Gönderen Konu: AsumanHair 4350 Greft (3790 Saç / 560 Sakal) 15.10.2021 Yaş/25  (Okunma sayısı 29094 defa)

LOESS

• Hero Member
İki senedir forumun içindeyim, bu forumu keşfettiğim zaman araştırdığım unsur '' saç ekimi değildi. Alt kısımda olan, saç kalitesini yükseltme forumdaşların paylaştığı before/afterler. Hatta ilk defa bu forumda Finasterid kelimesini DHT kelimesini, saç hakkında bir çok bilmediğim kavramı ve esasında kısmen saçların belirli bir özveri ve bakımla belirli bir seviyeye gelebileceğini öğrendim. Saç ekimi konusunda kafamda belirli bir algı vardı çünkü etrafımda ki ekim yapılan insanların ilk halini gördüğüm zaman '' kafamdaki algı çim adamdan ötesi değildi, taki saç ekim sonuçlarını incelediğim zaman kafamdaki algıların tamamı kayboldu. Bu süreç içinde ekim öncesi 9 Ay Finansterid kullandım ve vitamin takviyelerine devam ettim çok güzel bir gelişme kaydettim. İnanın bu forumla tanışmak herkese nasip olmaz diye düşünüyorum eğer daha erken sürecin en başında karşılaşsaydım saç durumum çok farklı bir şekilde olacağından şüphem yoktu. Hintell başkana emeklerinden dolayı teşekkür ederim. İkinci aşamam saç ekim sonuçlarını incelemek oldu, 1 sene boyunca saç ekim sonuçlarında ne kadar konu varsa hepsini detaylı olarak inceledim her ekim yapan hakkında bazı doneler topladım, kendi çapımda araştırmalarda bulundum, baktığım zaman saç ekimi sonucunu kestirmek cidden zor olduğunu bir çok etken olduğunu hala %100 bir bilinirlik olmadığını gözlemledim bunun nedeni yelpazenin çok geniş olması bir çok unsurun devreye girmesi olduğunu gözlemledim. Baktığım zaman çok güçlü donörlerden her zaman iyi sonuç çıkmadığını veyahut zayıf donörlerden iyi sonuçlarında olduğunu gördüm. Baktığım vakit çok aşamalı ve zahmetli işler bütünü olarak karşımıza çıkıyor o yüzden sonucunun ne olursa olsun kestirmesi çok zor, köklerin alınması, toplanması, saklanması kanalların açılması yerleştirilmesi ekim öncesi ve sonrası medikal bakım bunlar bir bütün ve merdiven gibi hepsi birbiriyle bağlantılı sonuç birşeyin değil bir çok şeyin güzel olmasıyla alakalı. O yüzden kafayı emanet edebilecek iyi bir ekimci ve ekibi çok önem arz ediyor. Benim uzun araştırmalarım sonucunda tercihim Asuman Hanım oldu,  bana göre ön çizgi konusunda en başarılı isimlerin başında geliyor. İkinci olarak zayıf donörlerden harika sonuçlar elde edebiliyor, üçüncü olarak ekim sonuçlarına bakıcak olursam sonuçları ciddi anlamda oransal olarak üst seviyelerde, kendisi ve ekibi bu işi önemle yaptığını gittiğim zaman şahit oldum.  