Gönderen Konu: Saç ekimi içim Maneul saç alımı mikro motor saç alımı aradında ki fark  (Okunma sayısı 1296 defa)

murattarum

• Hero Member
Mesela motor ekim yapan  hocanin birinden mesaj aldim ve artik manuel ekim yapan kalmadi ve bana matkap ornegini verdi yani matkapla duvari delincemi daha iyi delinir yoksa elle tek tek ugrasarakmi dedi.yani manul ekimin ticari kaygilardan oturu degil zarari oldugu icin yavas yavas ortadan kalktigini soyledi.siz ne dusunuyorsunuz.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Maneul ekim vs motor
« Yanıtla #1 : 04 Kasım 2021, 22:20:13 »
Mesela motor ekim yapan  hocanin birinden mesaj aldim ve artik manuel ekim yapan kalmadi ve bana matkap ornegini verdi yani matkapla duvari delincemi daha iyi delinir yoksa elle tek tek ugrasarakmi dedi.yani manul ekimin ticari kaygilardan oturu degil zarari oldugu icin yavas yavas ortadan kalktigini soyledi.siz ne dusunuyorsunuz.

Kimse yoğurdum eksi demez…
Delici alet matkap degil, insan kafasıda duvar değil.. yersiz saçma bir örneklendirme olmuş.

Manuel alım zor iştir herkes beceremez , dogru yapılırsa başarılıdır ama gel gelelim 1 seansta 1500-2000 greft üzeri çok zorlar.. hata yapmaya çok müsaittir. Usta ellerde harika işler çıkartır.

Micro motor daha pratiktir . Daha hızlı alım yapılabilinir ve ciddi bir ustalık gerektirmez . Dezavantajları vardır tabiki .. 3-5 kere micrpmotor tutan alımcıyım diyip ekim sektöründe maalesef kolayca çalışabiliyor. Manuel alım yapmayı bilmeyenin eli 3-5 dakikada belli olur ama micromotorda maalesef çalışabilir. Çok yüksek devirde döndüğü için hem dokuya zarar verme riski artar hemde ısınan punch ucu dinlendirilmeden çalışılır ise kole Zarar verir. Seri bir iş çıkartıldığından alımcı ara ara bekleyip dokuyu göLemlemeksiZin çalışabilmesinden kaynaklı alımlar zaman zaman homojenitesini kaybeder.
Manuel’de alımcı zaten bekleye bekleye tek tek çalıştığı için alım haritasını çok daha rahat gözlemleyebilir.

Uzun lafın kısası şarjlı vidalama gibi düşün. Dogru kullanılırsa vidaya zarar vermeden çok hızlı iş çıkartabilir. Ama vidanın ağızını bozma riski yüksektir. Fazla sıkar , yalama yapar vs. Eline şarjlıyı alan ustayım diye gezer işleri mahfeder…
Ama tornavida ile vidalama yapan usta ise  vidaya zarar verme riski çok daha az olur. Ama torbabidayıda kullanacak USTA lazım.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Kasım 2021, 22:25:21 »
 fuenin avantajlarının biri arkada daha elverişli koklerin alınmasıdır .bu manuelle tek tek secilebilir.motorda usta ellerde sorun yok ama manuel ondedir.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2021, 22:58:46 »
Hayir demiyorku motorla dalip bir gunde ekip hizlica parayi kirmak varken niye manuelle ugrasalim .yani basarisizlikigndan dolayi manuel ekim kalmadi artik diyor.yani bir nevi yalan soyluyor .
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2021, 08:48:12 »
Hayir demiyorku motorla dalip bir gunde ekip hizlica parayi kirmak varken niye manuelle ugrasalim .yani basarisizlikigndan dolayi manuel ekim kalmadi artik diyor.yani bir nevi yalan soyluyor .

Neden boyle bişy söylesin sana.. bunu söyleyen bir yere gidip ekim yaptırırmısın? Senin belirttiğin şekilde bir cevap duysan “tamam güzel ifade ettiniz kendinizi ben siZde ekim yaptıracağım “ mı diyeceksin.

Kaldı ki yalanda söylememiş manuel alım yapabilecek kadar nitelikli eleman kalmadı riskli zor ve yavaş bir teknik artık merkezlerin %98 i micromotor kullanıyor.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2021, 09:26:24 »
 motor kolaya geliyor usta ellerde sorun değilde donoru mahvedebiliyorda.üşenmeyip manuel alsalar keşke.gene usta olmayan ellerde motorun zararı manuelden fazladır.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2021, 17:09:09 »
Dostun bana senin gibi dese anlarim manuel ekim ayri bir siklet usta olmak gerekir zahmetli is diye .ancak mikro motoru maneul ekimden daha iyi saha saglikli demeye getiriyor unlu bir ekimci bile sayilir kendisi.yani manupile ediyor.
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 05 Kasım 2021, 17:45:37 »
 motor ekimciye kazandırır hastaya değil.

