Gönderen Konu: Nofap ve saç dökülmesi  (Okunma sayısı 1522 defa)

Furkanoz

• Yeni üye
  • *
Nofap ve saç dökülmesi
« : 11 Ekim 2021, 20:00:46 »
Merhaba değerli forum üyeleri. 19 yaşımdayım ve 2020 yılında hastalık sebebiyle aniden verdiğim kontrolsüz 20kg ile saçlarım dökülmeye başladı. Zamanla B12.,vitamin demir vs. Takviyeleri ile toparladım ama bu seferde de saçımda bitmeyen bir kepek sorunu çıktı. Bununla mücadele ederken az miktar dökülme vardı. Sorun şu ki geçen ay nofap yapmaya başladım ve son iki haftadır saçlarım ciddi derece dökülüyor. Sizce uzun süre mastürbasyon yapmaya alışmış olduğum için nofap mi saç söküyor yoksa başka sebepler olabilir mi? Sizce nofap boxmalı mıyım? Not: saç dökülme başlamadan önce covid geçirmiş olabilirim. Dolayısıyla bu da bir etken olabilir ama üç hafta geçmesine rağmen dökülme devam ediyor

Cardozoo

• Hero Member
Ynt: Nofap ve saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2021, 20:12:28 »
Hocam dayılarında ve amcalarındaki durum ne? Saç dökülmesi var mı onlarda?
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Furkanoz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2021, 20:14:37 »
Hocam dayılarında ve amcalarındaki durum ne? Saç dökülmesi var mı onlarda?

Hocam babamın çakallar açık ama nw 3 gibi. Dayılarım da aynı şekilde. Fakat muhtemelen saçlarım dht karşı zayıf çünkü doğuştan ince telliyim ve saç çizdim hiç düz olmadı hep ufak da olsa yanlar geride

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2021, 20:19:29 »
Hocam babamın çakallar açık ama nw 3 gibi. Dayılarım da aynı şekilde. Fakat muhtemelen saçlarım dht karşı zayıf çünkü doğuştan ince telliyim ve saç çizdim hiç düz olmadı hep ufak da olsa yanlar geride
Telin yapısıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. 15-16 yaşımda saçıma tarak geçmezdi neredeyse ama gel gör ki genler her şeyi alt üst ediyor. Saç çizginde gerileme oldu mu? Genel olarak hacimi azaldı mı?
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Furkanoz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2021, 20:21:37 »
Telin yapısıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. 15-16 yaşımda saçıma tarak geçmezdi neredeyse ama gel gör ki genler her şeyi alt üst ediyor. Saç çizginde gerileme oldu mu? Genel olarak hacimi azaldı mı?
Evet olmuştu fakat bu bahsettiğim gibi rahatsızlığından dolayı verdiğim kilolara oldu. Çizgi ise 1cm den az geriledi belli o kadar da değil. Asıl beni endişeelendiren nofapa başladığımdan beri çok hızlı dökülüyor.

BlackPill©

• Full Member
  • I'm fighting over a wreck...
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2021, 20:25:47 »
Mevsimsel falandır bro. No Fapin veya mast.'ın görünür bi etkisi yok. Ha şu var fazla mast isteği = fazla dht salgınanan dönem. Ama yine de doktora  falan git sen (devlete gittiğinde squid gamedeki adam gibi <hahaha squid game referance> genetik olm bu diyecektir o yüzden git özele)  fazla takma stres falan döker a.g.a varsa da ön ayak olur.
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride ( haftada 3mg olacak şekilde) , Xpecia haftada 1 kere , Ketoral Şampuan (haftada 1) , Dermaroller 0,75 haftada 1 ya da 2

Furkanoz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2021, 20:27:19 »
Mevsimsel falandır bro. No Fapin veya mast.'ın görünür bi etkisi yok. Ha şu var fazla mast isteği = fazla dht salgınanan dönem. Ama yine de doktora  falan git sen (devlete gittiğinde squid gamedeki adam gibi <hahaha squid game referance> genetik olm bu diyecektir o yüzden git özele)  fazla takma stres falan döker a.g.a varsa da ön ayak olur.
Acaba hiç mast yapmama ile hafta 1-2 dozunda olacak şekilde yapmanın saça ne gibi etkisi var? Yani hangisi daha zararlı?

BlackPill©

• Full Member
  • I'm fighting over a wreck...
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2021, 20:32:31 »
Acaba hiç mast yapmama ile hafta 1-2 dozunda olacak şekilde yapmanın saça ne gibi etkisi var? Yani hangisi daha zararlı?
Saça bi etkisi yok sanırsam aga. Dediğim gibi mastürbasyon bi sonuç.  Ha bana sorarsan less fap daha iyi (haftada 1-2) no fap abartı 200 300 küsür deviren adamlar bile diyor bunu.
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride ( haftada 3mg olacak şekilde) , Xpecia haftada 1 kere , Ketoral Şampuan (haftada 1) , Dermaroller 0,75 haftada 1 ya da 2

Furkanoz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 11 Ekim 2021, 21:01:18 »
Var mı acaba başka bilgisi olan? Mastürbasyon yapmamanın saça olumlu veya olumsuz etkilerini deneyimlemiş olan birileri?

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 11 Ekim 2021, 21:02:26 »
Var mı acaba başka bilgisi olan? Mastürbasyon yapmamanın saça olumlu veya olumsuz etkilerini deneyimlemiş olan birileri?
Yapma isteği duyuyorsan hormonlar yükselişte demekki. Arkadaşın da dediği gibi bir sonuç olduğunu düşünüyorum.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Furkanoz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2021, 21:04:08 »
Yapma isteği duyuyorsan hormonlar yükselişte demekki. Arkadaşın da dediği gibi bir sonuç olduğunu düşünüyorum.
Yapma isteğinden daha çok saçımın nofap yapmaya başladığım dönemde dökülmesi yüzünden. Belki de başka bir faktör de olabilir denk gelmiştir ama aklıma da gelmiyor bir şey

Furkanoz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Ekim 2021, 21:16:51 »
Yapma isteğinden daha çok saçımın nofap yapmaya başladığım dönemde dökülmesi yüzünden. Belki de başka bir faktör de olabilir denk gelmiştir ama aklıma da gelmiyor bir şey
Daha önce nofap yapıp olumlu/olumsuz sonuçlar alan oldu mu acaba?

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 11 Ekim 2021, 21:45:00 »
ben bu konuya bi ara baya kafa yordum masturbasyonun hicbir etkisi yok sac dokulmesine

abartili sayilarda yapmadigin surece faydasi bile olur rahatlama acisindan.haftada 1-2 defa yapabilirsin

• Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Furkanoz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 11 Ekim 2021, 21:46:27 »
ben bu konuya bi ara baya kafa yordum masturbasyonun hicbir etkisi yok sac dokulmesine

abartili sayilarda yapmadigin surece faydasi bile olur rahatlama acisindan.haftada 1-2 defa yapabilirsin
sen ne gibi bulgular elde ettin?

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 12 Ekim 2021, 01:53:45 »
sen ne gibi bulgular elde ettin?

bazilari fazla bosaldiginizda protein kaybi olacagindan sac kaybina neden olabilir diyor ama bunun olmasi icin gunde 5-6 kez yapman gerekiyor

bazilari ise bosalma sirasinda dht arttigindan sac dokulmesine sebebiyet veriyor veya genetik dokulme varsa hizlandiriyor diyor.bu da tamamen yanlis zaten sac koklerin dhtye duyarliysa yapacak bi sey yok nofapla bunu azaltamazsin
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Facebook Twitter Instagram