Gönderen Konu: Minoxil çok hızlı etki etmesi?  (Okunma sayısı 874 defa)

himan

• Yeni üye
  • *
Minoxil çok hızlı etki etmesi?
« : 10 Ekim 2021, 13:04:17 »
Merhaba,

Benim saçlar ön taraf ve şakaklarda dökülme yaşamıştım kan tahlili vs tahlliler yaptırdım doktor d vitamini ciddi düşük dedi ve erkek tipi kellik başlangıcı dedi. Minoxil ve d vitamini verdi. 7 ay kullandım saçlarım eskisinden daha iyi oldu ve gürleşti baya daha sonra Min kestim  kullanmadım aslında 1 yıl kadar kullanmam gerektiğini biliyordum fakat kullanmadım 3 ay sonra ise baya döküldü yine ön taraf tepeye doğru ilacı ani kestim diye mi yoksa eylül ayı mevsimsel dökülme nedeniyle mi oldu bilmiyorum.

Bunda sonra tekrar minox basladım d vitamini aldım. Saçlarım 1.5 aylık minox kullanımda gürleşti kafamdaki seyrek açık alanlar doldu. bu kadar minoxun hızlı etki ettiğnie şaşırdım 1.5 ayda toplarması şaşırtıcı çünkü en az 4 -6 ay yazıyor bilgilerde..

Fotoları da ekleyeceğim. Sizce bu normal mi ? Minox etkisi bakımından şanslı mıyım acaba :) Fin ve dut kullanmadım hiç kullanmak da istemiyorum yan etkilerinden dolayı.

Cardozoo

• Hero Member
Ynt: Minoxil çok hızlı etki etmesi?
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2021, 13:30:49 »
Minoxidili sakın bırakma devam et. İyi bir alıcısınız demekki. Sağlıklı beslen. Katı yağ ve beyaz ekmekten uzak dur.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

BlackPill©

• Full Member
  • I'm fighting over a wreck...
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2021, 16:28:37 »
Bıraktıktan sonra yine çıkardıysa şükür et. Ve ilacın vücudunda etki etmeyi bırakacağı zamana kadar kullan derim. Çekirge bi zıplar iki zıplar.
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride ( haftada 3mg olacak şekilde) , Xpecia haftada 1 kere , Ketoral Şampuan (haftada 1) , Dermaroller 0,75 haftada 1 ya da 2

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2021, 23:01:49 »
 3 ayda vericeğini verir.hani derler ya vucut antremanında koşularda falan antremanı bırakırsanız iş sıfırlanır ama sonra gene baslarsanız çok cabuk toplarsınız diye sendede ole olmuş
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

himan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 12 Ekim 2021, 07:28:57 »
Bıraktıktan sonra yine çıkardıysa şükür et. Ve ilacın vücudunda etki etmeyi bırakacağı zamana kadar kullan derim. Çekirge bi zıplar iki zıplar.

böyle bir şey var mı yani etki etmeyi bırakması gibi ? benim bildiğim bu ilacı 10 seneden fazla kullanan insanlar var

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 12 Ekim 2021, 11:48:32 »
böyle bir şey var mı yani etki etmeyi bırakması gibi ? benim bildiğim bu ilacı 10 seneden fazla kullanan insanlar var
Yaşınız kaç? Çoğu kişi bir kaç yıl sonra dökülmelerin olduğunu söylüyor. Bu yüzden minoxidil ile beraber finasterid kullanıyorlar. En iyi sonucu alıyorlar. Bana sorarsanız haftada 3 yada 4 kere 0.25 mg finasterid alınmasından yanayım. Tabi  21 yaşından sonra.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

himan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 12 Ekim 2021, 13:52:33 »
Yaşınız kaç? Çoğu kişi bir kaç yıl sonra dökülmelerin olduğunu söylüyor. Bu yüzden minoxidil ile beraber finasterid kullanıyorlar. En iyi sonucu alıyorlar. Bana sorarsanız haftada 3 yada 4 kere 0.25 mg finasterid alınmasından yanayım. Tabi  21 yaşından sonra.

Yaş 26. fin yada dut alımı öyle basite indirgenecek olay olmadıgını düşünüyorum min beni taş çatlaasa 35 e akdar idare etse yeter ondan sonra saç ekimi yaparım fin yada dutun yan etkilerini kabul edemem  yani yine gider en kötü saç ektirim 1 ay sonra minox etkisi bitse daha iyi fin dut kullanmam :D  büyük konusmak gibi olmasın da ç

BlackPill©

• Full Member
« Yanıtla #7 : 12 Ekim 2021, 14:28:31 »
10 sene sorunsuz kullanabilen şanslıdır kankam.  Ama ben kullananlara  baktığımda  nedense 2.5 sene 3 sene gibi etki gidiyor. Redditte bi eleman vardı 1.5 senede etkisini yitirmişti ilaç. Sonuna kadar kullan işte.
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride ( haftada 3mg olacak şekilde) , Xpecia haftada 1 kere , Ketoral Şampuan (haftada 1) , Dermaroller 0,75 haftada 1 ya da 2

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 12 Ekim 2021, 14:56:42 »
10 sene sorunsuz kullanabilen şanslıdır kankam.  Ama ben kullananlara  baktığımda  nedense 2.5 sene 3 sene gibi etki gidiyor. Redditte bi eleman vardı 1.5 senede etkisini yitirmişti ilaç. Sonuna kadar kullan işte.
İşte burada devreye fin giriyor
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

BlackPill©

• Full Member
« Yanıtla #9 : 12 Ekim 2021, 17:02:14 »
İşte burada devreye fin giriyor
Valla o eleman fin de kullaniyordu. Minoks +Fin  kaç  ortalama sene götürür ki? 5 yıl bile iyidir bence.
  • Yaşınız 20

Facebook Twitter Instagram