Gönderen Konu: Yaklaşık 1.5 senedir saçlarım hiç durmadan dökülüyor  (Okunma sayısı 835 defa)

proscarkullanıyorum

• Full Member
Arkadaşlar aşağı yukarı 1-1.5 senedir saçlarım hiç durmaksızın dökülüyor bundan tam 1 sene önce covid-19 geçirdim ondan öncesinde hiç saçlarım dökülmedi virüs geçirdikten 4-5 ay sonra aşırı şiddetli bir dökülme başladı (Günlük 200-300 tel) sonra internette baya bi araştırdım virüs geçiren çoğu kişide bu sorun mevcutmuş 6 ay sonra duruyormuş bu dökülme ve dökülen saçlar tekrar çıkıyormuş. Ama ne hikmetse benim dökülmem bir türlü durmadı kaç kere doktora gittim özel hastaneye bile gittim mezoterapiler serumlar şampuanlar vs vs… sadece dökülmeyi azaltabildim şu an günlük 80-100 tel falan dökülüyor. Sizce bu dökülme durur mu? Dökülen saçlarımın tamamı geri çıkar mı? Ve neden hala dökülüyor anlayabilmiş değilim yani dökülmenin sebebi ne olabilir her sabah ben kafamdan avuç avuç saç toplamaktan yoruldum. Birde en son çare finasterid ilacına başladım belki genetik dökülmedir diye. Benzer durumda olan var mı? Bu tarz bir sorun yaşayıp çümünü bulan var mı merak ediyorum.

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
Ynt: Yaklaşık 1.5 senedir saçlarım hiç durmadan dökülüyor
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2021, 13:32:56 »
bende agustostasya covid gecirdim 15 gundur asiri yogunc dokulme yasiyorum.

kac ayda azaldi ?

ayrica aga varsa onu tetiklemiş olabilir

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #2 : 17 Kasım 2021, 14:07:57 »
bende agustostasya covid gecirdim 15 gundur asiri yogunc dokulme yasiyorum.

kac ayda azaldi ?

ayrica aga varsa onu tetiklemiş olabilir

Öncelikle geçmiş olsun dostum bi 6 ay kadar sürüyor o dökülme daha sonrasında müdehale etmezsen vücut direncine bağlı olarak kademe kademe azalır benim tavsiyem erkenden doktora git o seni yönlendirsin. Ve ayrıca dediğin gibi aga yı tetiklemiş olabilir o yüzden ilaca başladım

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2021, 14:43:57 »

Öncelikle geçmiş olsun dostum bi 6 ay kadar sürüyor o dökülme daha sonrasında müdehale etmezsen vücut direncine bağlı olarak kademe kademe azalır benim tavsiyem erkenden doktora git o seni yönlendirsin. Ve ayrıca dediğin gibi aga yı tetiklemiş olabilir o yüzden ilaca başladım

gittim, tedavi goruyorum.

10 gun icin zaten baya baya azaldi

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2021, 21:05:04 »
Covit sonrası dökülme oluyor duydum bende geçirdim dokulmede yaşıyorum sorum şu covit olanlara ayrı bir saç tedavisimi var zaten saçla mücadele eden insanlariz şuanda da devam ediyorum doktorlar saçla ilgili çokta  başarılı değiller çünkü

Facebook Twitter Instagram