Gönderen Konu: Finasterid,dutasteridin sadece cinsel yan etkileri mi var?  (Okunma sayısı 665 defa)

Yardımsever

• Sr. Member
Ynt: Finasterid,dutasteridin sadece cinsel yan etkileri mi var?
« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2021, 20:06:02 »
Başka ne tür yan etkiler yapabilir,cinsel yan etkiler umrumda değil
Unutkanlık,kulak çınlaması,spor yapıyorsan antrenmanında performans düşüşü...  dht merkezi sinir sistemi için önemli aklında olsun

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2021, 21:29:40 »
Unutkanlık,kulak çınlaması,spor yapıyorsan antrenmanında performans düşüşü...  dht merkezi sinir sistemi için önemli aklında olsun
Unutkanlığı duydum da kalıcı mı acaba ve ne düzeyde yapıyor
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2021, 14:17:03 »
1 yıldır kesintisiz aralıksız bir kulak çınlaması yaşıyorum.

Özet geçeyim, geçen sene 4-5 ay civarı finas ilr başladım, sonra avodart dönüşümlü olarak bir süre sonra daSadece avodart kullanımına geçtim. Avodart dahil olduktan bir süre sonra çınlamayı farkettim. 3 ay falan komple bıraktım. Avodartı bırakalı 6-7 ay oldu. 4 ay önce ekim dolayısıyla finasa tekrar başladım. 2-3 günde 1 kullanıyorum. Avodart dönemine göre diğer yanetkiler daha katlanılabilir durumda ama çınlama geçmedi, değişmedi.

Son 1 aydır aksatsam da, çınlama için için ilaç kullanıyorun ama geçmedi. Kbb uzmanı bu ilaçların bu tip yanetkisi olabildiğini söylemişti. Ama saç ekimi dolayısıyla tamamen bırakamadım ilacı. Ama kalıcı olabileceğini veya birkaç senede anca geçeceğini düşünüyorum. Misal ereksiyonda zayıflama bile olsa tadalafil kullanırsın geçer, tedavi edici etkenler mevcut diye biliyorum. Ama kulak çınlaması sinirlerin tahrip olabildiği, bugün net tedavisi bilinmeyen bir durum.

O sebeple özellikle avodarttan uzak durun diyorum ama seni tenzih ederim forumda türeyen bazı arkadaşlar laftan anlamıyorlar. Tabi herkes istediğini yapar, ben hep uyarmak için yazıyorum bunları. Neyse, eyyorlamam bu kadar :)

takıntılı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 30 Ekim 2021, 01:56:09 »
Uzun süre kullanımda vücut ısısı düşüyor devamlı üşüyüp hastaoluyorsunuz bendeki en büyüksıkıntı veren yan etkisi bu ve depresyon geri kalan yan etkiler tırı vırı göz kuruluğu cibsel yan etki vs bu yan etkiler bırakınca geçiyormu geçiyor ama çok zor geçiyor uzun sürüyor öyle 1 hafta1ay  falan değil 1 seneden fazla tabi uzun kullanımdan bahsediyorum öyle 6 ay kullanmayla değil 6 ay 1 sene kullanan bıraktığında en fazla 1 haftada yan etkiler geçecektir  en temizi bu ilacı 6 ay kullanıp 6 ay ara vermek bu şekilde saçlarda korunur yan etkide az olur aralıksız 3 4 sene kullanmak  adamı bitiriyor

Facebook Twitter Instagram