OPERASYON GÜNÜ                                                      Operasyon gününde, Asuman Hanım ile görüşme gerçekleştirdim, kendisi artık ön çizgi konusunda kendisini aşmış :) çok kısa bir sürede ön çizgiyi belirledi, güleryüzlü ve güven veren bir Hanfendi kendisine çok teşekkür ediyorum.  Operasyon 09.00 da başladı 20.00 sularında bitti ciddi anlamda meşakkatli bir serüven, belirli bir süre yüz üstü belirli bir süre sırt üstü yatarak 11-12 saat süren bir operasyon oldu. Operasyon sırasında, ekimi yapan ekibin ne kadar önemli olduğunu anladım, sadece yemek molası haricinde, molasız 11-12 saat nasıl kafamın başında ilmek, ilmek bu işi yapıyorlar cidden saygı duyulması gereken bir iş. Yemek molası verdikten sonra, Asuman Hanım kanal açmak için geldi 1 saat boyunca kanal açtı, açarken güzelce sohbet ettik hızlıca geçti işlem. (Kanal açma, 4350 tane saç kökünün gireceği şekilde delik açıldı mevcut saçda olduğu için önem arz eden bir aşama) işlem başında sonuna kadar, Asuman Hanım sürekli kontrole geliyor durumumu soruyor ve yapılması gereken durumlarda müdahale ediyor. Hayatımda hiç ameliyat masasına oturmadım, o yüzden ister istemez biraz benim için azcık hafif acılı geçti neyseki operasyon sonrası o acı kısmen geçiyor.  Asuman Hanım ve Ekibinin dediğine göre dokum biraz sert olduğu için kökler toplanırken biraz zor çıkmış ve saç tipi biraz ince, olumlu olarak ise kafa tipim küçük olduğu için avantajlı bir greft dağılımı oldu,önler sık arkaya doğru serpiştirildi, avatar vari hir görüntü diyebilirim. Greft ler yerleştirilirken kolay bir şekilde yerleştirilmiş bu da ekim için avantajlıymış. Ekim bittiği zaman baş dönmesi vb. Birşey yaşamadım, kafama pansuman yapıldı sargıyla donör bölge bandajlandı, kısmen zor ve güzel bir operasyon olduğunu söylediler için rahatladı. Sümeyye Hanım ekim önce ve sonrası çok yardımcı oldu kendisine teşekkür ediyorum ve ekimden sonrası uzun bir süreç olduğu in gidişat ve yapılması gerekenleri WhatsApp üzerinden söylüyor. Ekim sonrası otelin yolunu tuttum, ciddi anlamda iyi hir seçim yaptığım için ve bu forumu tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum. Tekrardan Asuman Hanım ve ekibine teşekkür ediyorum.                                  EKİM SONRASI                                                        Ekim sonrası, donör bölgesi ve sakal kısmı hafif ağrıdı, hergün fito krem sürülmesi gerektiği söylendi, evvelsi gün ise tekrar kliniğe gittim, Enes Bey yıkamasını yaptı ve bir sorun gözükmediğini ve yapmam gereken yıkamayı gösterdi, malum artık kelle bana emanet  :)  Ertesi gün uçakla memlekete döndüm.                                                                  KULLANACAĞIM İLAÇLAR  : Kliniğin verdiği belirli zaman kullanacağım CORASPİN, Prednol, Cipro ağrı olursa Dolarex.                     

