Gönderen Konu: Ev yapımı minoxidil / Minoksidil nereden alınmalı  (Okunma sayısı 1331 defa)

Cardozoo

• Hero Member
İnternette satılanların SKT’sının geçmiş olduğunu söylüyorlar. İnternette satılan Bioxinin Forte’nin Barkodlarını ilaç takip sistemine okuttum ve onayladı. Her birine de farklı sıra gösterdi. Son kullanma tarihleri ise aynıydı 10/2023. Minoxidil saçıma çok iyi geldi. Kullandığım bölgedeki dökülmeyi durdurdu. Ama büyük bir kafam olduğu için arka tarafta daha az kullandığımdan dolayı orada dökülmenin devam ettiğini gözlemledim. Hem sağlık hem de maliyet açısından kendim yapmak istiyorum. Eczanedeki fiyatları gereksiz pahalı buluyorum. Ev yapımı minoxidil hakkında bilgisi ve tecrübesi olanlar paylaşabilir mi? Tozu nasıl temin ediyorsunuz? Bu minoxidil tozu ne kadar saklanabiliyor? Berraklık vb. olarak satılan minoxidiller ile aynı mı? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Trevor

• Hero Member
Ynt: Ev yapımı minoxidil / Minoksidil nereden alınmalı
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2021, 00:24:34 »
Majistral ilaç hazırlayan eczane bulabilirsen sor mutlaka temin ederler yada ecza depolarından temin edebilecek eczanede bulabilirsin.Toz finasterid temin ediyorlar ama minoxili kendim hazırlamak istiyorum diyeni ilk defa görüyorum  :) bence buna hiç gerek yok dostum .Hazır minoxil spreyler kendi hazırlayacağından bence daha güvenli olur.

Cardozoo

• Hero Member
Ynt: Ev yapımı minoxidil / Minoksidil nereden alınmalı
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2021, 00:29:16 »
Majistral ilaç hazırlayan eczane bulabilirsen sor mutlaka temin ederler yada ecza depolarından temin edebilecek eczanede bulabilirsin.Toz finasterid temin ediyorlar ama minoxili kendim hazırlamak istiyorum diyeni ilk defa görüyorum  :) bence buna hiç gerek yok dostum .Hazır minoxil spreyler kendi hazırlayacağından bence daha güvenli olur.
Hocam günde 2 kere 1 ml yetmiyor. Sipariş ettiğim minoxtada kristalleşme farkettim. Eczanede de fiyatlar malum. En iyi seçenek ev yapımı gibi duruyor.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Facebook Twitter Instagram