Gönderen Konu: MİNOKSİDİL Mİ XPECİA MI (Alerji)  (Okunma sayısı 896 defa)

Berkay34

• Yeni üye
  • *
MİNOKSİDİL Mİ XPECİA MI (Alerji)
« : 24 Ekim 2021, 12:30:35 »
Arkadaşlar 13 gün oldu androvium%5 topikal sprey ve xpecia kullanıyorum.Amdrovium sadece akşam yatmadan önce 9 fıs şeklinde 3 er sağ sol şakaklara 3 er vertekse kullanıyorum.
Xpecia sabah 1 tane yutuyorum.
Bu ürünleri kullandığımdan beri özellikle göğsümün ortası kıl olan bölümünde aşırı kaşıntı var.Sivilcelerim arttı.Burnum kızarık kurdeşen dökmüş gibi oldu yüzüm.Bu sabah alnımda da kırmızı noktalar çıktı.Kaşınıyor.Krem sürdüm.Sizce neden kaynaklı ne yapmam gerekiyor.Lütfen yardımcı olur musunuz?

Execuvite

• Hero Member
Ynt: MİNOKSİDİL Mİ XPECİA MI (Alerji)
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2021, 12:36:49 »
Xpecia içindeki fazla biotin ediyor, kullanmayı kesiniz.

Berkay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2021, 13:23:13 »
Xpecia içindeki fazla biotin ediyor, kullanmayı kesiniz.

Xpecia yerine ne kullanabilirim önereceğiniz bişey var mı ? Minoksidil alerji yapmaz dimi vücutta.

Berkay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2021, 14:15:15 »
Durum çok vahim anlım burnum nokta nokta kızarıyor.Kaşınıyo napıcam.Minoksidil mi yoksa xpecia mı birini kesmeyi düşünüyorum ama hangisi?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2021, 14:38:07 »
Androvium u göğsüne burnuna sürmüyorsan ondan değildir. Biotin kaynaklı olabilir. Önce xpeciayı keserek dene. Geçmezse dermatologa görün.

Xpecia dan kaynaklandığına kanaat getiriyorsan, direkt saw palmetto veya bunu içeren vitamin takviyesi kullanabilirsin. Xpecianın esprisi de içerğindeki doğal dht baskılayıxı olan saw palmetto.

İçinde biotin olmayan saç için üretilen vitamin yok sanıyorum. O sebeple ayrı ayrı alabilirsin. Eksiklerin varsa tahlil yaptırıp buna uygun ürünler kullanacabilirsin.

Biotin öyle pek kolay eksikliği görülen bir şey olduğunu sanmıyorum. Yumurtadan kırmızı ete balığa, kuruyemişlerden ekmeğe kadar geniş çeşitlilikte besinlerde olur. Iskalamak biraz zor.

Berkay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2021, 15:43:04 »
Androvium u göğsüne burnuna sürmüyorsan ondan değildir. Biotin kaynaklı olabilir. Önce xpeciayı keserek dene. Geçmezse dermatologa görün.

Xpecia dan kaynaklandığına kanaat getiriyorsan, direkt saw palmetto veya bunu içeren vitamin takviyesi kullanabilirsin. Xpecianın esprisi de içerğindeki doğal dht baskılayıxı olan saw palmetto.

İçinde biotin olmayan saç için üretilen vitamin yok sanıyorum. O sebeple ayrı ayrı alabilirsin. Eksiklerin varsa tahlil yaptırıp buna uygun ürünler kullanacabilirsin.

Biotin öyle pek kolay eksikliği görülen bir şey olduğunu sanmıyorum. Yumurtadan kırmızı ete balığa, kuruyemişlerden ekmeğe kadar geniş çeşitlilikte besinlerde olur. Iskalamak biraz zor.

Çok teşekkür ederim.Xpeciayı yarın itibariyle kesip denicem.

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 24 Ekim 2021, 17:00:26 »
Çok teşekkür ederim.Xpeciayı yarın itibariyle kesip denicem.

Kurbanlık tosun gibi kaşınıyorsan eczaneden allarset 10 mg al rahatlarsın merak etme kaşıntı ilacı anında keser tabi durumun çok kötüyse

Berkay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2021, 19:06:29 »

Kurbanlık tosun gibi kaşınıyorsan eczaneden allarset 10 mg al rahatlarsın merak etme kaşıntı ilacı anında keser tabi durumun çok kötüyse

Yok o kadar kaşıntım ama kızarıklık ve küçük kırmızı noktalar kötü gözüküyor

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #8 : 25 Ekim 2021, 20:00:49 »
Xpecia bendede olmuştu

moby

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 25 Ekim 2021, 20:50:19 »
9 pafı doktorunuz mu önerdi yoksa kendiniz mi karar verdiniz ?

Berkay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 25 Ekim 2021, 23:51:48 »
9 pafı doktorunuz mu önerdi yoksa kendiniz mi karar verdiniz ?

Doktor sabah akşam 5 fıs dedi.Bende forumdan okudum araştırdım bayağı.sabah sıkmak zorlu olur diye akşam 9 fıs sıkayım dedim.Şakaklara 3 er sıkıyordum tepeye 3

Berkay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 27 Ekim 2021, 11:48:00 »
Sorunum çözüldü.Xpeciadan dolayı yüzümde,vücudumda sivilce ve alerji gibi kırmızı noktalar oluşmuştu.Xpecia yı üç gündür kullanmıyorum.Normale döndüm.Ama xpecia 14 günde saçımda etkisini göstermişti yani hem dökülme azalmıştı hem saç kalitesi artıyordu.Xpeciaya vücut alışır mı acaba?Sadece androvium spreyle devam ediyorum.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 27 Ekim 2021, 11:58:59 »
Sorunum çözüldü.Xpeciadan dolayı yüzümde,vücudumda sivilce ve alerji gibi kırmızı noktalar oluşmuştu.Xpecia yı üç gündür kullanmıyorum.Normale döndüm.Ama xpecia 14 günde saçımda etkisini göstermişti yani hem dökülme azalmıştı hem saç kalitesi artıyordu.Xpeciaya vücut alışır mı acaba?Sadece androvium spreyle devam ediyorum.

Dostum sanıyorum biotin buna sebep oluyor diye düşünüyorum. Yukarıda da demiştim, belki saw palmetto alabilirsin. Bildiğim kadarıyla xpecianın diğer vitaminlerden farkı saw palmetto miktarı. Sadece saw palmetto kullanmayı dene ç, belki işe yarar. Solgar ın falan vardı kalitelidir.

Berkay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 27 Ekim 2021, 17:31:14 »
Dostum sanıyorum biotin buna sebep oluyor diye düşünüyorum. Yukarıda da demiştim, belki saw palmetto alabilirsin. Bildiğim kadarıyla xpecianın diğer vitaminlerden farkı saw palmetto miktarı. Sadece saw palmetto kullanmayı dene ç, belki işe yarar. Solgar ın falan vardı kalitelidir.

Evet bencede biotinden kaynaklı oluyor.Saw palmetto araştırıp denicem.Teşekkür ederim lauri

Facebook Twitter Instagram