Gönderen Konu: Saç ekimi ve yaş arasındaki baglanti  (Okunma sayısı 349 defa)

Xliarm

• Yeni üye
  • *
Saç ekimi ve yaş arasındaki baglanti
« : 21 Aralık 2021, 15:02:09 »
Forumda incelediğim cogu 20-30 yaş arası saç ekimi yaptıran insan çok hızlı sonuç alıyor ve genelde ekimleri basarili oluyor. Bunun sebebi henüz saç köklerinin tam olarak ölmemiş olmasından kaynaklı olabilir mi ?

Başarılı derken 4-5 yıl sonraki hallerini de görmek gerek tabi ki çünkü genelde o yaş aralığı saç dökülmesi devam eden insanlar bu nedenle pek önerilmiyor zaten ama özellikle 1 yılda sonuçları çok hızli gelişiyor.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Saç ekimi ve yaş arasındaki baglanti
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2021, 15:07:35 »
 sonraki ekimler geniş alanlar ileriki yaslar daha geç sonuc verir.metobolizmanın yavaslaması olabilir diye geldi şimdi aklıma
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xliarm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2021, 15:16:06 »
Yaşa bağlı vücudun kendini yenileme hızı ile alakalı bir durum diye yorumladım kendimce. Az önce 4-5 ay gibi kısa bir sürede çok muazzam bir sonuç almış bir arkadaş gördüm forumda. Ama tabi ki genetik dokulmenin en hızlı olduğu dönemlerde dokulmemin devam edebileceği olasılığını katıp da ekim düşünmek büyük bir risk.
20-30 yaş arası hızlı sonuç alıyor
40-50 yaş arası açık alana bağlı süreç biraz daha yavaş ilerliyor
30-40 yaş arası da en ideal grup gibi duruyor.

Tabi ki birçok parametreye bağlı bu durum. Şartlar ve koşullar incelenmeli daha detaylı bir analiz icin

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2021, 17:41:32 »
 geç çıksın erken çıksın çıksında genc yaslarda ektirilirsede varolan dokulme kontrol altına alınıp ektirilmeli
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

BlackPill©

• Full Member
  • I'm fighting over a wreck...
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2021, 15:56:51 »
Forumda incelediğim cogu 20-30 yaş arası saç ekimi yaptıran insan çok hızlı sonuç alıyor ve genelde ekimleri basarili oluyor. Bunun sebebi henüz saç köklerinin tam olarak ölmemiş olmasından kaynaklı olabilir mi ?

Başarılı derken 4-5 yıl sonraki hallerini de görmek gerek tabi ki çünkü genelde o yaş aralığı saç dökülmesi devam eden insanlar bu nedenle pek önerilmiyor zaten ama özellikle 1 yılda sonuçları çok hızli gelişiyor.
Genç yaşta plan yapilmali ve ons gore ekim yapılmalı. Ailedeki saç dökülme sureleri incelenmeli ve ona gore senaryolar yazilmali. Kusura bakmayin da 45 yasinda gelen sac cok da isime yaramaz lol 😎👊👊
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride ( haftada 3mg olacak şekilde) , Xpecia haftada 1 kere , Ketoral Şampuan (haftada 1) , Dermaroller 0,75 haftada 1 ya da 2

Facebook Twitter Instagram