Gönderen Konu: Yerimde olsanız kendinize nasıl bir hayat kurardınız?  (Okunma sayısı 786 defa)

DavyJones

• Hero Member
6.5 bin tl maaş alıyorum yeni mezunum 25 yaşımdayım. Aile evinde yaşıyorum ama katlanılacak insanlar değiller. İstanbul’da ev kiraları da uçtu. Araba şart ama devlet babamız eşek yüküyle ötv aldığı için onu almam için 6 7 ay aile evinde kalmam lazım ama o da kesin değil hop döviz artışı yada ötv bindirimi bi anda hayal olabilir. Napardınız siz olsanız? Bir de çok harcama yapıyorum elim yeni para gördüğü için, fakir büyüdüm çoğu şey içimde ukte kaldığından düşünmeden harcıyorum işe girdiğimden beri.

Cardozoo

• Hero Member
Ynt: Yerimde olsanız kendinize nasıl bir hayat kurardınız?
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2021, 10:40:37 »
170 binden aşağı araba alma. Km'si ise 80-90K'dan fazla olmasın. Bu maaş ile araba almak mantıklı değil. 1 yılda enn fazla 70K biriktirirsin. Aile evinde yaşamak senin için en mantıklısı. Ne kadar çekilmeyecek olsalarda yeni eve çıktığında masrafların inanılmaz artacak. Ev mutfağına da yardımda bulun 300-400 sana karşı tavırları azalır belki. Senin yerinde olsaydım 7-8 ay para biriktirip R25 alırdım. Malum araba fiyatları uçuk en mantıklısı motor gibi duruyor ulaşım için. Bu arada senin yaşında olup saçım iyi değilse finasa başlayıp yan etki yoksa 1 yıl sonra Asuman hairde saç ektirirdim. Saçının durumu iyi gibi NW1'e çekecek kadar temple peak ve şakak ekimi yapabilirsin. 5 ay boyunca haftada 3 kere 1 mg finasterid kullan sonra 1 ay bırak ardından tekrar 5 ay kullan 1 ay bırak. Böyle devam et. Kulaklarında da kepçelik var sanki. Kulak estetiği de olabilirsin iyi bir yerde. Giyim tarzını da iyileştir. En bilindik felsefe ve düşünce kitaplarını da oku bir zahmet. Yükselebilecek bir işteysen işine odaklan. Gelirin arttıkça hayat kaliten her anlamda artacak bunu unutma. Diyeceklerim bu kadar.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

DavyJones

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2021, 10:53:03 »
170 binden aşağı araba alma. Km'si ise 80-90K'dan fazla olmasın. Bu maaş ile araba almak mantıklı değil. 1 yılda enn fazla 70K biriktirirsin. Aile evinde yaşamak senin için en mantıklısı. Ne kadar çekilmeyecek olsalarda yeni eve çıktığında masrafların inanılmaz artacak. Ev mutfağına da yardımda bulun 300-400 sana karşı tavırları azalır belki. Senin yerinde olsaydım 7-8 ay para biriktirip R25 alırdım. Malum araba fiyatları uçuk en mantıklısı motor gibi duruyor ulaşım için. Bu arada senin yaşında olup saçım iyi değilse finasa başlayıp yan etki yoksa 1 yıl sonra Asuman hairde saç ektirirdim. Saçının durumu iyi gibi NW1'e çekecek kadar temple peak ve şakak ekimi yapabilirsin. 5 ay boyunca haftada 3 kere 1 mg finasterid kullan sonra 1 ay bırak ardından tekrar 5 ay kullan 1 ay bırak. Böyle devam et. Kulaklarında da kepçelik var sanki. Kulak estetiği de olabilirsin iyi bir yerde. Giyim tarzını da iyileştir. En bilindik felsefe ve düşünce kitaplarını da oku bir zahmet. Yükselebilecek bir işteysen işine odaklan. Gelirin arttıkça hayat kaliten her anlamda artacak bunu unutma. Diyeceklerim bu kadar.
Motor hiç sevmem. 130 bine jetta alınmaz mı

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2021, 11:05:35 »
Motor hiç sevmem. 130 bine jetta alınmaz mı

yaşın kucuk ne ısın var jetta gıbı aile arabasıyla.

150-160 a cıkar o rakamı  tam sana uygun pejo rcz , scirocco  gıbı arabalara bak.  bıraz spor olsun alacagın araba

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2021, 12:38:29 »
Alabilirsen güzel bir Forza 250 al keyfine bak
İlla araba olması gerekmek

Satın aldığınız ürünleri başkasının beğenmesini Değerli olmasını umursamayın
Amacınızı karşılaması önemli

Araba ya da motor

İkisi de beni gideceğim yere götürür benim için önemli olan gideceğim yere gitmek be bu eylemi gerçekleştirirken en uygun en ucuz şekilde yapmak
Amacım gitmek kısaca :)

Bunların dışında ülkemizde araba almak artık bende dolandırıldım hissi yaratıyor
Arabayı alırken diğer dünya vatandaşlarına göre çok daha ağır bedel ödemek zorunda kalmaktam hoşlanmıyorum 3 katı kadar

Yakıt artışları
Vergileri
Muayne ücretleri
Sigorta bedelleri

Arabanın masrafları artık benim kişisel masraflarımı geçmeye başladı

Neden daha konforlu bir hayat yaşamak varken imkanlarıma göre
Bu tarz bedelleri bir arabaya ödemek zorundayım diye düşünüyorum

Ve artık yaklaşık 6 senedir arabamı değiştirmeme kararı aldım
Kısaca artık araba almayacağım.