LOESS

• Hero Member
Ekim sonrası ;

LOESS

• Hero Member
KULLANACAĞIM TAKVİYELER  ; konuyu açarken de söylediğim gibi ekim sonrası takviye çok önemli bir unsur, saç ekimi sonucu belirleyici kriterlerden biride takviye. O yüzden 3 günde bir Dutasteride kullanacağım ilaveten kullanacağım takviyelerin resimlerini paylaşacağım.

LOESS

• Hero Member
KULLANACAĞIM TAKVİYELER  ; konuyu açarken de söylediğim gibi ekim sonrası takviye çok önemli bir unsur, saç ekimi sonucu belirleyici kriterlerden biride takviye. O yüzden 3 günde bir Dutasteride kullanacağım ilaveten kullanacağım takviyelerin resimlerini paylaşacağım. Trichos Losyon,Xpecia, Dutasteride, Collegen, Solgar V 2000, GENTLE IRON, Solgar, Quenzim Q10. Sonuçları haftadan, haftaya Aydan, aya paylaşacağım, değerli yorumlarınızı esirgemeyin.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
AsumanHair 4350 Greft saç ekimin Hayırlı olsun umarım çok güzel bir Saç ekimi sonucu alırsın

öncelikle keyifle okudupum bu bilgilendirici yazı için teşekkür ederim en başından forum için ve saç ekimi araştırması yapan kişiler iççin harika bir konu olacağı kanattın dayım

saç ekimin çok güzel planlanmış ve başarılı temiz duruyor
ön çizgi planlamanı çok beğendim 
ön orta da hatrı sayılır saçın olmasına rağmen ok güzel bir sıklıkla saç ekimi yapmış asuman hanım
ekim öncesi saç ekimini iyi araştırmışın ve 9 ay fin kullanman çok faydalı olmuştur greft transfer esnasında ve yeni ekilen yerde daha hızlı beslenmesine daha dayanıklı olmasına büyük fayda sağlayacaktır

çok başarılı bir sonuç almanı dilerim
Global Moderator

LOESS

• Hero Member
AsumanHair 4350 Greft saç ekimin Hayırlı olsun umarım çok güzel bir Saç ekimi sonucu alırsın

öncelikle keyifle okudupum bu bilgilendirici yazı için teşekkür ederim en başından forum için ve saç ekimi araştırması yapan kişiler iççin harika bir konu olacağı kanattın dayım

saç ekimin çok güzel planlanmış ve başarılı temiz duruyor
ön çizgi planlamanı çok beğendim 
ön orta da hatrı sayılır saçın olmasına rağmen ok güzel bir sıklıkla saç ekimi yapmış asuman hanım
ekim öncesi saç ekimini iyi araştırmışın ve 9 ay fin kullanman çok faydalı olmuştur greft transfer esnasında ve yeni ekilen yerde daha hızlı beslenmesine daha dayanıklı olmasına büyük fayda sağlayacaktır

çok başarılı bir sonuç almanı dilerim
  Teşekkür ediyorum Hintell başkan emeklerin için teşekkür ediyorum, sürec bitene kadar paylaşım yapacağım bu forumdan bilgiler edindim, bu foruma da deneyimlerimizi paylaşmak boynumuzun borcu olduğunu düşünüyorum. Dediğim gibi çok geniş bir yelpaze bu ekim işi bir çok odak noktası mevcut o yüzden bir çok etki, etken mevcut çok araştırdım, şuan ise artık bekleme aşamasındayım  :)

Bal Porsuğu

• Hero Member
Hayırlı olsun saç ekiminiz ekiminizi çok beğendim kalitli ekilmiş maşallah çizgi kafa yapına göre çok tatlı tasarlanmış
bence çok iyi bir sonuç alacaksın diye düşünüyorum inşallah

LOESS

• Hero Member
Hayırlı olsun saç ekiminiz ekiminizi çok beğendim kalitli ekilmiş maşallah çizgi kafa yapına göre çok tatlı tasarlanmış
bence çok iyi bir sonuç alacaksın diye düşünüyorum inşallah
Teşekkür ediyorum o güzel yorumunuzdan ötürü,en güzel saçlar sizin olsun. ön çizgi ciddi anlamda çok önemli bir nevi görüntünü oluşturuyor, Asuman Hanım zenci vari, simetrik ön çizgilerini çok seviyorum o yüzden, Asuman Hanımı tercih etmemde önemli nedenlerden biriside buydu. İnşallah güzel bir sonuca ilerleriz.

Münir

• Sr. Member
hayırlı olsun kardeşim öncelikle ilk iletinde yazdıklarını zevkle okudum gerçekten bilgilendirici ve ekim araştırması yapan arkadaşlara örnek teşkil edecek açıklamalar girmişsin .ikinci olarak şunu söyleyebilirm bu saçı sıklaştırma anlamında tercih edilebilecek en iyi yeri seçtiğini düşünüyorum.genelde sıklaştırma ekimlerinin büyük çoğunluğu başarısız oluyor ama asuman hair bu işin üstesinden gelen nadir yerlerden biri.umarım güzel bir sonuç çıkar ortaya konunu takipteyim kardeşim.

