım doktora gidince ne söylemem gerekiyor kan değerlerime mi baktıracağım sadece

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 02 Ekim 2021, 18:13:00 »
Defuse thinning olabilir. Kan değerlerine troidlerine ve vitaminlerine baktır. Bu yaşta yapabileceğin en iyi şey topikal olarak finasterid+minoksidil kullanmak. Bunun hakkında araştırmalırını iyi yap.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

zehirmert

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 02 Ekim 2021, 18:32:04 »
Defuse thinning olabilir. Kan değerlerine troidlerine ve vitaminlerine baktır. Bu yaşta yapabileceğin en iyi şey topikal olarak finasterid+minoksidil kullanmak. Bunun hakkında araştırmalırını iyi yap.
diffuse thining genetik dökülmeyle alakalı mı finas kullanmayı düşünmüyorum minoks kullanmayı kesinlikle düşünmüyorum kan değerlerimde değişiklikler olabilir beslenmem cok kötü

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 02 Ekim 2021, 19:15:13 »
diffuse thining genetik dökülmeyle alakalı mı finas kullanmayı düşünmüyorum minoks kullanmayı kesinlikle düşünmüyorum kan değerlerimde değişiklikler olabilir beslenmem cok kötü
Kan değerlerine ve vitaminlerine baktır. Eğer onlarda sorun yoksa dökülmen genetiktir. Amcalarında veya dayılarındaki saç durumu nasıl? Kuzenlerindeki durum nasıl? Açıkçası dökülmeyi durdurmanın yolu DHT'yi baskılamak. Bunun farklı farklı yolları var. İstersen sadece bölgesel olarak baskılarsın ya da hap alarak sistematik baskılarsın. Forumda bununla ilgili konular var. Onlara bakabilirsin.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

zehirmert

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 12 Ekim 2021, 01:41:22 »
bu tarz dökülme nedendir

Facebook Twitter Instagram