Gönderen Konu: Yaş 24 Saçlarım çok ince ve kırılıp dökülüyor  (Okunma sayısı 977 defa)

Selim Yi?it

• Yeni üye
  • *
Herkese hayırlı geceler, 24 yaşındayım saçlarım çocukluğumdan beri çok ince ve yağlanıyor. Son 4 senedir de yavaş yavaş dökülen saçlarım son 2 senedir çok daha hızlı bir şekilde dökülmeye devam ediyor.
Saçlarımın en büyük sorunu çok fazla yağlanması ve güçsüz olması. Elimi her kafama attığımda saçım kırılıyor, kopuyor. Havluyla kurularken kopuyor, tararken kopuyor yani doğal dökülmenin haricinde de sürekli saç kaybı yaşıyorum.

Saçımın güçlenmesi için ve en azından saçıma zarar vermeyecek olan şampuan öneriniz, vitamin öneriniz var mıdır? ne yapabilirim yardımcı olur musunuz. Teşekkür ederim

Cardozoo

• Hero Member
Ynt: Yaş 24 Saçlarım çok ince ve kırılıp dökülüyor
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2021, 00:14:50 »
Saçlarının yağlanmasının sebebi DHT.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2021, 00:21:16 »
Arkadaşım anlattığın şeyler androjen duyarlı saçların genetik olarak dökülmesi.

Maalesef şampuan ya da vitaminle önüne geçemezsin bu durumda.

Bir cilt doktoruna git vitamin minarel kan tahlillerine baktır saçına baksın genetik değildir inşallah.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2021, 00:31:45 »
Arkadaşım anlattığın şeyler androjen duyarlı saçların genetik olarak dökülmesi.

Maalesef şampuan ya da vitaminle önüne geçemezsin bu durumda.

Bir cilt doktoruna git vitamin minarel kan tahlillerine baktır saçına baksın genetik değildir inşallah.
Hocam valla saçım çok yağlanıyor ya da çabuk yağlanıyor diyen kim varsa saçı dökülüyor. Arkadaşla konuşurken laf arasında geçti saçlarının çok yağlandığını söyledi. Nedenini söyledim benim saçım dökülmez dedi ama saçlarına dikkatli baktığımda genel bir seyreklik fark ettim. Saç dibi rahatlıkla görülebiliyordu. Sanırım yakın bir dönemde acı gerçekle yüzleşecek :/
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2021, 14:20:09 »
Hocam valla saçım çok yağlanıyor ya da çabuk yağlanıyor diyen kim varsa saçı dökülüyor. Arkadaşla konuşurken laf arasında geçti saçlarının çok yağlandığını söyledi. Nedenini söyledim benim saçım dökülmez dedi ama saçlarına dikkatli baktığımda genel bir seyreklik fark ettim. Saç dibi rahatlıkla görülebiliyordu. Sanırım yakın bir dönemde acı gerçekle yüzleşecek :/

çabuk yağlanmaktan kasıt ne burada

benim üç günde yağlanıyor mesela
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2021, 14:26:00 »
benim dökülmenin başlancıgında vertex bölgesinde saç başlama noktasında arada bir iğne batması gibi acılar oluyordu.
Hergün yağlanma vardı.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2021, 17:01:03 »

aslında dht den dolayı tüm vücut yağlanıyor kelleşen bizlerde. kel kalana kadar çoğu insan farketmiyor bence  sonunda da acı gerçekle yüzleşiyoruz dediğin gibi
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 29 Ekim 2021, 18:29:43 »
çabuk yağlanmaktan kasıt ne burada

benim üç günde yağlanıyor mesela

Mesela yıkadıktan 2 gün sonra çok yağlanması. Işık altında parıldaması hatta. Saçım siyah olduğu için belli oluyor bende.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 29 Ekim 2021, 18:51:10 »

Mesela yıkadıktan 2 gün sonra çok yağlanması. Işık altında parıldaması hatta. Saçım siyah olduğu için belli oluyor bende.
Bildiğim kadarıyla seyrek saç daha çok yağlanıyor

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 29 Ekim 2021, 18:58:48 »
Bildiğim kadarıyla seyrek saç daha çok yağlanıyor
Seyreklikle alakası yok. DHT neden oluyor. Bazı insanların saçları testosterona dahi duyarlı oluyor.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Facebook Twitter Instagram