Bunun içinde daha uygun ve amacımı gerçekleştireceğim araşlara yönelmekteyim
Bunların başında scooter geliyor.

6 bin tl lik elektirikli scooterler la bile zaten istanbul içi gideceğim yerlere çok rahat ulaşabilirim.

Benim için önemli olan paramın olması ve bu parayı doğru yatırım araçların ile değerlendirmek
Kapının önüne bıraktığım bir metal parçası bana zarar veriyor hayat kalitemden ödün vermek zorunda kalıyorum masraflarından

O yüz den ülkemiz şartlarına göre mantıklı düşünüp araba almayarak
Birilerinin nasıl olsa alıyorlar diyip sürekli bize geçirmesinin de önüne geçmiş oluruz

Mantıklı düşünüp mutlu olmak imkanlara göre kaliteli yaşamak gerekir bizi üzecek yoracak zorlayacak araçlara para bağlamanın anlamı yok.

« Son Düzenleme: 01 Kasım 2021, 12:51:34 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2021, 13:35:09 »
Kocaeli hukuku bitirir bitirmez 6.5 a işe başlamak iyiymiş,biz tıpta boşuna bir yerlerimizi yırtıyoruz :(
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2021, 14:45:41 »
 parayı kazanmak değil tutmak marifet birikim yap altın al en fazla olduğu yerde sayar geri gitmez.komplekslrini yencek hobiler bul kendine maç sar balık tut spor yap falan
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

DavyJones

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 01 Kasım 2021, 14:50:04 »
parayı kazanmak değil tutmak marifet birikim yap altın al en fazla olduğu yerde sayar geri gitmez.komplekslrini yencek hobiler bul kendine maç sar balık tut spor yap falan
Kazandığım para eskortlara gidiyor

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2021, 15:00:28 »
Niye gidiyo bunu bi düşün
Nefsine hakim olmayı dene tek ihtiyacının cinsellik olmadığını fark et ve artık kendini aşağılayıp durma

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2021, 15:18:28 »

Sjsjjsjsjsnsjj troll değilse bende birşey bilmiyorum.

Araba konusuna gelirsek spor araç alma bu devirde öyle arabaya paramı yetiştirilir.Düşük hacimli turbo motorlara bak.Maksimum 1.5 olsun.Mümkünse ikinci elden uzak dur.Git sıfır al kafan rahat etsin.Senelercede arkana bakma.Millet üç kağıtçı olmuş.Boş paket dahi olsa git sıfır al.Yeminle uğraşılmaz.Honda city 2021 bak mesela güzel araçtır.Ve çok para biriktirmenede gerek yok.Taşıt kredisiyle halledebilirsin işin sağlamsa.Altı küsür maaşının en az 2500 TL'si gider bunuda unutma.Kalanıyla geçinebilirmiyim onu düşün.Tipi felanda çok takma yaşın genç maaşın düşük değil.30'una geldiğinde hayatı yaşama şansın var.Estetikle düzeltilemiycek şey yok.Karı kız işinide ertele belli süre.Yoksa doktorluk olucaksın.Gerçi ben troll olduğunda iddalıyım donanımhaberden de biliyorum seni.Ama genede boş geçmedim.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 01 Kasım 2021, 15:26:57 »
 terapi yapıcan kendine ufak bir arsa al ev yap bahceli olsun orda çiçek sebze ağaç yetiştir.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

DavyJones

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 01 Kasım 2021, 15:46:41 »
terapi yapıcan kendine ufak bir arsa al ev yap bahceli olsun orda çiçek sebze ağaç yetiştir.
O kadar kolaydı imar izni ıvır zıvırı almak

DavyJones

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 01 Kasım 2021, 15:47:48 »
Niye gidiyo bunu bi düşün
Nefsine hakim olmayı dene tek ihtiyacının cinsellik olmadığını fark et ve artık kendini aşağılayıp durma
Çünkü hiçbir kız beni kabul etmiyor

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 01 Kasım 2021, 16:00:50 »
Davy merak ettim konularina bi baktim tam freudluk adamsin he.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

DavyJones

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 01 Kasım 2021, 16:02:59 »
Davy merak ettim konularina bi baktim tam freudluk adamsin he.
Kızlar bana yıllarca psikolojik şiddet uyguladı artık en kral psikiyatr beni düzeltemez.

Facebook Twitter Instagram