Gönderen Konu: Ekim alani tavsiyesi  (Okunma sayısı 459 defa)

diosmio

• Yeni üye
  • *
Ekim alani tavsiyesi
« : 03 Ocak 2022, 19:40:20 »
Herkese selamlar,

Vertex ve sakak/ön taraf icin ekim yaptirmayi düsünüyorum ancak ön taraftan pek emin olamiyorum. Sonuc iyi olur mi kestiremedigim icin alternatif olarak simdilik sadece vertexe ektirip (o bölge görünüm acisindan daha risksiz oldugu icin), memnun kalirsam icime sinerse 1 sene sonra da ön tarafa da ektiririm diye düsünüyorum.
Yalniz gördügüm kadariyla ön taraf icin de ekim düsünüldügünde genelde vertexten baslanmiyor, ön tarafa maksimum greft kullanip kalani arkaya serpistiriliyor. Sayi acisindan ben söyle düsündüm: Önce sadece tepeye ektirirsem bütün greftleri kullanmadan makul bir greft sayisi ekilir tepeye, mesela toplamda donörden alinabilecek olanin yüzde 20-30 u gibi. Kalan donöre dokunulmaz. 

Söyle bir sorum olacak, yardimci olursaniz cok sevinirim: Ön taraf da daha sonrasi icin bir ihtimal düsünülüyorsa, önce sadece vertexe ektirmek cok mu mantiksiz yanlis bir hareket olur?

Kafama takilan soru su:
Bildigim kadariyla dogal bir görünüm icin ön taraflara ince, tepeye kalin teller ekiliyor. Simdi ben sadece vertexe ektirsem, ekimci cikardigi tüm greftleri kullanmak zorunda olacak ve haliyle ince teller de vertex icin kullanilmis olacak. Ve ön tarafa ekim yaptirmaya karar verdigimde sadece kalanlarin arasindan inceleri secebilecekler ve ellerinde daha az ince tel kökü kalmis olacak. Bu dogru mu? Yoksa ekimci kökü donörden daha almadan (sifir numara kesilmis olsa bile), hangi kök ince hangi kök kalin tel kökü bilebiliyor mu? Yoksa kulak üstleri hep ince arkalar hep kalin gibi bariz bir ayrim mi var bölgesel olarak?

Acilma durumu da su sekilde:

Edgar X

• Hero Member
Ynt: Ekim alani tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2022, 23:13:46 »
genelin aksine önce vertexe ektirme fikrin hoşuma gitti açıkçası  :) ve bence gayette mantıklı.en azından ektireceğin yer kötü bir iş çıkarırsa ön tarafı rezil etmelerinmdense vertexi feda etmen kabul edilebilir bir durum olur.
kalın ve ince telli yada çoklu ve tekli greftler diyelim bunlar konusunda ise telaş etmene gerek yok çünkü tekli greftleri kulak üstlerinden alıyorlar bu yüzden vertexe ekim olacağı için oraya dokunmazlar ikinci ekiminde ön taraf değerlendirilir o greftler yani bu yüzden telaş etmene gerek yok.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2022, 23:21:21 »
 orta korunmuş bu ekim için avantaj.ekimcinin 4 kat buyuk gosteren gozluuğu vardır.fuenin ozelliği tek tek alındığı için minyatürleşmiş saçlar alınır ekilir .ekimci hangisi tekli çiftli üçlü anlar.tabi kotu on ekimi kellikten beter ama inceler belli açıyla one ekilip kalınlatr geriye ekilirse sorun olmaz.en mantıklı ekim onden geriye seyrelen ekimdir.once tepeyi sonra onu ektirmene gerek yok sitede bir suru ornek var incele doğal gelen yerle temasa gec.onden geriye seyrelen bir ekim yapılır saç sorununu halledersin donor guzel.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

diosmio

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2022, 17:56:23 »
Edgar X, emekli kel, yorumlar icin tesekkürler.

orta korunmuş bu ekim için avantaj.ekimcinin 4 kat buyuk gosteren gozluuğu vardır.fuenin ozelliği tek tek alındığı için minyatürleşmiş saçlar alınır ekilir .ekimci hangisi tekli çiftli üçlü anlar.tabi kotu on ekimi kellikten beter ama inceler belli açıyla one ekilip kalınlatr geriye ekilirse sorun olmaz.en mantıklı ekim onden geriye seyrelen ekimdir.once tepeyi sonra onu ektirmene gerek yok sitede bir suru ornek var incele doğal gelen yerle temasa gec.onden geriye seyrelen bir ekim yapılır saç sorununu halledersin donor guzel.

Hocam sagolasin yorum icin. Dogru anladiysam, ekimci saci donörden almadan tekli ciftli üclü oldugunu anliyor?
Tabi her ekim yerinin iyi sonucu kötü sonucu var. Ekim sonucu bünyeye göre de degisebiliyor. Bir de ben saclari öne dogru su an oldugu sekilde birakmak istiyorum. Yalniz ekim yaptiranlarin neredeyse hepsi saclari yukari dogru tariyor. O yüzden benim sac stiliyle benzer bir ekim sonucu bulmak cok zor.
  • Yaşınız 34

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2022, 20:59:32 »
 rica hocam evet anlar sormuştum ekimciye 4 kat buyuk gosteren gozluk var demişti belli eder o kendini.öne tarayan ornek var bugn atmış arkadas resmi en son fotosu one taranmış
 https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16797.495;topicseen
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2022, 22:23:03 »
ilk ekimde hem ön hem tepe ekim yaptırabilirsin ortalar güzel ekime gerek yok ama tepe için 1 ekim daha gerekir tek ekimle bu tepe kapanmaz çok iyi derecede
Global Moderator

diosmio

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 05 Ocak 2022, 20:11:45 »
rica hocam evet anlar sormuştum ekimciye 4 kat buyuk gosteren gozluk var demişti belli eder o kendini.öne tarayan ornek var bugn atmış arkadas resmi en son fotosu one taranmış
 https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16797.495;topicseen

Sagolasin hocam baktim arkadasin konuya. Yalniz bu arkadasin saclar uzun. Şöyle benim saclar kadar ya da cok az daha uzun olup öne taramis insan pek bulamadim daha. Biraz dıdısının dıdısını arıyorum ama  :D
  • Yaşınız 34

diosmio

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2022, 20:20:46 »
ilk ekimde hem ön hem tepe ekim yaptırabilirsin ortalar güzel ekime gerek yok ama tepe için 1 ekim daha gerekir tek ekimle bu tepe kapanmaz çok iyi derecede

Hocam, beni daha cok son 3 senede acilan tepe rahatsiz ediyor. Bir de ön taraf ve ön cizgi icin henüz cesaret edemiyorum acikcasi.
O yüzden başta sadece tepeye ve (tabi bütün donörü kullanmayarak) cook az da sakaklara ekim düsünüyorum. Ama sakaklarda da ön cizgi cok ileri gelmeyecek sekilde. Hafif sakaklar acilmis bir görüntü beni rahatsiz etmeyecek.

Normalde cok yapilmayan bir sey bu siralama ama sacma mi düsünüyorum ya da ileriye dönük kötü bir strateji mi bilemedim.
  • Yaşınız 34

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 05 Ocak 2022, 21:01:00 »
 yatık ekilir dediğin yada yakını olur

Facebook Twitter Instagram