Tokyo

• Sr. Member
Kimse yoğurdum eksi demez…
Delici alet matkap degil, insan kafasıda duvar değil.. yersiz saçma bir örneklendirme olmuş.

Manuel alım zor iştir herkes beceremez , dogru yapılırsa başarılıdır ama gel gelelim 1 seansta 1500-2000 greft üzeri çok zorlar.. hata yapmaya çok müsaittir. Usta ellerde harika işler çıkartır.

Micro motor daha pratiktir . Daha hızlı alım yapılabilinir ve ciddi bir ustalık gerektirmez . Dezavantajları vardır tabiki .. 3-5 kere micrpmotor tutan alımcıyım diyip ekim sektöründe maalesef kolayca çalışabiliyor. Manuel alım yapmayı bilmeyenin eli 3-5 dakikada belli olur ama micromotorda maalesef çalışabilir. Çok yüksek devirde döndüğü için hem dokuya zarar verme riski artar hemde ısınan punch ucu dinlendirilmeden çalışılır ise kole Zarar verir. Seri bir iş çıkartıldığından alımcı ara ara bekleyip dokuyu göLemlemeksiZin çalışabilmesinden kaynaklı alımlar zaman zaman homojenitesini kaybeder.
Manuel’de alımcı zaten bekleye bekleye tek tek çalıştığı için alım haritasını çok daha rahat gözlemleyebilir.

Uzun lafın kısası şarjlı vidalama gibi düşün. Dogru kullanılırsa vidaya zarar vermeden çok hızlı iş çıkartabilir. Ama vidanın ağızını bozma riski yüksektir. Fazla sıkar , yalama yapar vs. Eline şarjlıyı alan ustayım diye gezer işleri mahfeder…
Ama tornavida ile vidalama yapan usta ise  vidaya zarar verme riski çok daha az olur. Ama torbabidayıda kullanacak USTA lazım.

Abi konuyla hiçbir alakam yok ama matkaba saçma diyip şarjlı vidalama ile konuyu kapatmak 😄😂 Efsanesin

Tokyo

• Sr. Member
Abi konuyla hiçbir alakam yok ama matkaba saçma diyip şarjlı vidalama ile konuyu kapatmak 😄😂 Efsanesin
Bide bu arada artık şarjlılar da tork ayarlı 😂

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Matkap örneği pek uymamış , haklı olduğu konu manuel alan usta az kaldı ve çok pahalı çalışıyorlar .

Paranız varsa manuel tercih ederim  usta ellerde fire olma riski daha azdır. Ama forumda sıkça gördüğüm motorla 3000- manuel 5000 alınır şehir efsanesine katılmıyorum .

İşi bilen usta bir alımcı manuel motor farketmez   gösterilen aynı alandan aynı grefti hem manuel hem motorla alabilir.

Manuelin dezavantajı usta ve alışmış ellerin yapması lazım ki zaten artık geriye kalanlar usta ...

Bir ara Hakan doğanay girdi manuel işine olmadı vazgecti. Herkes usta olduğu alım tekniğinde ilerlemeli.
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Edgar X

• Hero Member
mikromotor manuel ile kıyaslanmaz bile ama motor gibi alım için seri bir alet varken kolay kolay çoğu ekim merkezinin tıpası yemez manuel alıma.
sırf donör bölge rezerv kullanımı bile manuelde en az iki misline çıkıyor mikromotora göre.

murattarum

• Hero Member
Su donore maneul ekim yaptiricam bayagi yedek rezervim kalir ozaman
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

volkantr

• Yeni üye
  • *
Beni mazur görün ekim konusunda uzman değilim sadece mantık yürüterek söylüyorum, grefler ne kadar hızlı alınır ve ekim alanına monte edilirse daha sağlıklı olmazmı? sonuçta kökler açıkta kaldıkça daha çok fire verecek işlemin hızlı olması köklerde ki fire sayısını düşürecek. Tabi bu benim görüşüm.
  • Ekim Tarihi: 07.09.2021
  • Yaşınız 36

Trevor

• Hero Member
Beni mazur görün ekim konusunda uzman değilim sadece mantık yürüterek söylüyorum, grefler ne kadar hızlı alınır ve ekim alanına monte edilirse daha sağlıklı olmazmı? sonuçta kökler açıkta kaldıkça daha çok fire verecek işlemin hızlı olması köklerde ki fire sayısını düşürecek. Tabi bu benim görüşüm.

söylediğin doğru bu yüzden manuel ekim yapan yerler greftlerin tümünü alıp ekmek yerine parça parça alıp ekiyorlar ,örnek vermek gerekirse önce bin alıp ektikten sonra bir bin daha alıp ekiyorlar ,çoğu manuel alım yapan yer bu şekilde çalışıyor.

Facebook Twitter Instagram