Beyonder

• Sr. Member
  • oo bizim kel gelmiş.
Açıkçası ben de keyifle okudum güzel yazmışsın :-)
Hayırlı olsun 9 ay kullanmışsın ilacı bence boşa gitmesin kullanmaya devam et. Ameliyat yeni olduğu için Asuman hocaya ilacı en kısa hangi sürede devam edebilirsin sor bence. Xpecia ile böylece ameliyat sonucu epey yukarılara çıkacaktır diye düşünüyorum.
Şimdi kendine diziler, filmler ve kitaplar bul 3 ay onlarla ilgilen :-)
  • Yaşınız 26
Prozinc Plus
Xpecia gece 2 sefer (08.09.2021)
Finasterid (08.10.2021)

LOESS

• Hero Member
Açıkçası ben de keyifle okudum güzel yazmışsın :-)
Hayırlı olsun 9 ay kullanmışsın ilacı bence boşa gitmesin kullanmaya devam et. Ameliyat yeni olduğu için Asuman hocaya ilacı en kısa hangi sürede devam edebilirsin sor bence. Xpecia ile böylece ameliyat sonucu epey yukarılara çıkacaktır diye düşünüyorum.
Şimdi kendine diziler, filmler ve kitaplar bul 3 ay onlarla ilgilen :-)
Üstad çok teşekkür ediyorum güzel yorumun için, çok emin konuşmak istemiyorum ama uzun yıllar kullanmak istiyorum finansteridi çünkü tecrübe ettim bir ilaç bu kadar kafaya faydalı ise etki ediyorsa DHT vücut için önemli bir hormon olmasına rağmen tam bir saç düşmanı 9 aylık before afterim var inanamassın  :D Şöyle söyleyim üstad, şuana kadar tüm ilaçları araştırdım kullandım, AGA-E tablet,perfectil,priorin,xpecia finansterid + yanına ne koyuyorsan faydası oluyor. Dizi film birşeye odaklanmak lazım dediğin gibi yoksa çıktı mı çıkmadı mı aynaya bakayım dakika başı derken o saç çıkmaz :) kendi haline bırakmak fazla umursamamak lazım :)

LOESS

• Hero Member
hayırlı olsun kardeşim öncelikle ilk iletinde yazdıklarını zevkle okudum gerçekten bilgilendirici ve ekim araştırması yapan arkadaşlara örnek teşkil edecek açıklamalar girmişsin .ikinci olarak şunu söyleyebilirm bu saçı sıklaştırma anlamında tercih edilebilecek en iyi yeri seçtiğini düşünüyorum.genelde sıklaştırma ekimlerinin büyük çoğunluğu başarısız oluyor ama asuman hair bu işin üstesinden gelen nadir yerlerden biri.umarım güzel bir sonuç çıkar ortaya konunu takipteyim kardeşim.
Münir kardeşim çok teşekkür ediyorum o güzel yorumun için , çok doğru bir konuya değinmissin esasında mevcut saç varken araya ekmek 4000 greft civarı baktığın zaman dediğin gibi risk unsuru. yine dediğin gibi 1 sene boyunca hemen,hemen tüm ekim sonuçlarını araştırdım Asuman Hanım araya girdiği ekimlerde nerdeyse başarısız ekimi yok bu da Asuman Hanımı tercih etmemde büyük bir etken oldu. Bununda en büyük nedeni kanal açmak olduğunu düşünüyorum Munir kardeşim, diğer köklere zarar vermeden açması bence araya girilen ekimlere başarılı bir sonucun olmasının nedenlerinden biri.

Robert

• Hero Member
Asuman hanım sıklaştırma ekimin hayırlı uğurlu olsun kardeşim ..güzel planlama güzel ekim

LOESS

• Hero Member
Asuman hanım sıklaştırma ekimin hayırlı uğurlu olsun kardeşim ..güzel planlama güzel ekim
Teşekkür ediyorum kardeşim eksik olma vakit bekleme vakti :)

Saclıolmavakti

• Hero Member
Hocam hayırlı olsun çok beğendim. İnşallah güzel bir sonuç alırsınız. Fin ile öncesi sonrası resminizi de ekleyebilir misiniz zahmet olmaz ise? Bende 3 buçuk aydır fin deyim aldığınız sonuçları merak ediyorum.
  • Ekim Tarihi: 15.01.2022
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi Fin, Keçiboynuzu özü, Andız pekmezi, Nar suyu Evocapil Tablet

Facebook Twitter Instagram